Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért féltékeny az állítólag...

Miért féltékeny az állítólag barátnőm?

Figyelt kérdés

Van egy "barátnőm", aki már az ismeretségünk elején mondta, hogy a barátnője vagyok. Nekem kicsit furcsa volt, de gondoltam rendben, végül is jókat beszélgetünk, közös programokat csinálunk, mert mindkettőnknek van 1-1 egykorú gyerek. Az egy dolog, hogy többnyire mi alkalmazkodunk, ha talit beszélünk meg, ami nem minden helyzetben indokolt.

Most az történt, hogy vettem egy porszívót, ami vezeték nélküli, mert jókat olvastam róla, árban sem volt drágább mint egy vezetékes, tehát nem tartok felvágásnak egy ilyen vásárlást. Pláne, hogy az előző kettő hagyományos katasztrofális volt, gyerek és macska mellett kibírhatatlan volt a lakás. Szóval, megvettem, elmeséltem neki az örömömet, hogy végre elégedett vagyok (mert olyan hul.ye vagyok, hogy minden morzsát megérzek a papucsom alatt :D - ezt tudjan ő is), pár mondatban. Erre semmi reakció, hogy jaj de jó, vagy örülök neked, annyit mondott színtelen hangon, hogy az XY barátnőjének is ilyen van.

Hát hol érdekel ez engem? Amikor bezzeg ok vettek lámpát, légkondit, padlófűtést csináltattak, hosszas litániákban ecsetelte a részleteket. Nem kell félreérteni, szívesen végig hallgattam, meg nekem is tetszett az övék, mert beleéltem magamat, hogy ezek milyen szuper dolgok. Csak az nem esett jól , hogy fordítva ezt én nem kaptam viszont.

Én reagálom túl? Vagy nem is annyira barátnő ez a nő?



2021. márc. 29. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, túl reagálod. Lehet, hogy egyszerűen csak nem olyan hangulatában volt, vagy ilyesmi, vagy egyszerűen ő veled ellentétben nem lelkesül be egy porszívótól (megsúgom, én engem is jobban érdekelne mondjuk egy padlófűtés). Szóval csak nyugi, ezen felesleges megsértődnöd (ha megsértődtél), ennél lesznek majd komolyabb dolgok is, amiket még meg is kell majd beszélnetek korrekten, hogy ne legyen belőle félreértés. Tedd túl magad ezen, ez tényleg semmiség.
2021. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De most komolyan erre mit kéne mondani? Vagy most pontosan miért rossz válasz az, hogy azt mondta, egy barátnőjének is olyan van? Lehet már vele kitárgyalta ezt a porszívót és nem újdonság számára.
2021. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Remélem már nem sokáig barátkozik veled, ha komolyan képes vagy ezen hisztizni meg megsértődni.
2021. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
XD
2021. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem veszem akkor magamra, csak nem éreztem, hogy velem örül. Engem a légkondinem érdekel, ill a részükről feleslegesnek gondolom, mert hűvös a lakásuk amúgy is, de azért érdekelt mégis, mert a barátnőmről van szó. Meg azért is, mert más barátaim nem csak a porszivonak :D hanem úgy általában az örömömnek jobban örülnek.
2021. márc. 29. 11:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja meg igazából más fircsa dolgai is vannak, de az nem közvetlenül ide tartozik, nekem viszont fejben ott vannak a plusz sérelmek.
2021. márc. 29. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Áh, szóval még egy játszmázós és hazug vagy a hisztis mellé, egyre jobb :D Biztos fájna őszintének lenni és megbeszélni a sérelmeket ahelyett, hogy csendben dédelgetnéd őket. Roppant érett hozzáállás, gratulálok, így biztos sok igaz barátod lesz az életben :D
2021. márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#8, szerintem te meg menj és éld ki magadat máshol!
2021. ápr. 19. 15:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!