Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz ember vagyok, ha hosszút...

Rossz ember vagyok, ha hosszútávon nem szeretem hallgatni a barátaim sírását?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm aki tavaly hetekig/hónapokig minden egyes nap sírt nekem a rossz párkapcsolata miatt. Vagy telefonon hívogatott, vagy üzenetben írt róla. Nem az a baj, hogy elmondja a problémáit, hanem hogy már hosszú heteken át ezt csinálta. Mintha én lettem volna a pszichológusa vagy nem tudom. Most is van egy barátnőm akinek szinte két naponta van valami problémája. Vasárnap délután amikor normális ember pihenne, felhívott sírva és 3 órán keresztül beszélt a problémáiról. Mellesleg semmi szörnyű nem történt az életében, úgy random minden ok nélkül lett rossz kedve.

A lényeg, hogy én egyszerűen hosszútávon nem bírom elviselni, ha valaki sír nekem vagy panaszkodik mindenről. És emiatt rossz barátnak is érzem magam, de nem tudok mit tenni. Se jó tanáccsal nem tudom ellátni őket ilyen helyzetben, meg úgy normálisan reagálni se tudok más problémáira. Tudom, hogy már az jól esik az embernek ha kiadhatja magából. Én sosem zaklatnám a barátaimat heti/napi szinten órákon keresztül a bajaimmal. Más is van így vele?



2021. jún. 6. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Valamivel tereld el a figyelmét, hívd el bulizni vagy csináljatok programot. Ő is hamarabb túl lesz rajta.
2021. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem az a baj, hogy nem akarod hallgatni, hanem az, hogy nem tereled el róla. Egyszer hagyd, hogy hagy sírja el magát, de ne telefonba, menj el hozzá, nyugtasd. Aztán tereld el róla a figyelmét, csináljatok valami programot amit szerettek.
2021. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Én is voltam hasonló helyzetben, csak ami még rosszabb: fiú barátaim csinálták. Állandó szerelmi bánat, én voltam az egyetlen lány, akivel tudtak beszélni róla.

Nem vagy rossz ember, hosszútávon senki se szeretné az ilyet.

2021. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Uhh egyik volt barátnőmmel ugyan ez volt. Minden nap panaszkodott az akkor fiújára, de hónapokig, vagy egy évig. Én egyszerűen eltávolodtam tőle. Nem vagyunk rosszban, de azóta ritkán beszélünk, és még mindig gyomorgörcsöm van ha elhív találkozni...
2021. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is kihagy egy ütést a szívem mikor látom, hogy rám ír azzal a kérdéssel, hogy van-e most egy kis időm.
2021. jún. 6. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!