Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon bántó lenne ha ezt az...

Nagyon bántó lenne ha ezt az én helyzetemben megírnám a barátnőmnek? Ti a helyében megértenétek?

Figyelt kérdés

Jelenleg a barátnőmnek minden összejön, nekem meg semmi. Egyszerűen egy senkinek érzem magam mellette, főleg, hogy folyton a "sikereiről" mesél. Lentebb kifejtem a saját sztorimat.


Velem sosem volt minden rendben. 15 éves koromban mániás depressziót állapítottak meg nálam. De leginkább depresszív időszakaim vannak. Volt már öngyilkossági kísérletem, amit azóta megbántam, de akkor tényleg úgy éreztem, hogy meg akarok halni.

Van ez a barátnőm aki a sok idiótaságom ellenére mindig mellettem állt. Akár hipomán és elviselhetetlen voltam, akár napokig életjelet nem adtam magamról és csak feküdtem mint egy darab fa.

Most is egy elég depresszív szakaszban vagyok (szedek gyógyszer, ennek ellenére). Inkább amiatt mert nagyon rosszra sikeredett ez az évem. Volt egy barátom aki nagyon csúnyán szakított velem, megbuktam az érettségin és most állást keresek legalább az őszi érettségiig, de nem vesznek fel soha. Nincs pénzem, a barátom elhagyott, eleve nem 100-as valami velem és kezdek bekattani.

És akkor most jön a lényeg: A barátnőm bepasizott, a barátja folyton mindent megvesz neki, kinyalja a fenekét is (átvitt értelemben). Közben tökjól leérettségizett és nyári melója is lett. Ráadásul a szülei vettek neki egy tök jó autót egy szóra. ( A jó érettségi előtt).

Nem irigylem tőle, de fájó, hogy másnak minden összejön, nekem meg nem.

Aakarom, hogy boldog legyen. De nem akarok tudni felőle jelenleg. Nagyon bántó lenne ha megírnam neki hogyan érzek és megkérném, hogy ne áradozzon folyton a barátjáról (minden második mondata erről szól) és ne folyton arról meséljen hogy neki milyen jó? Ellenben ha ezeket nem tudja megtenni a kedvemért, akkor egy ideig, amíg összekapom magam ne beszéljünk.

Szerintem ez egyenes és korrekt. Mégsem az van, hogy irigylem tőle, csak jelenleg nem vagyok képes befogadni más jókedvét. Főleg ha a képembe tolják.

Mindig másokat néztem, de kezd elegem lenni. A saját mentális egészségem az első. Nem akarom kisebbrendűnek érezni magam senkitől és ha az kell hozzá, hogy egy ideig ne beszéljünk, mert csak a szipi-szupi pasija meg a kocsija a téma, akkor megteszem.


2021. júl. 20. 11:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon korrekt tényleg, hogy amíg ő veled van jóban-rosszban, addig ő nem oszthatja meg az örömét veled.

Írom ezt annak ellenére, hogy én is éreztem már így ahogy te. De aztán rájöttem, hogy nekem is csak jobb lesz ha sikeres emberekkel veszem magam körül, mintha otthon feküdnék mint egy db fa. Tudom, hogy néha nehéz őszintén örülni a másik örömének, mikor az ember ki van az élettől. De szerintem akkor sem fer, hogy ő elviselt mindent, te meg nem tudsz örülni a boldogságának. Akkor inkább ne legyenek barátaid amíg nem szeded össze magad, mert ez így kicst önző hozzállás.

2021. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
20%
Érdekes kérdés. Szerintem ennek a barátságnak így is-úgy is vége, mert a csaj nem intelligens. A pasija mellett úgyse tudsz labdába rúgni. Szerintem ha megmondod neki, megsértődik, de anélkül se maradtok barátnők.
2021. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy nem intelligens?

Okos, intelligens lány, csak most túlsziporkázza magát és nem veszi őszre, hogy rajta kívűl senki más nem szerelmes a pasijába, csak ő. 7


Első: Nem tudok neki örülni. Ez van. Ráadásul ő mindig mellettem volt, de neki nem is volt soha mentális betegsége, vagy hatalmas mélypontja, mérgező családja(ezt nem írtam bele a kérdésbe). Én sem tolnám az arcába azt, ha valami nem jönne neki össze, nekem meg igen.

Nem ellene van ez, hanem magam részére.

2021. júl. 20. 11:52
 4/104 anonim ***** válasza:
89%
Tudom és értem, mondom hogy én is éreztem már így. De akkor ez egyoldalú barátság, csak arra jó neked, hogy amikor neked szar akkor melletted legyen. Hidd el neki is vannak problémái, csak nem ugyanazok mint neked. Illetve voltam már a másik oldalon is, és az is baromi frusztráló volt, hogy míg én órákat áldoztam arra, hogy vele legyek a rosszban, addig nekem "csendben" kellett örülnöm, mert neki épp szar. Na nem, ebből nekem elegem lett és a barátnődnek is elege lesz szerintem
2021. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 A kérdező kommentje:

Értem én, de nekem is lehet épp úgy elegem ebből. Sőt már az van.

Különben rengeteg mindenben segítettem neki. A nővérem angol tanár, ő készítette fel a nyelvvizsgájára, mert nagyon nem ment neki. (Ingyen, mert én ismertem).

Mikor nyaraltunk, többször is vittük őt ingyen magunkkal.

És rengetsgzer meghallgattam az örömét is. Most viszont annyi szar összejött, hogy semmi szükségem a szájbarágós jókedvére.

2021. júl. 20. 12:01
 6/104 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha szerinted ez egyoldalú barátság, akkor szerintem meg egyoldalú se. Hisz ő sincs tekintettel rám.
2021. júl. 20. 12:03
 7/104 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt írd meg neki, hogy most egyedüllétre, magányra vágysz úgyhogy eltávolódsz pár napig. Így meg sem bántod, de neked sem kell hallgatnod.
2021. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
12%
"nem veszi őszre, hogy rajta kívül senki más nem szerelmes a pasijába" - na ebből. Intelligens ember észreveszi. Tud tapintatosan, a másikra odafigyelően viselkedni.
2021. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
Szerintem meg abszolút megértheti, hogyha most nem állsz készen lelkileg arra, hogy őt hallgasd. Láthatóan nincs mindig így, és legtöbbször mellette van, de ahogy azt írtad, ki áll melletted a hullamvölgyekben is, most megint ez van. Van olyan, hogy az embernek nincs kapacitása erre, nyugodtan mond meg neki ugyanígy, kultúráltan, hogy bármennyire szeretnél örülni vele, most nincs meg a mentális kapacitásod erre.
2021. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt ne mondd neki, hogy most nem akarod hallani az örömét, mert megbántanád. Hanem mondd azt neki, hogy magányra van szükséged egy ideig
2021. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!