Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Toxikus barátság lenne?Tapaszt...

Toxikus barátság lenne?Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy barátnőm,gimiben ismertem meg 7 éve, régen a legjobb barátnőm volt, mostmár ebbe nem vagyok olyan biztos. Sokszor lehúz, kritizál, beszól, például tudni kell hogy én nagyon vékony vagyok,ezt mindíg szerettem magamban,ő gimi alatt viszont elég husos volt,most se teljesen vékony,de sokat fogyott, viszont ehhez egy szakítas és azóta folyamatos torna kell neki hogy szinten tartsa, míg nekem semmi.Legutóbb beszólt hogy miért nem tornázom,sokkal jobban néznék ki,nem akartam mondani hogy nézzen magába először,gimi alatt egyszer se mondtam neki ilyet pedig vele ellentétben legalább indokolt lett volna,de miért mondtam volna hiszen nem akartam hogy rosszul érezze magát.Azért is beszólt régebben mert hordtam crop topot,és gondolom zabarta hogy ő olyasmit nem vehet fel,legalábbis ő úgy gondolta..most hogy fogyott hirtelen ő is hord ilyet..Nagyon lenéző és rideg tud lenni, ha elhívom valahová valahogy olyan mintha nem lenne kedve ott lenni,ezt barátom sokszor meg is jegyezte. Szerinte nagyon rideg ez a lány de persze én mindíg megvédtem. Másik dolog hogy nyáron elhívtam mindenhova, akár buliba akár strandra, ő meg instagrammon tette ki folyton a sztorikat hogy itt strandol épp, ott kertipartyzik,de eszébe nem jutott volna meghívni,folyton egy másik lánnyal lóg,amivel nem lenne gond,csak engem közbe lekakil magasról és arra hivatkozik ha megkérdezem hogy nekem barátom van,ezért biztos nem érek rá soha.

Megjegyzéseket tesz a párkapcsolatomra, de amikor ő együtt volt egy nála 15 évvel idősebb csávóval akkor én egy szót nem szóltam. Gyakran úgy erzem hogy irigy sok dologra velem kapcsolatban, szerinte sok dolgot túl könnyen kaptam meg,mintha tehetnék róla(pl örököltem egy lakást),ahelyett hogy arra koncentrálna amilye van,ő például örökölt pénzt de úgy tűnik hogy az nem elég jó..Nem értem hogy miert ilyen,régebben elnéztem neki minden mondvan hogy nem bunkó csak ilyen a stílusa.

Vélemények es tapasztalatok jöhetnek

(Ui.:a fogalmazásért és az íráshibákért elnézést,telefonról vagyok.)

22L



2020. okt. 22. 01:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és bocsánat,tudom hogy hosszú,de gimi alatt volt olyan hogy folyamatosan elhanyagolt,otthagyott egy masik társaság miatt,soha nem mondtam el neki hogy ez rosszul esik,mert féltem hogy akkor csak minden rosszabb lenne,szerencsére voltak barátaim rajta kívül,de ez nagyon rosszul érintett.sokszor ezeket a barátaimat is kritizálta egyébként.
2020. okt. 22. 02:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden az irigységből fakad. Irigyel amiért vékony vagy, amiért lakást örököltél, és amiért van barátod. Olyan mintha egyszerre szeretne és utálna. Nem véletlenül mondják hogy a két érzést csak egy hajszál választja el egymástól.
2020. okt. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért ez elég rosszul esik,én mindig ott voltam neki,akkor is amikor le se szart,ő meg annyira se méltat hogy meghallgassa amit mesélek ha valami problémám van például,csak a szemét forgatja ezért inkabb bele se kezdek. Úgy érzem hogy untatom, ő pedig mintha azt akarna ereztetni hogy ő mindenki fölött all kicsit,jobb nálam meg mindenki másnál.
2020. okt. 22. 02:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hanyagold egy kicsit, és nézd meg hogy hogyan reagál. Ha elkezd kapálózni akkor fontos vagy neki csak egyszerűen ennyire fura, nem tudja kimutatni. Ha nem érdekli hogy eltávolodtál akkor engedd el.
2020. okt. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már próbáltam,akkor kellek főleg ha a másik barátnője nincs közel,aztán rendszerint elfelejt.Olyankor max akkor hív el bárhova ha épp ott van a közelben ahol lakom mert épp szerelik a kocsiját pl és pár óráig el kell ütni az időt.
2020. okt. 22. 02:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Viselkedj ugy vele, ahogy o veled
2020. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neked már nem kell ellenség ha ilyen barátaid vannak. Amúgy biztos, hogy irigység vezérli mert te adottságból vagy vékony neki meg akkor se sikerül ha tornázik és akármit tesz nem lesz olyan karcsú. Azt tanácsolom, hogy amilyen a mosdó olyan a törölköző.
2020. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!