Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért olyan nehéz barátkozni?...

Miért olyan nehéz barátkozni? Ti miket tapasztaltok,ha nyittok mások felé?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok mások tapasztalataira.


Tavaly vettem egy kutyát a meglévő mellé,ő se legyen egyedül,meg én is szerettem volna még egyet :)


Gondoltam majd eljárok kutyasuliba,futtatóra akkor milyen jó lesz össze barátkozni más gazdikkal. Hiszen egy közös pontként ott a kutya.


Kutyasuliba nem sikerült.


De a futtatóban sok gazdival beszélgettem, volt aki mindig ugyan akkor ment ki. Sokukkal mindeféléről beszéltünk. Kisebb társaság alakult ki.


Aztán 2 lánynál (én is lány vagyok), jobban össze barátkoztam már facen is váltottunk néhány mondatot.


Mikor elhívtam őket sétálni,hogy kutyás kiránduláshoz mit szólnának akkor valahogy lekoptak.


Hol ott a futtatóban órákig elbeszégettünk,meg az egyik még benne is volt,hogy persze menjünk. Aztán valahogy még sem.


Próbálok nyitott lenni, barátságos.

De egyszerűen nem megy a barátkozás. Nem nyomulok,nem vagyok erőszakos. Azért azt érzem, ha valak szívesen beszél velem vagy sem.

Meg mikor írnak,hogy mész ki a futira akkor nem azt veszem észre,hogy nem akarnának velem beszélni,találkozni.


Nem tudom mit tehetnék,hová mehetnék :(


Vicces,nyitott vagyok, bármiről el lehet velem beszélni,ezért is mindig mindehol mindenkivel megtaláltam a közös hangot,de barátság nehezen vagy nem alakul ki. Van két barátnőm,de ők messzebb laknak. Nehezen tudjuk megoldani a talikat. Jó lenne helyben találni valakit akivel el lehet járkálni erre arra :)


Kicsit azt vettem észre,nagyon befásultak az emberek,nehezebben nyitnak talán.


Nálatok volt hasonló?


2021. aug. 1. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Benne van az is hogy nehezebben nyitnak, meg kényelmesebb a neten kapcsolatot tartani, de az esetedben biztos az is tényező, hogy ők a kutyás elfoglaltsághoz keresnek embereket, nem barátkozni.


Ha barátkozni akarnának, akkor nem a futira hívnának, hanem bárhova máshova, illetve reagálnának a te elhívásodra, ami nem kutyákkal kapcsolatos.


Ismerkedj, barátkozz máshol is és idővel biztosan találni fogsz olyanokat, akiknek lenne kedve találkozgatni.

2021. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kutyás sétára hívtam őket :) nem kávéra.


Nem tudok hol barátkozni :(


Nem járok sehová azon a két barátnőmön kivül nincs senki más.

De a távolság miatt velük nagyon ritkán tudok találkozni,persze szinte napi szinten beszélünk,de nyilván másabb ha fizikailag programozik a barátaival az ember,mint telefonál vagy irogat.

2021. aug. 1. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdés. Én magamról hittem azt, hogy nehezen barátkozom, mert nem túl jók a szociális képességeim, vagy nem is tudom, hogy mondjam. Nehezen teremtek kapcsolatot, beszélgetek spontán, ilyesmi. De ezen hiányosságaim ellenére próbálkoztam barátkozni, és azt hittem, hogy sikerült is. Aztán kiderült, hogy mégsem bennem van a hiba, hanem akiket a barátaimnak hittem, csak érdekből barátkoztak velem. Addig jó voltam, míg segíteni kellett az egyetemen, a munkában vagy a költözködésben, de ha nekem lett volna rájuk szükségem, akár csak egy beszélgetésre, akkor már le se sz.rtak.
2021. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most magamra ismertem :(

Fásultság, nem elég nyitottság szerintem is akad, valamint az embereknek mintha már egyre kevésbé lenne szüksége barátokra. Legalábbis másokon nagyon ezt érzem, valamint olyanok is akadnak, akiknek régebbről vannak barátaik, és nem szándékoznak újakat szerezni, egyenesen elzárkóznak ettől a gondolattól.

Én igazából a kutyasulis esetet az egyetemmel adtam elő. Szerintem nyitott, közvetlen, barátkozós voltam/vagyok, nem vagyok nyomulós, erőszakos sem, és azt hittem szert tettem ezalatt az egy év alatt barátokra, aztán igazából koppantam egyet. Egy valakitől eltekintve mindegyik érdekbarátság volt, csak későn kaptam észbe.


Úgy érzem, nekem sem megy a barátkozás, itthon, mármint szülővárosban, meg pláne nem. Pedig én is olyan barátokat szeretnék, akikkel egy városban lakunk és bármilyen programot tudnánk szervezni, akár spontán mód is, és ne kelljen már hetekkel előtte lefixálni.. Sportom is abbahagytam nemrég, szóval én se nagyon járok el itthonról, ezzel limitálva az esélyeim :(

Másik városban nekem is vannak barátaim, de velük nagyon nehéz olyan találkozót szervezni, ahol hosszabb ideig tudunk maradni.


Igazából annyit tudnék még mondani, hogy ne vedd magadra, sajnos az általad leírt viselkedés/jelenség mostanság nagyon, nagyon elterjedni látszik :c

2021. aug. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2. válaszadó!

Abban igazad van sokan maximum érdekből barátkoznak ami szomorú :(



3. válaszadó!

Igen,nekem is az a bajom,hogy aki messze van nagyon előre le kell fixálni és még akkor is simán közbe jöhet valami.Plusz az utazgatások.Sok időt és szervezést igényel.


Illetve mivel nekem kutyáim vannak, ha én pl bemennék Pestre, jó nincs messze,de pl ott alvós buli vagy koncertezés. Kutyáimat panzióba kéne adnom.

Nekem elég nagy szervezést igenyel egy buli. De viszont ha helyben lennénk mielőtt elmegyek itthon leviszem őket sétálni aztán tudom,hogy pl hajnal 3 kor haza jövök. Aztán vagy leviszem őket akkor vagy majd csak reggel.


Látom nem vagyok egyedül.

Egyébként amit igen,én is észre vettem,hogy sokaknak vannak régebbi barátai valószínű és újakat nem akarnak.

Szóval kb tű a széna kazalban olyan embereket találni akik pl barát nélkül vannak.

2021. aug. 4. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!