Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a problémája velem? Ez így...

Mi a problémája velem? Ez így milyen barátság?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, 3 éve kötöttünk szoros barátságot, mindketten nagyon sokat foglalkozunk festményekkel, művészetekkel, ez a közös hobbink.

Ma találkoztunk és beszéltünk történetesen a II. Világháborúról, elmesélte hogy mind a négy dédnagyapja milyen hős volt, meg miket tett, majd rákérdett az enyémekre. Mondtam hogy nekem csak egy volt katona, mert egyikük kihúzta magát azzal, hogy volt sérve, a másik valahogy megúszta a sorozást és a harmadik pedig megszökött amikor bevitték, azt mondta mindig hogy ez 'nem az ő háborúja'.

Valahogy arra utalt hogy 'nem ér semmit a családom' meg hogy 'nincs bennem harcos vér' meg ilyenek... És hát természetesen ezen összevesztünk, most meg kapom tőle az ilyen üzeneteket 'Hallod? Add vissza az osszes cucomat ami nalad van..hnap utana megyek,,viszem a tiedet is mert nincs itt nalam tobb dolga!!'

Most mi van? Ez így barátság? Mit is akar mert igazán nem értem... Nem ember aki nem volt katona, vagy mi? És nekem mi közöm 4 emberhez, akik közül csak egyet ismertem?



2021. ápr. 1. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

En fel evig voltam katona

Masok szerint nem voltam katona csak mert ők 1-2 evig voltak

Mintha en tehetnek rola hogy csak fel evig voltam ok meg beszoptak a 1-2 evet

Szerintem csak irigykednek hogy csak fel evig voltam



Le kell szarni az ilyen embert

2021. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Szerintem is. Általában az idősebb korosztály ezzel nyugtatja magát, holott anno mindenki menekülni akart a katonai szolgálattól
2021. ápr. 1. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég szánalmas ha valaki olyan dologra büszke amit nem is ő ért el :D Ha ennyi miatt képes így cseszegetni akkor ennyit is ér, a helyedben nekem nem lenne kedvem tovább barátkozni vele.
2021. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is szánalmas ha valaki azzal fényezi magát hogy egy 80 évvel ezelőtti háborúban harcolt néhány felmenője. Jó és? Engem meg meghurcolnak mert a felmenőim németországból betelepített svábok, és ezért ők nem voltak ott a mohácsi csatában?
2021. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én is katonának készülök de ettől független azt mondom hogy nagy baromság erre büszkének lenni, sőt jól is tették a felmenőid. Ő meg legyen büszke hogy a felmenőit sajnos kihasználták mint egy ezközt. Bírom hogy mindenkinek a felnenője maga volt a Rambo közben meg lehet a fegyverét nem sütötte el és agyonlőtték vagy megfagyott :D
2021. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5

😂 Amúgy igen. Utólag mindenkire rá lehet fogni hogy háborús hős, de az is lehet hogy az első golyó huzatossá tettre a koponyáját

2021. ápr. 4. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. Átlagos ember volt a legtöbb katona, honnan lett volna több 100 ezer rendesen kiképzett katona akkor ? Kaptak egy alap kis képzést és aztán csinálták amit dirigáltak nekik. Örült a 90% ha nem haltak vagy sérültek meg, nem hősködtek. Volt persze kivétel, de elenyésző meg azok is inkább az alapjáraton ütőképesebb/képzetteb katonák közül.
2021. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Dzsízösz. Olyan dolgok alapján megítélni bárkit, amihez úgy igazán semmi köze, egyszerűen undorító. Ez nem barátság.
2021. ápr. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!