Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellene tennem, ha nem...

Mit kellene tennem, ha nem szeretném ha rossz hatással lenne rám, hogy egy toxikus, irígy emberrel lakom?(23N)

Figyelt kérdés
A (volt) legjobb barátnőmről van szó sajnos (21N). Kb 2 éve vagyunk barátok, tavaly nyáron költöztünk össsze. Addig minden tökéletesnek tűnt, viszont akkor ismertem meg az igazi énjét, miután összeköltöztünk. Előszőr csak pár negatív, lehúzó beszólással meg rossz tanácsokkal keződött. Például amikor valami pozitív történt velem, akkor általában a negatív dolgokat sorolta fel és olyanokat mondott, hogy ne örüljek ennyire, nem nagy dolog, stb. Aztán jött olyasmi, hogy amikor látta, hogy vettem magamnak valami új cuccot, pl ruhákat, akkor láthatóan frusztrált lett, volt olyan, hogy lazán az arcomba csapta az ajtót miután bementem a szobájába megmutatni egy új felsőt. Abszurd példa, tudom, de itt kezdtem el sejteni, hogy lehet irigy egy kicsit. Próbáltam vele beszélni, és kideríteni, hogy mi a gondja, de soha nem mondott semmit. Amúgy is nagyon nehezen beszél az érzéseiről, előttem is titkolózik és vannak olyan dolgok az életében, amit a két év barátság alatt sem osztott meg velem, miközben én nyitott könyv vagyok az elejétől fogva. Ez is zavart egyébként, mert nem adtam rá okot, hogy ne bízhasson bennem. Bár senki másnak sem beszél ilyesmiről. Már hónapok óta feszült a levegő közöttünk, ezért folyamatosan próbáltam neki kedveskedni, bókolni, segíteni, hogy jobban érezze magát körülöttem. Sikertelenül sajnos. Tegnapelőtt volt egy kisebb vitánk és azóta kerül és nem szól hozzám. Tudom, hogy ez nem az én problémám, hanem valószínűleg neki van problémája saját magával, viszont akkor is nehéz. Biztos, hogy én sem vagyok ártatlan, de ha nem mondja (mivel nem mondta), hogy mit csináltam, ami megbántotta ezért nem tudom hova tenni az egészet. Nagyon sokat kattogok és stresszelek ezen. Bár már a vita előtt is így volt.. Nem szeretném, hogy a mentális egészségem kárára menjen. Azt is tudom, hogy a legjobb az ilyen szituációkból menekülni, viszont Júliusig aláírtuk a lakásszerződést és nem hiszem, hogy addig egyikünk is költözne.

2021. febr. 25. 10:21
 1/4 A kérdező kommentje:

Hozzá kell még adnom, hogy volt számtalan dolog a hónapok során, ami arra utalt, hogy kb. oknélkül utál, de így is hosszú lett a kérdésem szóval nem soroltam fel őket.


Köszönöm a válaszokat előre is.

2021. febr. 25. 10:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akar megváltozni, akkor nem igazán tudsz vele mit kezdeni.

Az egyetlen amit tehetsz, hogy minnél kevesebb időt tőltesz otthon, hogy ne kelljen folyton a hülyeségeivel foglalkoznod.

2021. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit próbáld kiszellőztetni a fejed, tölts több időt a családoddal, más barátokkal, ne gondolkodj rajta, hogy megbékítsd. Ezzel az időhúzással is csak feszíti az idegeidet, hogy nem beszéli meg veled, hogy mi baja. Így nagyon rossz együtt élni, totál lehúzza az embert a gondolkodás, hogy most mi a probléma?! Szerintem eleget ugrabugráltál körülötte, hogy bökje ki, válts taktikát, legyél vidám, boldog és nézd levegőnek egy ideig. Máris ki fogja nyitni a száját, mert ettől felbőszül, hogy nem sikerült lehúzni az energiáidat, és borulni fog a bili. Addig is Te szedd össze magad, és ne hagyd magad lehúzni. Kitartást! :) Nekem is volt ilyen barátnőm, "szakítottam vele", onnantól felüdülés volt minden, mintha repülnék. Ha nem javul a helyzet, akkor amikor lehet, pattanj mellőle. Nem muszáj nektek együtt élni örökre. :)
2021. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kifizetve júliusig a lakás, akkor én a helyedben lépnék. Legalábbis elkezdenék keresgélni, és addig is a lehető legkevesebb kommunikációt fenntartani vele.

Sajnos vannak ilyen emberek, megváltoztatni úgysem tudod, és nem a te dolgod az ő lelkivilágát ápolgatni, ha ilyen elutasító és negatív a stílusa. Barátság ide, vagy oda. A barátság nem azt jelenti hogy porig alázza a másikat, mert neki rossz kedved van, és nem is azt, hogy pincsikutyaként mész utána hogy megbékítsd. Sajnálom, hogy így alakultak a dolgaid, de tényleg nagy igazság, hogy lakva ismered meg igazán a másikat.

Egyébként nekem is van egy nagyon jó barátnőm, már húsz éve, és mikor fiatalok voltunk, és hasonló helyzetben, fel sem merült, hogy összeköltözzünk. Annyira mások vagyunk, életstílusban, bioritmusban eltérőek, hogy biztosan megfojtottuk volna egymást. Így viszont megmaradt egy normális kapcsolat, mert annak ellenére hogy mások vagyunk, mégis sokat tudunk egymásnak adni.

2021. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!