Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagykanizsa és Zalaegerszeg...

Nagykanizsa és Zalaegerszeg között tényleg van ilyen rivalizálás?

Figyelt kérdés

Győri vagyok.

Van 2 kollégám Zalából költözött fel mind a kettő ide győrbe az egyik Zalaegerszegi a másik Nagykanizsai.

Alapvetően külön külön bírom őket,de ha együtt vannak állandóan rivalizálnak,marják egymást.

Mind a kettő Zalai


Ilyeneken veszekszenek egymással,hogy "te egy csinált városi vagy"

"Te viszont csak egy kanizsai vagy" stb.


Utána olvastam van valami háttere,de nem igazán értettem.

Nemtudom elképzelni,hogy egy sopronival egy pápai-val vagy egy csornai emberrel csak emiatt ne legyek jóban😅



2021. márc. 31. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem tapasztaltam ilyet, kanizsai vagyok.
2021. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet csak az a kettő szimplán gyökér:D
2021. márc. 31. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben a cikkben írnak a dolog hátteréről. Manapság szerintem már kevesen veszik ezt komolyan, inkább maximum viccelődnek ezen, cukkolják egymást.

2021. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

zeg szerintem jobb boltok szempontjából

szerintem nincs olyan nagy különbség

2021. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Zegen több a munka, kicsitt magasabb a bér,több minden van mint kanizsán, kanizsa nagyon az alja, régen nagy ipar, és kereskedő város volt, de most már csak árnyéka önmagának sajna,elég alacsony bérekkel.. ugye egerszegen ott a flex... na jó, az már csak inkább ukrán tanya.. legalábbis összeszerelői szinten,ugye most épűlt meg a google autó tesztpálya,épűl a tankgyár,van egy aquacity-je is , a plázája is sokkal jobb mint a kanizsaié.. az már csak egy kínai bolt, de csa a fele, mert a másik fele meg levan zárva... egerszeg jobb.. ha kettő közt választanék akkor egerszeg,mondom ezt úgy hogy kanizsára jártam álltalánosba,középsuliba, nap mint nap bemegyek a városba ha kell valami, az utcáin szereztem több jogsimat is..nagyon sok minden oda köt,vagy kötött, de fejletségben egerszeg vezet.. én a kettő közt lakok..(bocsi a helyesírásért de gyorsan írtam telóról)
2021. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!