Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kiutált legjobb barátom...

Kiutált legjobb barátom barátnője. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Általánosban osztálytársak voltunk, és jártunk másfél évig, 14-15 éves korunkban. Első nagy szerelem voltunk egymásnak. 4 évig alig beszéltünk, aztán egymásra találtunk, túlléptünk a múlton, és barátok lettünk, idővel legjobb barátok, 2 éven keresztül.

Most nyáron megismert egy lányt, összejöttek, összeköltöztek.

A lány elfogadott az elején, aztán pár hónapja a semmiből nekem támadt, mondván, tekintettel kéne lennem rájuk, és betartani bizonyos határokat. Pl ne küldjek állandóan szelfiket (semmi extrát nem küldtem, csak hogy tanulok, vagy edzettem, vagy hülye fejeseket), és ne küldjek szívecskéket (azóta küldjük egymásnak hogy ismerjük egymást).

Meg hogy miért szólok bele a kapcsolatukba, mikor kért hogy ne tegyem. Az, hogy mit beszélek a legjobb barátommal, semmi köze nincs. Neki meg csak segíteni akartam.

Pl a srác azzal viccelődött, mikor a lány nem akart elmenni vele karácsonyi ajándékot venni a bátyjának, hogy "nem is szeretsz, bezzeg én elmentem a hülye ajándékodért"

A lány meg megsértődőt, és elvonult. Amikor vissza jött, mondtam neki hogy ez csak vicc volt, lépjen túl rajta, mert túlreagálja. És azzal jött hogy leszarja véleményemet, mert ő így érez, nincs közöm hozzá.

Erre elmondtam neki a tapasztalatomat, hogyan beszélje meg a sráccal, és ki volt akadva hogy miért szólok bele, pedig csak segíteni akartam.

Erre pár napra kaptam egy üzenetet tőle, hogy visszavonja a szülinapi meghívását. Próbáltam elérni a barátomat, hogy megkérdezzem mi baja van a barátnőjének, de nem válaszolt. Végül a lány írt, hogy ha róla van kérdésem, őt kérdezzem. Megkérdeztem hát őt. Akkor írta le, hogy neki nem okés, hogy szelfiket meg szívecskéket küldök. Hogy ő azt vette ki a beszélgetésünkből, hogy azt éreztetem vele, hogy én tartotok elsődlegesen a sráchoz, ő meg csak mellékszereplő, én milyen jól ismerem, őt meg csak degradálom. Jó lenne ha tekintettel lennék rá, és hátralépnék kettőt, mert ő nem akar részt venni egy olyan kapcsolatban, ahol hárman vagyunk benne.

Mondtam neki hogy ez nevetséges, már az elején tudta hogy mi milyen kapcsolatban vagyunk, és ő elfogadta. Hogy jön ahhoz, hogy beleszóljon a mi több éves barátságunkba, amikor semmi köze hozzá. Nem küldtem semmi extra szelfit, a szívecske régi szokás.

Ez egyszerű féltékenység, és hogy örülök hogy kiderült, olyan ember, aki féltékenységből megpróbálja elűzni a párja barátait. Hogy vele nem kell találkoznom, de azt nem tilthatja meg, hogy a barátommal találkozzak.

Meg hogy nem az ő érzései számítanak, hanem a barátomé, és arra legyen tekintettel, mert így fájdalmat okoz neki.



A barátom nem vette fel, pedig megpróbáltam hívni. Végül megírta, hogy nem akarja folytatni a barátságunkat, mert kártékony vagyok a kapcsolataira nézve.

Az előző barátnőjénél, tényleg kiálltam azért hogy szakítsanak, de csak mert láttam milyen boldogtalan az akkori barátnője mellett. Fél évig nem beszélt velem. Tanultam belőle.


Mondtam a barátomnak, hogy tiszteletben tartom hogy ha ő így döntött, mert felnőtt férfi. De a barátnőjére haragszom, hogy így elhisztizte. Ha meggondolja magát, elér.

Azt mondta, nem fogja, és ne keressem többet, mert megérti hogy hogy érez a barátnője.

Mondtam neki, hogy meg lehetett volna velem beszélni, hogy vegyek vissza. Amikor rákérdeztem, ő is így gondolja e, azt írta nem.

Mérges lettem, és megmondtam neki, hogy mindent visszavonok, ne keressen ha szüksége lesz rám, és letiltottam.

Később feloldottam, de közben ő is letiltott külön, ezért nem tudok neki írni.


A kérdésem az, mit tegyek, illetve ki volt a hibás?


Mi az hogy a lány a semmiből ultimátumot ad neki? Nem is volt igazi barát, ha a lány ennyire tudta befolyásolni?

Én előbb voltam a barátja, lánynak el kellett volna fogadnia. És ha nem fogad el, miért én lettem kirakva és nem ő?

6 éve van barátom, miért volt féltékeny?

