Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Minden ismerősömnek több pénze van, elöbb elér dolgokat én meg nagyon nagyon nagyon nagyon lassan haladok, sőt nem is tudok megvalósítani dolgokat.


Pl. Jartam egy fizetos okjs kepzesre ahol a csoporttarsaim nagy resze nem egy szep, igenyes no volt. Semmi probléma nem volt veluk, jofejek voltak de ez pont egy olyan szakma ami a szepsegrol szolna, igenyessegrol, kezugyessegrol, kreativitasrol stb. Nekik sikerult beinditani a vallalkozasukat, csinalnak kormot, szempillat, sminket, ugy hogy semmi professzionalitas nem jelenik meg sem a munkajukban. Megis vannak vendegeik, raadasul tobbuk alig tudta kifizetni a tandijat, nem idoben fizettek meg hasonlok. Oszinten elmondtak hogy nincs penzuk, de valahogy csak kifizettek es szinte azonnal munkaba tudtak allni. En nem tudok, mert 1. Nincs kialakult vendegkorom (sok helyen elvaras) 2. Nem erzem meg olyan tokeletesnek a munkam, hogy szalonban tudjak dolgozni, 3. Nincs ra penzem, hogy fizessem a Katat, szalonhelyiseget bereljek Budapesten.. konkrétan mindenkinek volt lehetosege elhelyezkedni aki akart, csak nekem nem. Nem tudok havi 100 ezret kiperkálni a semmire, raadasul ugye elvaras a vendegkor meg a referenciamunkak es mar itt bukik a dolog. Nem igazan vannak olyan rokonaim akiken gyakorolhatnek, a covid miatt meg facebook csoportokban se tudtam kiirni, mert az emberek felnek a virustul, en is felnek es ez egy olyan dolog hogy 5 centire vagyok egy ember arcatol..


A következő dolog, hogy egyetemre jarok de nem tudok mellette dolgozni. Nappali tagozatos vagyok, kerestem reszmunkaidos allast, gykornokit, itthonrol vegezhetot is de egyszeruen nincs olyan amit úgy érzek hogy összeegyeztethető lenne a sulival.


3. A suliban is szeretnek maximalisan teljesíteni, úgy érzem meg is teszem a legtöbbet. Pl multkor egy beadando miatt 4 napig ki se mentem az utcara, mert csinalni kellett es sajnos csoport munka volt, de csak en es egy masik lany csinaltuk 5 fo helyett.. az orakon aktiv vagyok, szorgalmi feladatokat csinalok, a prezentaciomst tokeletesen a Tanarno keresere formaltam es megis csak egy 4-est erdemeltem. Plusz az egyik targybol a megajanlott jegyre torekedtem, szamitottam volna ra de nem kaptam, smit nem is ertek es bant a dolog. Direkt probaltam levenni a vizsga terhet a vallalmrol, mert a vizsgadrukk elhatalmasodik rajtam mindig hiaba vizsgaztam mar 1000szer.


Tehat nem tudok vallalkozni, amivel az lett volna a celom hogy magamnak tudom beosztani az idomet az egyetem mellett, nincs penzem, az egyetemen hiaba szakadok meg..


Ugy erzem masok sokkal jobbak mindenben. Tudnak vallalkozni, tudnak egyetem mellett dolgozni, siman atmennek a vizsgakon akar 0 tanulassal is.


Mi a problema velem?



2020. dec. 7. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infó alapján nem lehet adekvát és egész választ adni.


Az, hogy önbizalomnak híjján vagy, az tuti. Az, hogy nem mindenben jók a következtetéseid, az is. Illetve nagyon magasra helyezed a lécet saját magad számára. Valamint hasonlítgatod magadat másokhoz. Az is megnehezíti a dolgod, hogy túl sok dolgot reagálsz le érzelmi alapon, gyakran olyasmit is, ami nem érzelmi kérdés, hanem embersimereti, közgazdasági stb.


