Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A kapcsolat menedzselése vagy...

A kapcsolat menedzselése vagy az érdeklődés fenntartása fontosabb egy barátságnál?

Figyelt kérdés

Elég hosszan kifejtős a sztori, lényegében egyre több ismerősömnél az utóbbit tapasztalom. Arra gondolok, hogy én az a beállítottságú ember vagyok, aki szeretné, ha minden a helyén lenne, ezért apróbb dolgokat is érdemesnek tartok beszélni, lekommunikálni a félreértések elkerülése végett. Ezzel szemben azt kapom vissza, hogy túlgondolom a dolgokat, és érzem is, hogy ezek az emberek konkrétan szarnak bele a dolgokba, sodródnak az árral. Én majdnem biztos vagyok abban, hogy korábbi esetekben pontosan azért laposodott és kopott el a kapcsolat, mert elbeszéltünk egymás mellett és onnantól egyszerűbb volt elengedni a dolgokat, mint megkeresni a megoldást a hiba kijavítására.


Tényleg az volna a megfelelő út, ha az ember nem magával a kapcsolattal foglalkozik, hanem egyszerűen csak próbálja magát folyamatosan fejleszteni, szinten tartani, hogy ezzel befolyásolja a másik ember érdeklődését?

Nekem ez annyira alulértékelésnek tűnik, bár akinél ez működik, annál valószínűleg csak az érdekek számítanak, nem a másik fél személye(most hogy csak a legaljább dolgokat említsem, akkor az a mainstream, társadalmi elvárásnak megfelelő viselkedés, öltözködés, nulla egyéniség)...ott viszont nem csak őt manipulálom, de magamat is becsapom, hogy van egy működő barátságom, miközben nincs és bármikor visszaüthet ez nekem is, pont amikor mondjuk kicsit nagyobb szükségem volna az adott személyre.


2021. júl. 27. 08:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondasz konkrét példát ezekre az apró dolgokra?
2021. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
például ha adott két ellenkezőnemű ember barátság próbálkozása, akkor érdemesnek tartom lefektetni a határokat, meddig nem túl szoros az a kapcsolat vagy ilyesmik. egyik ismerősömnek ez már például túlgondolás volt, pedig elég sok félreértés elkerülhető volna, ha a másik félről tudjuk, hogy nem akar annyira közel engedni, mint mi gondolnánk, hogy belefér. végül addig-addig, de megbeszéltük a dolgokat, csak ugye az ilyen utólagos tisztázás se egészséges folyamatosan, jobbnak tartom, ha meg vannak előzve a dolgok.
2021. júl. 27. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!