Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem találom a közös...

Miért nem találom a közös hangot a korombeliekkel, miért nem tudok velük barátkozni? 22/L

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, egyetemre járok (most passzív féléven vagyok, de egyébként nappali tagozaton, alapszakon tanulok), kollégista voltam és most a szüleimmel élek, vannak háziállataink, egy-két barátom van, párkapcsolatom nincsen, hobbijaim leginkább a kreatív tevékenységek (pl. rajz, festés, barkácsolás, varrás és ilyesmi), szeretek még nyelveket tanulni és sorozatokat nézni és kirándulni vagy biciklizni is, most nem dolgozom, önkénteskedem, tök átlagosan nézek ki.... Csak azért soroltam fel pár dolgot rögtön így az elején, hogy lássátok, hogy egy tök átlagos lány vagyok, nincsen bennem semmi furcsa vagy taszító, ijesztő. Régen nem volt semmiféle gondom ezzel, a meglévő barátaimat is már gyerekkorom óta ismerem és általános vagy középiskolában is teljesen jól be tudtam illeszkedni az osztályomba. Viszont mióta egyetemre járok, szinte megszűnt a szociális életem. Egyetlen egy lánnyal lettem jóban az egyetemen és vele azért még tartjuk a kapcsolatot, de rajta kívül tényleg nincsen senki más és pl. amióta nem járok egyetemre a kutya sem kérdezte meg, hogy amúgy élek-e még. A mi esetünkben nem nagyon lehet beszélni egyetemi közösségről (nincsenek közös szakos programok, összejövetelek, bulik stb., illetve a kollégiumban sem voltak közösségi programok), de azért a legtöbbeknek a szakomon mégis lett egy-egy kialakult baráti társasága, és a koliban is legalább a szobán belül össze szoktak barátkozni az emberek (pl. az én volt lakótársaim is tök jóban voltak). Nekem viszont az említett lányon kívül tényleg nincsen senki más, pedig nyitott voltam, barátságos, segítőkész, odamentem másokhoz beszélgetni stb., de semmi. Viszont azt is észre kellett vennem, hogy nem mindig tudtam a szakos/kolis társaimmal beszélgetni, nem nagyon volt közös téma, közös pont, közös érdeklődés vagy sokan nem voltak szimpatikusak (pl. előítéletesek voltak, bunkó módon kibeszéltek másokat, lenézőek voltak), esetleg fura módon túl öregnek éreztem magam hozzájuk képest vagy őket tartottam gyerekesnek. Szóval valamiért ez nagyon nem akar sikerülni, de nem tudom az okát és nem tudom hogyan tudnék rajta változtatni.
2021. ápr. 2. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A világgal van a baj. 10 éve gond nélkül lehetett barátkozni ma már nem nyitottak rá az emberek. Ez nem a te hibád.
2021. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Velem is ez van, de én tudom a miértjét. Akikkel eddig barátkozni próbáltam, mind túl gyerekesek hozzám. Olyan helyekről közelítik meg a dolgokat, ami pl. nekem eszembe sem jutna, mert én ennél már érettebb vagyok.

Nekem is van egy kevéske barátom, de közülük csak egyel vagyok olyan viszonyban, hogy nem csak én írok rá, és akkor beszélünk.

Én már fel is adtam a keresgélést, nem fogok én senki után koslatni tovább. Kérdező, ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Lehet, hogy ez most rosszul hangzik, de ha valakikkel elsőre nem találod a közös hangot, azokkal valószínűleg később se fogod, azt meg gondolom nem akarod, hogy egy kétszínű baráti társaságban legyél, ahol nem is érzed jól magad.

2021. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Én is úgy látom, mint az első. Az embereknek mintha nem lenne már akkor igényük a(z) (igaz)barátságra, mint régen. Inkább csak felületesebb kapcsolatok alakulnak ki, de néha sajnos azok sem.

Szóval ne vedd magadra, nem benned van a hiba. Maradj ilyen nyitott, barátságos és biztos vagyok benne, hogy megtérül barátság formájában is :)

2021. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben megértem... Ha megvan valakivel a közös hangnem, akkor a semmiről is eltudtok beszélni órákig nem feltétlen a téma a fontos, sajnos nem nagyon találni ilyen embert főleg aki közel is lakik és tudok vele találkozni. 23/F
2021. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Sokkal zárkózottabbak az emberek, meg a barátságok is olyan felszínesek számomra, h legtöbbször max messengeren kommunikálunk, ha találkoztunk is mindenki a telefonját nyomkodta pl kocsmában. Szerintem ez generációs probléma. 25/f
2021. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Elemzd a részleteit annak, hogy viselkedsz velük és mit éreznek veled. Figyeld, mire hogy reagálnak, mi esik jól nekik, kérdezd őket, milyem viselkedésedből mit váltottál ki belőlük, ha már közelebb kerültél hozzájuk. Simán rá lehet ezekre jönni, ott a válasz előtted, aztán meg kifejleszted, hogy a legjobb oldalad mutasd, és mindenki veled akar majd lenni.
2021. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PetheD ***** válasza:
96%
Úgy gondolom, az elmúlt években sokat változtak az emberi kapcsolatok: a rohanásban felületesek lettek, és gyakran érdekekre épülnek. Maradj ilyen kedves, segítőkész továbbra is, és légy nyitott! :)
2021. ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!