Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan reagálnál, ha egy...

Hogyan reagálnál, ha egy kedves ismerősödtől pénzt kapnál?

Figyelt kérdés

Az ismerős úgy sejtené, anyagilag nehéz helyzetben vagy, és egyik alkalommal, mikor találkoztok, (borítékban) pénzzel próbálna segíteni.

Nem várna semmit cserébe, nem kéne visszaadni, tényleg, őszintén megértésből, segítségből adná.

A. Hogy reagálnál, ha tényleg jól jönne?

B. Hogy reagálnál, ha tévedett, és nincs anyagi gondod?



2021. febr. 14. 14:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, félreértettél valamit.

Én egy szóval sem mondtam, hogy erősködnék.

Ha visszaadja a borítékot, hát visszaadja.

Egyszer adnám oda, ha nem kell, biztos nem hoznám többet szóba.

2021. febr. 14. 15:37
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik pénzt adni úgy, hogy nem egyeztettél vele előbb erről. Tudod, mennyi pénz segítené ki? Biztos, hogy egy egyszeri x összeg segítség lenne számára? Mi van, ha inkább más jellegű segítségnek örülne?
2021. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az időseknek / nőknek átadni a helyet udvariasság, nem pedig a magánügyeibe való beavatkozás.


"Nekem a kérés nagy szégyen, adjon úgy is, ha nem kérem."

- Ez aztán a bölcsesség! Az alapvetően lusta ember mottója, aki úgy van vele, hogy neki akkor is legyen ha, amúgy nem tesz érte semmit. Akinek meg olyan kvra na önérzete van, hogy még kérni sem akar akkor azzal így járt. Az amúgy hálás sem lesz, mert ez jár neki.

2021. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A szemely irant nagyon kenyelmetlen, rossz erzesem lenne.

Amugy meg ismerem ezt a Bagdy Emoket megoszto tipust, aki a sajat lelki udveert kuld kedves uzeneteket. Ha jopont kell karmikus szempontbol, akkor azt is tudja az a termeszetfeletti, hogy csak streberkedsz.

Amugy arc, nev nelkul jo jotekonykodni, vagy kolcsonadsz ugy, hogy tudod, nem kapod vissza, de olyannak, aki tenyleg szamlakra, elelmiszerre forditja.

2021. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ne sejtegessen, kommunikáljon.
2021. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire vagyok rossz helyzetben és mennyire közeli ismerős.

Ahhoz hogy elfogadjak ilyet (bár még ha elfogadnám akkor is égne a képem, megalázó lenne) nagyon rossz helyzetben kéne lennem. Voltam már úgy még kezdő kolisként, hogy 100-200 Ft-om maradt a hó végén, azt hiszem 2 napra, de még akkor se jutott eszembe, hogy mástól kérjek.

Hál'istennek, most nagyon jó helyzeben vagyok.

2021. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki a legnehezebb helyzetben van, az fogadja el a legnehezebben a segítséget. Rettentő értékes a gondolat, hogy önzetlenül segíteni akarsz, de ez a társadalmunkban szokatlan dolog. Igen, az ember szégyelli a helyzetét, és zavarja, hogy nem tudja megháláni. Pedig nagyon fontos dolog így észrevenni.


Ismerni kellene a másdik felet, hogy miként él, milyen körben mozog.


Voltam már én is úgy, hogy ismerősnek tudtam, hogy pénzre van szüksége, én segítséget kértem tőle, és előre megmondtam, hogy ennyi pénz van most erre a munkára, vállalja-e. Egy napi munkáért szép pénzt kapott (mondjuk egy német bruttó órabért), ha nem is oldotta meg minden problémáját, de neki segítség volt, nem ingyen kapta, és hasznos dolgot csinált.


Hasonlóan érdekes lehet, rejtve adni neki. Kérd meg, hogy vigyen valahova autóval (ha autózik), és tankold neki tele, sokszor az is nagy segítség, te pedig mondhatod, hogy ő vezetett, adta az autót így helyes.


Hozhatsz neki esetleg valami extra jó üzletet. Megvehetsz tőle valamit számára kedvező áron, vagy ő segíthet valamit eladni, szép jutalékért.


Esetleg kitalálhatsz egy sztorit, hogy van egy önsgélyező alap, amibe páran adtok be rendszeresen pénzt, és onnan akinek kell, kérhet ellenszolgáltatás nélkül. Őt is bevennétek, mert korrekt ember, és hallod, hogy szüksége lehet rá. Mondd, hogy ne félejen kérni, ha egyszer lesz rá lehetősége ő is tesz bele, ha pedig nem, abból sincs harag.

2021. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#17:

Köszönöm a válaszod, és az értékes tanácsokat.

Jó látni, hogy valaki megértette a kérdésem.


Sajnos rengeteget dolgozik, hogy eltartsa a gyerekeit, mert a párja otthagyta. Így az idejét nem rabolhatom azzal, hogy kitalált munkával bízom meg.

Viszont a többi ötlet elgondolkoztatott, főleg a rejtve adakozás.

2021. febr. 16. 06:57
 19/19 anonim ***** válasza:
#17 vagyok! Örülök, hogy tudtam segíteni. Annyi az apróbb megjegyzésem, hogy a munka nálam nem kitalált volt, nagyon is hasznos, ahol jól jött a szakértelme, csak mondjuk a fizetés volt 3x annyi mint amit mástól, máshol kap.
2021. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!