Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vagyok ilyen rossz...

Miért vagyok ilyen rossz ember?Mit tehetnék,hogy ne viselkedjek így?

Figyelt kérdés
Nagyon próbálkozok.Tudom,hogy rossz amit csinálok.Önző vagyok és mindig magamra terelem a szót.Ne úgy képzeljétek el,hogy egy társaságban vagyunk,beszélgetünk és közbe szólok mindig,hogy rajtam legyen a figyelem.Hanem úgy,hogy mikor egy barátom megnyílik nekem mindig úgy próbálok segíteni,hogy a saját példámat hozom fel és egyszercsak arra leszek figyelmes,hogy magamról és az én problémáimról fecsegek.Aztán utánna nagyon bűntudatom van.Ahelyett,hogy segítenék csak nyafogok.Eddigi életem során 3 legjobb barátom volt,ami tényleg olyan bizalmas volt.Az elsőnél a másiknak a problémáit hallgattam mindig(3éven keresztül) ,én nem szóltam egy szót se,az én problémáimat meg sem hallgatta,aztán idővel fel se hoztam azokat,valószínű ebből fakad a mostani viselkedésem.Olyan lettem mint ő,pedig nem akartam.A másik 2nél én b@szt@am el,magyarul szólva,hiszen e miatt ment tönkre mind a 2 barátság.Most ott tartok,hogy egy rendes barátom sincs,max haverok de abból jó sok.Pedig mindig úgy voltam vele,hogy jobb ha van 1-2 barátod mint 100 haverod.Nagyon restellem a viselkedésem és nagyon szeretnék rajta változtatni.Ha valaki megnyílik nekem próbálom nem magamra terelni a szót és ez elég gyakran sikerül mostanában,de nagyon nehéz.Viszont mikor elmegyek iszogatni valakikkel általában akkor nyílnak meg nekem az emberek és akkor nyilván senki sem józan,énse.És ilyenkor nem tudom magam kontrolálni.És ha az illető felhántorgatja,vagyis szóvá teszi akkor mindig bocsánatot kérek és igazat adok neki aztán elkezdem sajnáltatni magam,aztán ezért is bocsánatot kérek,hogy megint rólam van szó.Valaki aki hasonló cipőben járt mint én,és sikerült változtatnia az hogy csinálta?Esetleg van ennek valami elnevezése?(csak hogy tudjak utánna olvasni vagy valami)

2021. máj. 27. 23:05
 1/2 A kérdező kommentje:
mármint úgy értem ,hogy sajnáltatom magam,hogy azért sajnaltatom magam mert sz@r ember vagyok
2021. máj. 27. 23:07
 2/2 Psylocyber ***** válasza:

nna, ez azért elég komoly önismereti téma. Hasonló ember vagyok én is, alapvetően nagyon introvertált, befelé forduló és ezért, amikor végre emberek közé merészkedek, akkor gyakran én is így viselkedek.

Első körben azt javasolnám, hogy ne ostorozd magad emiatt.

Második körben pedig azt vizsgálnám meg közelebbről, hogy honnan ered a probléma, pl mennyire vagy magabiztos típus. Az elismerés, amit sajnos nem osztogatnak minden sarkon nagyon fontos mindenkinek (főleg a férfiaknak), lehet, hogy ez hiányzik legbelül. Ez esetben lehet, hogy nem veled van a gond, lehet hogy te akarsz empatikus lenni valakivel aki nem ezt viszonozza.

2021. máj. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!