Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek hogy érdemes...

Szerintetek hogy érdemes barátkozást kezdeményezni neten (mondjuk facebookon)?

Figyelt kérdés

Itt a nyár, és nagyon egyedül érzem magam. Nincsenek jóformán barátaim, akikkel ha mást nem is, legalább beszélgetni tudnék egy jót, vagy akivel kiönthetnénk egymásnak a lelkünket.

Ráadásul ahol élek, nincs is túl nagy esély arra, hogy tudjak szerezni magam mellé barátokat, ezért gondoltam érdemes lenne megpróbálni neten. De sajnos kezdeményezés terén még itt is piszok béna vagyok, ami számomra totál kellemetlen.

Ámbár voltak próbálkozásaim, amik így elsőre sikeresnek is tűnhettek, de tartott 1-2 napig az egész, aztán nem is beszéltünk, csak nagyon max. ha én írtam ismét. Ez pedig szintúgy kellemetlen.

Szokták ajánlani, hogy próbálkozzak hasonló érdeklődésű emberekkel beszélgetni, barátkozni, de esetemben ez sem egyszerű. A legfőbb hobbim (programozás) annyira tré - vagy nem is tudom -, hogy jóformán senkit nem érdekel a korombeliek közül. Viszont most ez alapján tűnhetnék egy befásult kockának is, aki semmi pénzért nem mozdulna ki a gép elől, de ez sem igaz. Ha lenne kivel/kikkel kimozdulni, a gép igencsak porosodna egy jó ideig.

Régóta bízok benne, hogy ez változni fog, aztán idővel sodródik mellém egy-két ember, akiket barátomnak nevezhetek, de sajnos az elmúlt pár év nem ezt bizonyítja. Így kezdem elveszteni a reményt az egészben.

Nem mondom, lehet az én hibámból fakadóan (is) nem sikerül a dolog. De nem tudok rájönni, miért. Nem mondanám magam unalmasnak, hisz a legjobb példa, hogy hülyeségből sosincs hiány nálam, rengeteget tudok poénkodni, de erre is leginkább csak családon belül van lehetőségem.

Mindazonáltal van egy pár facebook ismerősöm, akik szimpatikusak, csak vagy egyáltalán nem, vagy keveset beszéltem velük. De nem akarok megint úgy járni, mint ezelőtt, hogy 1-2 napig tart aztán vége, esetleg csak beégetni magam.

Ezért szeretnék kérni tanácsokat, hogy hogyan fussak neki ennek? Nyilván a "szia, mizu?" az elég gáz lenne kezdetnek. Illetve ha leírnám, hogy szeretném megismerni, mert mondjuk szimpatikus, akkor meg egyből félreértés lenne, hogy homo vagyok és/vagy biztos kapcsolatot akarok...

18/F


2021. júl. 19. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Mi baj a homókkal?
2021. júl. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a te korosztályod még jobb is, mert úgymond ráérnek, én 27 évesen írhatok akárkinek akármit, mindenki krva elfoglalt a saját dolgaival.
2021. júl. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Felre ertettel, nincs bajom veluk, csak amit hoztam peldat aszerint azt hinnek az vagyok, es csak rajuk akarok mozdulni.
2021. júl. 19. 00:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne így akarj barátkozni, hogy idegenekre ráírsz. Ha eleve van pár ember, akivel haverkodsz, akkor mondd meg, hogy unatkozol, szívesen kimozdulnál, szóljon, ha elmennek szórakozni, te is szívesen csatlakoznál. Menj el sportolni, ott is lehet ismerkedni.
2021. júl. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Neten egyáltalán nem érdemes. Vagy élőben vagy sehogy. Alapból neten máshogy viselkedik sok ember.
2021. júl. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!