Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerinted jogos lenne visszave...

Szerinted jogos lenne visszavenni ami az enyém?

Figyelt kérdés
Egy ismerősnek (barátnak) eladtam egy telefont. Egy iphone 7plus tavaj amikor 3 éves volt a telefon. Haverok közt 50000-ft-ot kértem jelképes összegként a 750000ft-os készülékért. Azóta egy fillért nem fizetett bele. Mondtam hogy amég nem fizeti ki az icloud jogát fentartom. Tehát hivatalosan minden pontban a tulajdonom a telefon. Ha én fogom és zsebre rakom azt jogosan teszem? Betörte az érintőt elromlott a home gomb elhasználódott az akkumulátor. A károk még nem is érdekelnek, elvi kérdésként vetem fel. Sok bosszúságot okozna neki mert berendezte az életét a telefonra. Te mit tennél a helyemben?

2021. márc. 1. 06:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
Milyen. 750ezer te bohóc?
2021. márc. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
378 ezer volt bevezetésekor a legdrágább ilyen telefon, 3 évesen kérhettél volna többet is érte, olyan 100as körül, de most is 50-80 között mennek a használtak. Ha te megállapodtál a haveroddal, hogy 50k ért övé a mobil és ő kifizette, akkor milyen jogon kérsz tőle még bármit? Az icloudot fenntartani se lenne jogod, hiszen eladtad a készüléket. Az meg hogy ő 2 nap után ripityára töri már nem a te bajod.
2021. márc. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

256gb-os iphone 7 plus a gyártó oldaláról egyedi konfiggal a megjelenés évében mennyibe került?

Miért azon akadsz ki hogy mennyibe került? Miért nem azon hogy mennyit kértem érte és 1 év után 100ft-ot nem fizetett érte!

2021. márc. 1. 07:20
 4/23 A kérdező kommentje:
#2 mint említettem 100ft nem sok annyit nem fizetett érte!
2021. márc. 1. 07:21
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Ha ilyen hülye voltál meg is érdemled.
2021. márc. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Tedd fel értelmesen a konfig kérdésed. Odaadtad a telefonodat 50 ezerért, hogy majd kifizeti? Vagy mi van?
2021. márc. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%
Az 512 GBos iPhone 12 Pro Max nem kerül 750kba
2021. márc. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Eladtad? Dehogy adtad. Az eladás menete a következő: van a termék, van az eladó, megvan rá a vevő. Vevő kifizeti a vételárat az eladónak és övé a termék.

Te odaadtad neki csak úgy. Cuki vagy, önzetlen.

Amúgy meg hahahahahahhaaaa

,.I..

2021. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha a telefon valami úton módon a te neveden van a szolgáltatónál vagy biztos van valami papír ami ezt igazolja akkor jeletsd fel


Eladni legközelebb adásvételi! És úgy h a pénzt lerakja neked


Egy cipőről nem kell,de autó, tv, ház azért illene

2021. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Megszakítanék vele m8nden kapcsolatot. Elég jó áron adtál tovább egy telefont, amit kihasználva a baratságotokat végül nem fizette ki.


Visszavenni tök felesleges. És kicsit piti is a bosszú.

De hogy a kurrrva életbe nem állnék vele szóba az biztos.

2021. márc. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!