Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi van velem? Ekkora egy...

Mi van velem? Ekkora egy antiszoc kretén lennék?

Figyelt kérdés
Most vagyok 2.-os gimnazista, de egyszerűen nem sikerült beilleszkednem az osztályomba, nincsenek barátaim, de még csak a közös hangot se találom senkivel. Egész nap görcsben vagyok, stresszelek, és olyan f@szságokat csinálok amit itthonról nagyban kiröhögök. Nem merek tüsszenteni mert az hogy nézki már, és hasonlók. Itthonról meg kiröhögöm ezeket a dolgokat, de amikor bent vagyok egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Totál megőrültem?

2021. máj. 10. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Szociális szorongás lehet a gond, szerintem mindenképpen érdemes lenne felkeresned egy pszichológust. Biztos van iskolapszichológus a gimidben, nem akarsz hozzá bejelentkezni? Hidd el, sokan beszélgetnek a sulipszichológussal hasonló problémáról, mint amit Te is leírtál. Még a teljesítményszorongás, motivációs zavar szokott jellemző téma lenni.


Egyébként van esély rá, hogy ahogy érsz, úgy lassacskán "kinövöd" a dolgot (sokan gimi végén vagy egyetem alatt építenek ki kielégítő szociális életet), de jobbat teszel magadnak, ha aktívan foglalkozol a problémával, mert akkor hamarabb le tudod küzdeni. Sok sikert!

2021. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen normális...


Az viszont nem, hogy "be akarsz illeszkedni". Ennek nem eltervezett dolognak kellene lennie, megfosztod magad a szabadságodtól. Ennek nem szabad tudatosnak lenni...


Egyébként ilyet én is szoktam, hogy nem tüsszentek, mert nem akarok zavaró hanghatást kelteni vele :D Egyszer annyit gondolkoztam azon, hogy köhögjek-e vagy ne, hogy a stressztől teljesen elfelejtettem hogy hogy is kell csinálni, és majdnem megfulladtam xD


Vannak dolgok, amiknek ösztönből kell jönniük... :D

2021. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan hapcizd össze a termet, hát ilyen ez. A tüsszentésnek ki kell jönnie. Amíg nem csattan a tanár homlokán a takony, addig nincs baj. Egyébként meg fejleszd magad, próbálj nyitottabb lenni és emberekkel beszélni. Máshogy nemigen fog ez javulni. Ki kell ebből törni. Persze, hogy nehéz, dehát that's life. 🤷‍♂️ Semmi sem egyszerű.
2021. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj annyira aterzem :(

Velem szintúgy ugyanez, már két éve hogy eljöttem az altalanosbol, mindennap egy rémálom nekem, a hasam görcsöl, hányingerem van, szóval kész katasztrófa az egész. Komolyan mondom az orromat kifújni sem merem gyakran xd nagyon szánalmas visszagondolva dehát ez van. A barátaimat nem tudom lehet e barátoknak nevezni, ugyanis azon kívül hogy megbeszéljük mi a tanulni való, mást nem nagyon csinálunk együtt.

Szóval nyugi nem vagy egyedül...

Én annyit csináltam hogy felkerestem az iskola pszichológust, de ő is kb csak az iskola váltást tudja ajánlani nekem, bár nem tudom hogy nálad mi lehet a szorongasod kiváltója. Nekem is arra kellett először rajonnom hogy mi lehet a görcsölésem kiváltója, szerintem először te is próbálj meg erre rájönni.

2021. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!