Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tavaly elfelejtették a szülina...

Tavaly elfelejtették a szülinapom. Elvárják, hogy szóljak előre. Szólnátok?

Figyelt kérdés

Két munkahelyi barátnőm van, vagy inkább nagyon jó ismerősök. Nem vagyunk napi szinten kapcsolatban egymással, néha ráírunk egymásra, míg lehetettet, beültünk néha-néha egy kávéra. Mindent megbeszélünk, ami ilyen lányos ügy, közös programok is szoktak lenni.


Most homeoffice van, ezért nem találkozunk gyakran, de néha bemegyünk az irodába, és összefutunk, váltunk pár szót.


Tavaly elfelejtették a szülinapomat mindketten. Illetve megkésve, ezer bocsánatot kérve köszöntöttek fel. És akkor mondták, hogy emlithettem volna nekik, vagy legalább utalhattam volna rá. Ami igazából volt is, mert egy héttel előtte kérdeztem őket a terveikről, hogy mit tervezzek, tudunk e találkozni.


Most ismét közeledik a szülinapom, és nem tudom, hogy szóljak-e nekik. Rosszul esne, ha ismét elfelejtenék, mert nekem kellemetlen volt nyugtatgatni őket, hogy semmi baj, nem esett rosszul meg ilyesmi. Mert valójában rosszul esett picit.


Ti szólnátok?


2021. jan. 18. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Én biztos nem szólnék. Ez olyan mintha elvárnám, hogy köszöntsenek fel. Ez vagy önként jön, vagy megette a fene az egészet.

Ettől még lehetnek jó barátnők, de látszik hogy kicsit felszínes a dolog

2021. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem szólnék. Nem kötelességem nekem, hogy végigjárjak az ismerőseim között hogy hogy "szülinapom lesz, szülinapom lesz, majd köszöntsetek fel, jó? :)))" ha érdekli őket megnézik. Ha emlékezni akarnak rá felírják.
2021. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyikük olyan, hogy tényleg mindent elfelejt. De a másik lány nagyon pontos, mindig mindent észben tart. Nem szeretnék szólni, főleg hogy nem is találkozunk személyesen. Én is úgy gondolom, hogy ha szerették volna, akkor megjegyzik/felirják.


Én mindenki szülinapját tudom, még az általános iskolás osztálytereméit is. De egyszerűen megjegyeztem, nem szánt szándékkal. Viszont tudom, hogy nem mindenki ilyen, valaki nagy bajban van a dátumokkal. Ezért gondoltam, megkérdezem mások véleményét :)


Köszönöm a válaszaitokat.

2021. jan. 18. 22:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, osztálytárs akart lenni.
2021. jan. 18. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelented a szülinapod előre, azt gondolhatják, h kifacsarod belőlük az ajándékot.

Én biztos azt hinném.

(Illatgyertya, gagyi arcmaszk, olcsó bizsu, szőrös kulcstartó mi a fsznak)


De ha ennyire szülinapozós fajta vagy, írj rám aztán iszok az egészségedre.

2021. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem írnék rá ezért.

Esetleg ha van facebookod,beállíthatod, hogy az ismerőseid is lássák,így jelez neki a rendszer.

2021. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem szólnék. Ha annyira zavarta őket tavaly a dolog, akkor felírják a telefonba vagy valahova és legközelebb tudni fogják. Tehát idén kiderül mennyire fontos nekik...
2021. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!