Mi lenne, ha rugalmasabban terveznéd újra a jövőd? Erre gondoltáél már?

2020. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kezdésnek, ne hasonlítgasd magad máshoz.
2020. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az önbizalmas dolgot tényleg rengetegszer megkaptam már. Hogy javíthatnék rajta? De fura egyébként, mert belül valahogy mindig azt érzem, hogy valami “nagyra” vagyok hivatott.. de nem igazán tudom, hogy mire, mert semmiben nem vagyok igazán kiemelkedő. Amit szeretnék az életben az egy jó állás amit szeretek és sikeres vagy elismert vagyok benne. Ehhez még rengeteget kell tanulnom és fejlődnöm aminek állok elébe. Nagyon nehéz nem hasonlítgatni magam másokhoz, mikor más több mindent elért, több mindene van így vagy úgy. Tudom, sokakat a szüleik támogatnak pl autóval, lakással amivel nincs is gond mert ha nekem lesz gyerekem és megtehetném én is segíteném ahol és amivel csak tudom. 21 éves vagyok és nincs semmim. Se jogsi, se autó, lakás/ház még korai lenne. Van olyan barátnőm aki vett egy autót fél millió önrészből, a többit a szülei tették össze, illetve az a barátnőm már dolgozik több helyen bejelentés nélkül. Sokan a középsuli alatt letették a jogsit, de én akkor nem láttam értelmét mert nem igen lett volna mit vezetni. Illetve most sincs. Egy családi autónk van, amennyit azt használhatnám egyenlő a nullával. De elvagyok tömegközlekedéssel, gyalog is csak már korombeliek sőt 30-40-50 évesek is azt kérdezgetik hogy miért nem csinálom már meg??? Amúgy az sem férne most bele az időmbe de pénzem sincs rá, bár ezt lehet állnák a szüleim mert bátyámnak is ők állták. De komolyan, hogy ne érezném magam egy szerencsétlennek ha nem ismerek magamon kívül olyat aki ne dolgozna valamit egyetem mellett? Van aki 12 órázik.. akkor valamit csak én nem csinálok jól, ha nekem erre nincs kapactásom. Pedig lassúnak nem mondanám magam. Sok ismerősöm már lediplomázott nekem meg még 4 év.. A közgazdasági részt kifejtenéd jobban, pontosan hogy érted? Köszönöm Nektek a válaszokat.
2020. dec. 7. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:

13:06-os vagyok


"A közgazdasági részt kifejtenéd jobban, pontosan hogy érted?" Általában azt szoktam javasolni, hogy érzelmi helyzeteket reagáljunk le érzelmileg. Ami közgazdasági kihívás, arra közgazd.-i megoldást javaslok. Pl. a "nincs pénzem X dologra, pedig a többeiknek az én koromban van" egy tipikusan ilyen helyzet. A második tagmondatot felejtsd el, az elsőn pedig kezdj el morfondírozni, hogy lehet kijönni a szegénységből? Készíts szigorú üzleti tervet, SWOT analízist stb, szigorúan üzleti alapon. Ha érzelmileg beleragdsz a "másnak van vs nekem nincs" szituációkba, az túl sok energiádat köti le. Így világosabb?

