Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogában áll az embernek...

Jogában áll az embernek frusztráltnak lenni, ha nem ugyanúgy bánnak vele mint a többiek egymással?

Figyelt kérdés

Tehát egymásnak nyalnak, enyelegnek stb, kedveskednek, téged meg nem vesznek emberszámba.


Ilyenkor jogos, hogy frusztrált és dühös vagy?


Vagy a tisztelet nem alapvető emberi jog?


2021. febr. 18. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem ez a mi jogos megfogalmazást. Lehet pont mert nem hiszem, hogy jár valami. Szerintem jobb lelki állapotot ad, ha úgyveszem, hogy azaz alap, hogy nem járnak dolgok, és ha kapok valamit annak örülök.


Nem várom el, hogy valaki akarjon velem dolgokat. Pont mert ő is szabad azzal és azt amit akar.


Viszont az egy más helyzet, hogy ha akadályoz engem. Amiben egy munkahelyzetben az is benne van, hogy nem adja át az információ amire szükségem lenne csak még nem tudom. Szóval itt vannak olyan akadályozó dolgok is amik abból jönnek ha valaki nem tesz meg valamit amit neki kellene, amit ő tudna megtenni, hogy jól működjön a dolog. Ezek ellen megpróbálok tenni.


Az ellen, hogy mennyire barátságos, hogy igényel e velem beszélgetni stb azt elfogadom.


és még arra vigyázok, hogy én ne úgy viselkedjek mint a másik csak azért mert ő úgy. Szóval hogy én azért azt tegyem ami nekem a jó viselkedés.

2021. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1


És szerinted a tisztelet sem jár ki, egy amúgy nem bűnöző, másoknak szándékosan nem ártó személynek?


Az a része a társadalomnak fel szokott bőszíteni, amelyek a tiszteletet is szűkmarkúan osztogatja! Mintha az valamilyen valuta lenne amiért meg kell dolgozni. Holott nem az, nagyon könnyen és ingyen, erőfeszítés nélkül adható!

2021. febr. 18. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Bármitől lehet valaki frusztrált, nem tiltja senki, úgyis csak saját magával cseszik ki ezzel, senki mással.
2021. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 mit értesz tiszteleten?
2021. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy szeretnéd, hogy tiszteljenek?
2021. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát te mért nem enyelegsz velük? Szerintem be vagy savanyodva, és ezt érzik.
2021. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fölösleges.
2021. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!