Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is van itt, akinek valamif...

Más is van itt, akinek valamiféle betegsége(nálam Crohn) van és emiatt szorongva él, elvesztette a barátait? Hogyan győztétek le?

Figyelt kérdés

Lassan 23 éves srác vagyok. Gimis éveim elején kezdődtek a panaszaim, rengeteg vizsgálaton, gyógyszeren, diétás próbálkozáson túl vagyok. Most a paleo az, amivel még kordában tudom tartani a dolgokat, viszonylag nem vagyok tőle rosszul, tudok mellette otthonról dolgozni. Még mindig vannak olyan napjaim, mikor szörnyen fájnak a beleim, megy a hasam stb. Visznt ritkább. Régen ez viszont majdnem mindennapos volt. Mindig szorongtam miatta, mert 1: undorítónak tartom, 2: fájdalmas és nem nagyon tudtam így társasági programokra menni 3: kellemetlen és mindig féltem, hogy nem lesz a közelemben wc.

Mint mondtam, már jobban vagyok valamivel. A szorongás viszont megmaradt. Minden olyan programot lemondok ahol tudom, hogy "baj" történhet. Konkrétan 1 haverom maradt, de vele se megyek szívesen sehova, inkább max áthívom, vagy őhzzá megyek át. A munkatársaimat sem ismerem túlzottan, mindenki otthonról dolgozik. Barátnőm se volt soha, ha így haladok nem is lesz. Randira se mernék elmenni emiatt. Maximum ha találnék egy nagyon megértő lányt, de ismerkedéskor csak nem közölhetem ezt vele? Nagyon kellemetlen! A másik meg az, hogy eléggé sovány vagyok. 180cm és 65kg. Szokták mondani, hogy arcra helyes srác vagyok, de lehet csak jófejségből.:D Meg ha úgy is lenne nem sokat érnék vele így.

Az a legrosszabb az egészben, hogy ha még jól is vagyok napok-hetek óta és tudom, hogy mennyi kell xy helyre elkezdek idegeskedni és már az idegességtől is megy a hasam, puffadok. Így nem merek elmenni, mert már indulás előtt hasmenésem van. Pedig lehetetlen, hogy mindig pont aznapra legyek rosszul mikor programom lenne. Konkrétan csak a boltba, postára, bankba és hasonló helyekre járok. A bolt mellettem van, az okés, de egy postás nap előtt is idegi alapon van hasmenésem, mert félek, hogy sorbanállás közben jön rám.

Persze, vannak még olyan napok, mikor erősebb a betegségem és tényleg rosszul vagyok, viszont ez már nem mindennapos. Ha ezt a hülye szorongást le tudnám győzni, akkor egész élhető életem lenne, mert helyes diéta mellett van bőven jó napom.

Elnézést ha ejtettem hibát a szövegben, gyorsan írtam.


2021. máj. 12. 11:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

En 39 eves ferfi vagyok, kb 6 eve diagnosztizaltak Crohn-nal, volt fel ev alatt 3 darab hasi mutetem, vakbelgyulladasam mar nem lesz, az biztos. :)

Fel evig sztomaval eltem, na AZ volt kemeny, de tulvagyok rajta, ott volt melypont tartani a biciklivel munkaba jarast.


Azota nem kellett ujabb mutet, gyogyszert szedek (az immunrendszerem a szupressans miatt nem idealis), illetve a hasmenes/puffadas az gyakori, mindennapos. De lekopogom, sose legyen rosszabb.


Azota meghazasodtam, lett ket gyerekem, illetve karrierben is kozep/felsovezetoi pozicioig emelkedtem.


Aktivan jarok mindenhova (a mostani korlatozasok betartasaval), biciklivel megyek, ahova tehetem, extremsportolok (technikai es szabadtudos buvarkodas), nyaralgatok. Abszolut nem erzem ugy, hogy korlatozna barmiben is, max egy kicsit kenyelmesebb lenne, ha nem kene gyogyszert szedni es nem lennenek a hasmeneses tunetek.


Az okat meg senki nem ismeri, en stresszesnek nem voltam sose mondhato. (A taplalkozasi szokasok is necces, hogy csecsemoknel sem ritka, ok viszont se nem esznek, se nem stresszelnek.)


Szoval nyilvan jobb lenne, ha gyogyithato lenne, de addig is jo hir, hogy nem KELL lemondani a Crohn miatt az eletrol, a problemaid inkabb pszichologiai eredetuek, mintsem a szervi betegsegbol fakadoak.

2021. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire rosszul érzed magad, akkor kezdj el kampányolni az orvosodnál a biológiai terápia mellett, ha kell akkor hálapénzel.. Az vissza tudja adni az egészséged és fentartható nagyon hosszú ideig (szinte semmi mellékhatása nincs). Csak sajnos nagyon drága és a tb csak a vészes esetekben fizeti. Ha egészséges vagy és jól érzed magad, akkor majd megszűnnek a pszichés tüneteid, elég egyszerű dolog ez. Ép testben ép lélek. Ha meg valaki kiejti a száján a steroid dolgot, akkor fuss, csak arra jó hogy mégjobban elcsessze az életed!

Én 10 éve kapok biológiait, azóta nincs semmi komolyab problémám a betegséggel, csak a steroid mellékhatásait fogom egy életen át szenvedni...

2021. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom aktív e még ez a kérdés, de válaszolok: tavaly diagnosztizáltak crohnnal. ( azelott is megvoltak a tünetek, de nem foglalkoztam vele) eleinte én is így voltam, ahogy te..elkezdtem a gyógyszeres kezelést majd 2 hónapra rá megszűntek a dolgok (hasmenés, szorongás). Ami előjött: súlyos depresszió, fáradtság. Elmentem egy magán orvoshoz és kérdezte mit szedek elmondtam ( imuran medrol pentasa). Annyit felelt rá : CBD olaj. Fél éve használom rendszeresen ( napi 25-40mg között) és mintha kicseréltek volna, mondhatni 180 fokos fordulatot vett az egész testem. Nem mondom, hogy panasz mentes vagyok, vannak alhasi fájdalmaim, szemeim gyengébbek meg izületi gyulladásaim vannak viszont ezzel karban tudom tartani saját magamat..

2022. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Meg annyit hozzá teszek: teljesen elhagytam a gyógyszereket és nem követek semmi diétát..tudom mit ehetek, hogyan reagál rá a szervezetem.
2022. jan. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!