Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lépjek ki egy toxikus...

Hogyan lépjek ki egy toxikus barátságból?

Figyelt kérdés
Évtizedes barátság, de őszintén már az elején is toxikus volt csak sokáig nem láttam. Utóbbi években tűnt fel nekem is, és mondták egyre többen a hozzám közelállók, hogy ez nem barátság, engedjem el, és már én is éreztem ezt többször meg sokat változott a viszonyunk az évek alatt -gondolok itt arra, hogy, még évekig mindennap találkoztunk és órákat töltöttünk együtt az fokozatosan épült le, mostanában havi 4-5-szor találkozunk, de mindennap írogatunk- persze ebben az is szerepet játszik, hogy felnőttünk közben, meg már nem vonz annyira a társasága se. Most megint történt valami amivel mélyebbre ásta magát nálam és azt érzem tényleg pontot kell tenni a dolog végére, és végleg kizárni az életemből viszont még mindjg nem tudom elképzelni, hogy ez így legyen.

2021. jún. 25. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Akkor ne tedd. Mérgezzen tovább. Nekünk tökmindegy.
2021. jún. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Szia. Szerintem, ha megbeszéled vele, hogy te köszönöd ezt a barátságot, viszont te úgy érzed hogy most szükség van egy kis külön töltött időre. Ha szeretnéd elmondhatod neki a megéléseidet vele kapcsolatban, bár a legtöbb esetben nem tudják megérteni. Te viszont így egyenes voltál vele. Ha esetleg nem személyesen szeretnéd írj neki egy levelet. Nekem is több ilyen "baráti" kapcsolatom volt, s mindegyiket ezzel a módszerrel engedtem el. Sok szerencsét kívánok!
2021. jún. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
10 éves baratságnak vetettem véget. Nálam az volt, hogy nagyon sértődekeny volt, minden szavamat kiforgatta, folyton azt érezte hogy mindenki rosszat akar neki, mindeni róla beszél. Minden szavamat meg kellett válogatni, hangsúly, szavak, arckifejezés mert mindenbe belekötött. Minden közös program alatt vágta a pofákat, ha nem az volt, amit ő képzelt el, megmérgezte az egész szórakozást a fancsali képe. Az utolsó ilyen után bevettem az őszinteségbogyót, és kiosztottam. Már nagyon gyűlt, megfulladtam. Persze szánalmasan viselkedett, bőgött, könyörgött, de tartottam magam ahhoz, hogy soha többet nem akarom látni. 2 éve nem beszéltünk, de nekem nem hiányzik.
2021. jún. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Nehéz kilépni egy ilyenből, mert aki ebben szenved, annak egy mini Stockholm-szindrómája van. Pszichológus és pszichiáter segíthet, önerőből közel lehetetlen.
2021. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Miért vagy benne egyáltalán?
2021. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!