Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jártatok már úgy hogy folyamat...

Jártatok már úgy hogy folyamat el kellett nyomni magatokat és nem mondhatod el a sikereidet? Hogyan tudnék én ebbol kiszállni hogy ne ilyen legyen?

Figyelt kérdés

Pl egyik hétvégén a ma már exem kirábban eljegyzett. Szoval akkor szép szerelem is volt.

Mentem a suliba hétfőn. Erre mit ad isten, bnom sír, hogy szakítottak. Vigasztaltam. Nem mondtam el hogy amugy engem meg pont eljegyeztek..



Vagy korábban pl varrtam ruhákat de divatbemutatókra is, meg versenyekre is, ahol az én ruhám vitte el a fődíjat.(9 éves korom ota tanított anya varrni) Erre mikor lett egy barátom es anyukájának bemutatott, pont a varrás volt a téma, es nagy büszkén mesélik, hogy anyukája vállal javításokat(mellékállás), sőt a fia is fiu létére tud varrni:) És probáltak ugy bemutatkozni ugye, hogy milyen kis ötletesek, stb, igy én "részt vettem"az örömükben, és nem akartam ezt az egészet ugy "egoistán" "megtörni", vagy felül"überellni", hogy amugy meg én meg fődíjakat nyertem, meg ez meg az..szerényen hallgattam. Mivel ez most roluk szól.


De ugyanez rajzzal is. Anno külföldön bebiszitter voltam és ráertemben lerajzoltam egy tenyérben tartott babát a szülők ugy elvoltak hűlve a rajzomtol hogy alig akarták elhinni hogy en ezt kútfőből csak unalmamban lerajzoltam, még a rokonoknak ia mutatták, apám révén van amugy örökletes hajlamom/tehetségem ilyenekre, mert ő meg profi munkákat rajzolt anno fiatalon, tény és valo hogy örökölt tehetségem van, de csak irto ritkán rajzolok mert csak irto ritkán unatkozom, de azok mestermunkák viszont.


Erre egy ismimnél mikor voltam kint volt a falon egy rajza bekeretezve, amin siman latszik a görcsös vonalvezetés, hozzá nem értés, amatőrség, de nagy büszkén mutatja, néztük, így megdícsértem, és megint hallgatni "kellett" magamrol szerényen. Mert nem akarok az lenni, aki magát sztárolja mikozben más örömmel mutat valamit. Ezt az örömet en nem akarom elvenni.


Vagy pl a páromtol kaptam autot, ezt sem nagyon tudtam elújságolni senkinek melegében, örömömben,ill megosztani, mert pl bnőm pont arrol beszélt, hogy nekik mennyire nehéz egyet fenntartani.


Egyszeruen allandoan olyan szitukba keveredek mintha nekem folyamat el kene önmagam nyomni és másoknak bólogatni, mások örömében bánatában osztozni, nekem meg joformán titok az egész életem. Es "bent" kell tartanom.


Volt aki gunyolt lenézett, valami kapcsán, meg olyanokat mondott ugy sem fog sikerulni, kár is belekezdenem vmibe, erre maxon sikerre vittem a dolgot, de olyan szinten hogy több tizmillios üzletet hoztam össze amit még én sem hittem volna, de ezzel az ismimmel kb már nem is tartunk kapcsolatot de azért ugy elmondanám neki hogy na erre mondtad azt hogy baromság..de ugye erre nincs már lehetőségem sem.



2021. máj. 7. 06:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

És komolyan számtalan ilyen van.

Hogy nem lehetek magamra büszke, nem mesélhetek, hanem nyelek egyet és jobb, ha hallgatok.


És olyan rossz érzés már. A mai napig mennek ilyenek!

2021. máj. 7. 07:02
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kényszer csak benned van. A barátok tudnak egyszerre örülni a te örömödnek és szomorkodni a saját bánatukon. Te elvárnád tőlük, hogy fordított esetben ne osszák meg az örömüket vagy bánatukat?

Az érdemeid elismerése nem egyenlő a dicsekvéssel és a másik fikázásával sem. A rajzra lehet mondani, hogy szép, te is szoktál rajzolni, és kicsit másként csináltad volna, ha érdekli elmondod hogyan lehet szebben.