Mit tegyek, hogy visszakapjam? Az életem egyik központi alakja volt. Hogy gondolhatja a csaj hogy fél év ismeretség után megmondhatja hogyan barátkozzunk? A mi kapcsolatunk sokkal mélyebb és sokkal régebbi.

Ennek már 3 hónapja, és láttam hogy milyen vidám közös fotókat tesznek ki. HOGYAN lehet boldog a barátom egy ilyen manipulatív, féltékeny királykissszonnyal?

Rá fog ébredni, hogy rosszul döntött? Vissza kaphatom valahogy? Mit tegyek?



2021. márc. 14. 10:00
A kérdező szavazást indított:
A lány a hibás
A barátom a hibás
Én vagyok a hibás
Ők a hibásak
22 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Megy ezerrel a féltékenykedés.
2021. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző kapcsolatát már elmartad tőle, akkor félévre a partvonalra állított a srác és láthatóan nem tanultál ebből semmit, csak hiszed!


Azzal nincs baj, ha a párunknak vannak ellenkező nemű barátai, de te napi szinten "hárman párban" akartál élni, belefolyva az életükbe.

Arról nem beszélve, hogy régi ismeretség, barátság(?) címén a csaj elé rangsorolod magad, pedig egy igazi barát tisztában van vele, hogy hol a helye.

2021. márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne tegyél. Te egy ex vagy a csaj szemében, aki napi szinten szíveket meg szelfiket küld a pasijának. Érthető, hogy háta közepére nem kíván, nekem se hiányozna egy ilyen "barát". Mindemellett kéretlen tanácsokat osztasz és azt érezteted, hogy te jobban ismered meg közelebb állsz a pasihoz. Erre szerinted ki kíváncsi? Nekem még az azonos nemű barátaimmal is meglazul a kapcsolatom, ha bepasiznak, mert kevesebb idejük lesz. Ha nem lettél volna ilyen erőszakos kullancs és tiszteletben tartottad volna a kérését, hogy lépj hátra, akkor nem kellett volna erre a választásra kényszerülnie a barátodnak. Most veszítse el a csaját miattad (megint), és élete végéig szarakodjon veled? Egy nő se viselné el a ti kapcsolatotokat.


Ez meg, hogy milyen régi meg mély a barátsogotok... exek vagytok egymásnak, ez nagyon nehezített terep egy őszinte barátságnak. Foglald le magad te is a pasiddal, ne az ő vidám képeiket lesd. Ez egyelőre ennyi volt, sétálj el méltóságteljesen.

2021. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Szűzanyám, belőled aztán lesz egy undorító anyós!

A srác nem a tulajdonod, még ha anno meg is dugott, vagy eljátszod a "barátságot" hogy a közelében maradhass.

A barátnőjének hihetetlen türelme volt hozzád!

2021. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon idegesítenél a barátnő helyében, egyáltalán nem normális, hogy te ott vagy bármilyen szinten köztük..
2021. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a szituációban mindenki hibás. Te azért, ahogy viselkednék, ők azért, ahogy kommunikáltak, a csaj azért, amiért ultimátumot ad, a pasi azért, amiért nem érezteti a csajával, hogy nincs miért féltékenykednie és mert szó nélkül lép le mellőled. Te azért, amiért az előttem szólók is mondták.
2021. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Minek kell szelfiket meg szívecskéket küldözgetni? A csaj barátaimnak sem szoktam. Senkit nem érdekel, hogy hogy tanulsz vagy edzel, mutogasd magad a csávódnak, max neki érdekes. Nem kell beleokoskodnod sem más kapcsolatába.

Azt írod meg lehetett volna veled beszélni ha sok vagy. Hát a csaj próbálta veled megbeszélni, te meg leráztad, hogy "régi szokás". Hát akkor így jártál. Egy csajt már elmartál mellőle, valszeg a barátod is rájött, hogy senki nem fogja elfogadni, hogy ott vagy neki te folyton vergődő utánfutóként.

Itt egyedül te tűnsz hisztis királykisasszonynak, hol letiltod, hol feloldod, és még mindig azt hiszed, hogy nálad a labda, és tehetsz valamit. Közben a barátod választott. A csajt. Nem téged. Legyen büszkeséged, fogadd el. Mellesleg egy barátnő sem viselte volna el hogy ilyen nyomulós vagy a pasija felé.

Létezik fiú-lány barátság, de kevesebb fér bele, mint az azonos neműek közti barátságba. Pláne ha az egyiknek kapcsolata is lesz. Sokkal jobban tiszteletben kell tartani bizonyos határokat.

2021. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Meg azt írod, 2 éve vagytok öribarik, ebből fél évig nem beszélt veled a manipulatív viselkedésed miatt. Ez aztán a több éves, régi, mély kapcsolat. Szerintem a fagyasztott zöldborsóval a mélyhűtőmben hosszabb a kapcsolatom, mint másfél év.
2021. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Minek kuldozgetsz szelfiket? En uramnak kuldozgetnel mindkettotoknek leszakitanam a fejet
2021. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja 9es
2021. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!