2020. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen nagyon szépen köszönöm! Mindenképp alkalmazni fogom. Közgazdaságtant tanulok. :)
2020. dec. 7. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:
egyszerű a válasz, a többiek nem tökölnek, hogy jajj, elég jó vagyok-e vajon, hogy dolgozzak ebben vagy nem, hanem beleugranak és csinálják. valszeg kapnak majd még alacsony csillagos értékeléseket, nem mindig és mindenkinek fognak megfelelni, de ott vannak, csinálják, és ezáltal is fejlődnek és egyre jobbak lesznek. az hogy te "nagy dolgokra vagy hivatott" nem garantálja hogy egyszercsak elég jónak fogod magad érezni ahhoz hogy elindulj. referenciaembert meg keresni kell, mert magától nem fog felbukkanni, rokont, anyut, barátnőt, barátnő anyuját és húgát, mit sem sejtő szomszédnénit.
2020. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Több tényező miatt nem tudok beleugrani a dologba, leírom őket, már sokszor átgondoltam mit hogy kéne de nem igen jutottam megoldásra. Ahogy kellene: közeli barátokon, családtagokon gyakorni, aztán ismerősökön és utána ismeretleneken pl.: ismerős ismerősei, facebookon, instán gyűjteni lányokat. Nekem ez több óra hosszáig tart, nem is lesz tökéletes, plusz csak gyakorlok mindenféle engedély, vállalkozói nélkül, ezért ingyen, nagyon nagyon max anyagárban dolgozhatnék. A kellékek nem olcsók, 10 ezres nagyságrendűek. Romlandóak, max 2 hónapig használhatóak fel, ezért most én “feleslegesen” adok ki rá pénzt ha a 2 hónap alatt 2 szettet készítek az semmi, pénzkidobás. De mint mondtam, a barátnőim nem túl segítőkészek ebben, illetve terhes ismerősöm van akit megkérhetnék, de őt inkább hagynám ezzel most..


Itthonról kellene dolgoznom, de mások is van a lakásban akik itthonról dolgoznak és nem lenne egy szegmens ahol nem zavarok senkit és ők sem engem. Plusz covid van..


Nincs több száz ezrem/millióm, hogy gyorsan vállalkozzak, helyet béreljek, anyagokat fizessem, rezsit stb.


Nincs vendégköröm, azáltal, hogy nincs kin gyakorolni!


Mivel engem érdekel ez a szakma komolyabban is, ezért nem szeretném negatív kritikákkal meg lepontozásokkal már az elején elrontani mindent. Tudom, hogyha nyújtok egy szolgáltatást az szubjektív és az én teljesítményem is ingadozó, mert ember vagyok, biztos lesz negatív, de ne az elején és minimalizaljuk amennyire csak lehet.


Viszont nagyon szeretnék gyakorolni, fejlődni, természetesen pénzt keresni mert már rengeteg pénzt beletettünk de vissza még egy forint nem jött.



Elfogadok bármilyen kritikát, javaslatot, ötletet, hogyan kezdjek neki!


Köszönöm!

2020. dec. 7. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:

jó akkor gyárts további hosszú listákat mi miért nem megy. vagy vegyél műkezeket, valamelyik nap láttam olyat a fodrászomnál, a körmös csaj arra rendezgette a karácsonyi dekort.

ha nem kezdesz el dolgozni nem fogsz fejlődni. vagy ha ennyire nem megy, akkor kezdd el hajtani a fodrászatokat, körmösöket, hogy vegyenek fel. adjanak egy széket. csakazértis. mert nincs vendégköröd, mert élő emberi kezet esetleg a vizsgán láttál kétszer, mert nem vagy tökéletes és minden, de itt vagy és csinálod és akarod. így jártam körbe a városom vendéglátóhelyeit tavasszal (külföld és amikor nyitottak), tapasztalat nélkül, ismerősök nélkül, minden nélkül, mert én csakazértis a vendéglátásba vágytam. sokszáz helyen mondták hogy nem, majd a sokszázegyedik helyen azt mondták, hogy jó, gyere hétfőn próbanapra. a próbanapon meg tisztelt hölgyemnek szólítottam a férfi vendéget, elejtettem egy tálcát, összetörtem három poharat és elárasztottam egy sarkot viráglocsolás címén. de akartam és csináltam és elsőként jelentkeztem mindenre a ládavivéstől a takarításig és így... maradhattam végül. pedig a négy próbaidős közül egyértelműen a legszörnyűbb választás voltam. ha inkább ültem volna otthon hogy úr isten, nem tudok sem hibátlanul beszélni, sem tálcát vinni, sem nem tudok semmit igazán erről a munkáról, akkor valszeg azóta is ülnék otthon.

2020. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!