Nagyon kevésre tartod a barátaidat, ha azt hiszed, hogy képtelenek lennének örülni az örömödnek, az eredményeidnek.

2021. máj. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De nezd csak az elso példát is.

Ott sir hogy szakítottak. Hogyan mondanám el azt hogy en meg majd' kiugrok a bőrömből mert engem meg pont eljegyeztek?


Allandoan ilyen szitukban vagyok


Vagy en hazasodom lassan nem győznék mesélni, a házrol szerelemről, de most is hasonlo van, csak épp haláleset miatt barátoknál hogy ott meg a gyász megy, es abban veszek veluk részt éppen. Megint elvan nyomva a boldogságom..

2021. máj. 7. 07:09
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ezt mind magadnak köszönheted. Az, hogy az éppen egy szakítást megélt barátnődnek nem mondod azt, hogy de kár, de amúgy engem meg eljegyeztek, ez kedves dolog. De attól másnak még elmondhattad vagyis nem kellett volna magadban tartanod.

Az, hogy a varrásról, rajzolásról hallgattál teljesen érthetetlen. Nem kell úgy előadni, hogy jaj ez semmi, nézd az én eredményeimet, mert így igen bántó és lekezelő, de ha úgy fogalmazol, hogy ez tök jó, képzeld én is varrok/ rajzolok, sőt már sikereket is értem el vele (varrásban) már teljesen másként hangzik. Sőt örül a másik fél, hogy társra talál benned a hobbijában.

De egyébként meg, attól, hogy nem mondod ki a sikereidet, attól még megtörténtek. Semmivel sem fognak kevesebbet érni, ahogy te se, ha nem oszthatod meg másokkal.

"megdícsértem, és megint hallgatni "kellett" magamrol szerényen" Ha valóban szerény lennél, akkor ezek a szituációk nem zavarnának annyira, de te vágysz az elismerésre. Amivel egyébként nincs semmi gond, csak akkor ne próbálj meg szerény emberként tekinteni magadra.

"nem akarok az lenni, aki magát sztárolja mikozben más örömmel mutat valamit" Hát akkor sztárold akkor magad, amikor nem más dicsekszik éppen és akkor elkerülöd ezt az érzést, de mégis te is eldicsekedhetsz minden eredményedről.

2021. máj. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ebben élek állandoan hogy a masik oldalon mindig van valami ami miatt mindent magamba kell folytanom.
2021. máj. 7. 07:11
 6/13 A kérdező kommentje:

4# nem az hogy masnak nem tudnam elmondani.

De amikor kivirulva megyek a suliba es ott a bnom. Es folytom magamba.

Az adott szituaciokrol van szo.

2021. máj. 7. 07:12
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem 0-24 gyászolsz a barátoknál. Ott nyilván a helyzetnek megfelelően kell viselkedni, de otthon, illetve más barátoknál, rokonoknál, mehet az örömködés. Vagy ha nem tudja minden egyes ember, akkor már nem is akkor az öröm? Aki nem tudod és lehet, mond el, akinek meg nem, az majd később megtudja, ha túl van a gyászán.
2021. máj. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarnád elmondani bárkinek is, amikor ennyire árad belőled a szerénység?
2021. máj. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
6# "Az adott szituaciokrol van szo." Hát igen az élet sajnos ilyen. Nem csak veled történnek dolgok, hanem másokkal is. És igen, sokszor olyan dolog, ami mellé illetlenség lenne benyögnöd a saját történésed, de a legtöbb esetben te is ugyan úgy megnyilvánulhatsz. De attól, hogy egy eseményt nem közölhetsz azonnal mindenkivel akivel szeretnéd, még te jól érezheted magad és a boldog esemény sem lesz kevésbé boldog, csak mert valakinek épp nem mesélhetted el.
2021. máj. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Légy szíves, a "folyamat" helyett a folyamatosan szót használni, nem egyszerűen helytelen, de idegesítő és gyakorlatilag, mintegy matrica, jelzi az illető szellemi színvonalát. Persze, ha te ezt szeretnéd,akkor csak rajta.
2021. máj. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!