Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez csak szerintem minősül...

Ez csak szerintem minősül kibeszélésnek?

Figyelt kérdés

Az egyik jó barátom egy másik emberrel a hátam mögött szó szerint ezt mondta rólam:

"Én kedvelem xy-t (engem), de azt gondolom hogy ő egy nagyon szürke és ostoba ember."


Amikor ez a fülembe jutott akkor nagyon mérges lettem és kérdőre vontam. Erre azt mondta nekem, hogy ez nem kibeszélés volt, hanem elmondta a véleményét egy másik embernek. Mondom, hogy ez akkor is kibeszélés, mivel nekem még soha nem mondott ilyesmit. Azóta nem nagyon beszélek vele.



2021. máj. 2. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A kibeszélés az, amikor valaki a hátad mögött személyes információt oszt meg rólad, amit bizalmasan mondtál el neki. Szerintem ez vélemény, bár attól még nem kevésbé rossz.
2021. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem is az. Nem szép dolog ilyeneket mondani a másikról a háta mögött.
2021. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Túlreagálod. Ha ilyen nagyon tök személyes dolgokat nem mondott el rólad, amiket csak neki szántál elmondani, és úgy gondoltad,hogy köztetek marad, akkor szerintme nincs gond.

Meg pl ha nem sokmindent mondott rólad, csak ezt így megjegyezte;

tényszerűen, erősebb szóval kifejezve, hogy nem tart okosnak; tehát ez nem sértés, hanem ő tehát tényként mondta, hogy kedvel, de nem vagy okos; tehát reálisan próbálta, hogy ő nem lát téged egy géniusznak, egy zseninek.

A "szürke" meg hát, érted , van ilyen , hogy valakit unalmasnak találnak.

Meg ő például nem akart lehülyézni, mondta is,hogy kedvel, hanem csak tényszerűen megállapította, hogy szerinte nem vagy okos. Ő, tárgyilagosan úgy látja, hogy nem vagy okos.

Tehát, ezt nem sértésnek szánta, még ott se voltál. Ha veled mindig tisztelettel beszél, akkor rendben van. Ha meg butának tart, az az ő dolga, de theát nem sérteget vele, nem a szemedbe mondja, hogy az önbizalmadat rombolja, hanem egyszer csak megjegyezte valakinek.

2021. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt mondom én is, valójában nem az zavar hogy butának és unalmasnak tart, hanem hogy nem a szemembe mondta ezt.
2021. máj. 2. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

De pont azért nem a szemedbe mondta, mert empatikus, nem akart megbántani,nem akart megsérteni, mert jóban vagytok, barik/haverok vagytok, vagy mi. De legalább jóismerősök. Én se mondanám a szemedbe,hogyha pl butának tartalak, de szeretlek ahogyan vagy; nem akarnálak ezzel sértegetni, meg lerombolni az önbizalmadat, meg ilyesmi. Ha buta vagy, hát buta vagy; én elfogadlak így, ahogy vagy; engem nem zavar, én nem fogom felhánytorgatni; mert szeretlek/kedvellek és elfogadlak így. Aztán közben másnak meg nyugodtan megemlítheti, hogy téged amúgy butának tart; de tehát szerintem utána kábé túl is léptek ezen a témán, szerintme nemnagyon firtatták tovább. Elmondta az egyik ténylegesen, amit ő lát, amit ő úgy lát, hogy nem vagy okos; de tehát ennyi. Szerintem ezt túldramatizálod, túl sokat rugózol rajta. :) Engedd el, és béküljetek ki. Lehet,hogy pl arra értette esetleg, hogy ő nem tud veled valami nagyon mély, filozofikus kérdéseket firtatni, megbeszélni , megvitatni,mert nem annyira találja jónak a logikádat. Lehet,hogy ez kimerült ebben; de ettől még tehát kedvelhet, és tiszteletben is tarthat , hogy nem mondja el , hogy buta vagy, vagy hogy annak gondol, ő annak lát. Tehát, ha nem kérdezed meg, akkor minek kezdené el mondani, hogy figyelj már, ő amúgy butának tart. Tehát nem akarta felhánytorgatni, az orrod alá dörgölni, amit ő lát hibádnak. Szerintem pontosan azért mert tisztel, és jóban akar lenni veled; jóneki, ha jóban van veled. Meg amúgyis, azt mondta, hogy kedvel. Tehát buta vagy, de kedvel. Ennek ellenére. Tehát érted, nem akart ő rosszat, nem akart ő megbántani,megsérteni téged. Tehát kedvel annak ellenére, hogya amúgy nem tart okosnak. Tehát te egy pozitív dolog vagy neki a számára, a személyiséged. Na, szal, szerintem békülj vele ki, azt jóság van. Ha amúgy kedvel, meg amúgy te is őt, lehert, ohgy butaság lenne, ha emiatt többet nem beszélnétek.


Szóval ne aggódj szerintem. Ha gondolod, akkor dumáld meg vele. Vagy pl lehet, hogy erre nagyon ne is fecséreljétek a szót, 3 mondatot mondtok erről egymásnak, utána mehet a mászkálás együtt újra úgy, mint régen. Már ha ő is akar veled találkozni. Meg te is vele.

2021. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*tehát a megbocsájtás az ilyen "amnézia". "Meg se történt."
2021. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez kibeszélés. Ha valaki ilyen véleménnyel van rólad, az valójában nem kedvel. Nem reagálod túl, az ilyen beszélgessen azzal, akit nem tart szürkének és unalmasnak. Ez nagyon sértő (akik azt mondják szerintük nem az, gondoljanak már bele, nekik az hogy esne, ha valaki ilyet mondana róluk) én is levegőnek nézném.
2021. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!