Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem akarok elszakadni egyetem...

Nem akarok elszakadni egyetem miatt a gyerekkori barátaimtól/társaságtól. Van esély fenntartani jó viszonyt?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem az egyetemhez, mert félek, hogy szétszéledünk. Eddig versenyszerűen sportoltam 8 éves korom óta, és szinte ott nőttem fel, olyan mintha a családom lennének. Hogy maradjak a közelükben?

2021. jan. 21. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

"Nincs kedvem az egyetemhez, mert félek, hogy szétszéledünk"


Micsoda hülyeség ez, hogy a sorsodat tennéd függővé?!

Ők is építik az életüket, tanulni, dolgozni fognak, családot alapítani, lehet, hogy egyik-másik vidékre kerül, vagy külföldre.

Ha a barátság valós és nem kamaszhaverság csupán, akkor a Föld másik végéről is megkeresitek egymást.

Mi minden évben összejövünk az osztálytársainkkal, amiben tudjuk, segítjük egymást. Van, aki Kanadából, van, aki Ausztráliából, mások az ország klf. pontjain. Mindannyian diplomások vagyunk és családosok.

2021. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
1-es vagyok. Az egyetemen is újabb baráti társaság alakulhat ki, ami életre szóló is lehet.
2021. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Érzem, hogy hülyén gondolkozom, de csak akkor érzem magam jól és biztonságban, ha ebben a közegben lehetek. Úgy érzem, hogy itt találtam meg a helyem. A továbbtanulásban is úgy gondolkozom, hogy valami olyat választok, amivel majd a sportban dolgozhatok, hogy benne maradjak a közegbe. Ez nagyon rossz hozzáállás?

2021. jan. 21. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A jövőd a fontos vagy pár ember?

Ha erős a kapcsolatotok, akkor nem fogja megsínyleni, de ha kihagyod a sulit, azt bánni fogod.

2021. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkori barátságok legidőtállóbbak. Nekem is van három olyan, akikkel sokszor évtizedekig nem tudunk találkozni, de a háttérben ott vagyunk egymásnak, és ha valamelyikünk bajba kerül, mindent félredobva sietünk a segítségére.
2021. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel garantálod hogy a mostani barátaid 100%-ban benne fognak maradni a közösségben? Gyanítom nem mindenki akar sporttal kapcsolatos karriert magának. Attól hogy valaki versenysportoló, abból nem következik automatikusan, hogy biztosan nem szeretne pl mérnök vagy orvos vagy tanár vagy kőműves van akármi más lenni. Sőt, ha elmennek egyetemre, az is lehet hogy kiszállnak a sport klubból. Na akkor mi lesz?

Én is nagyon szerettem a gyerekkori barátaimat, de mindannyian másfelé mentünk a továbbtanulást és az életet illetően. Van akinek már 2 gyereke van, van aki még tanul, sokan már dolgoznak. Attól hogy nem napi szinten tartod valakivel a kapcsolatot, még lehettek továbbra is nagyon jó barátságban. Hétvégente, havonta összeülhettek sörözni, beszélgetni, akármi.

Ha fejlődni szeretnél szakmailag és emberileg, akkor ki kell lépned a jól megszokott kis burokból, különben 20 év múlva sem lennél sokkal különb mint most.

Mindenki építi a saját életét. Neked most ez lenne a jó, de nekik meg lehet hogy teljesen más elképzeléseik vannak, és ez így van rendjén.

2021. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!