Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jobb lenne megválni tőle vagy...

Jobb lenne megválni tőle vagy a szemébe mondjam az igazat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit bonyolult a sztori, de próbálom érthetően. Tizedikben egy iskolán kívüli tehetséggondozó programban megismerkedtem 4 velem azonoskorú középiskolással, 3 lánnyal és 1 fiúval. Ők 4-en másik suliban tanultak, mint én, ráadásul egy osztályba is jártak. Jóban lettem velük, a foglalkozásokon, kirándulásokon jól kijöttünk, nagyon örültem, hogy végre lettek barátaim a sok kiközösítéssel teli év után.

Miután 1 év után véget ért a program, kicsit eltávolodtam a csapattól a tanulás miatt, egyedül csak Lilivel (most nevezzük így az egyiküket) és egy másik lánnyal (ő meg legyen most Andi) találkozgattam néha. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy Lili mindenkit kibeszélt a csapatunkból, különösen Andiról mondott nagyon rosszindulatú dolgokat. Később tudtam meg, hogy nagyrészük csak kitaláció volt.

Pár hete gondolkodtam, hogy újra találkozzon a csapat, szerveztem egy kis összejövetelt, amit direkt Lili ráérési problémái miatt kellett többször elnapolni. Lili egy nappal korábban lemondta az egészet, nekem nem mondott semmit, miért. Mástól tudtam meg, hogy egy városi rendezvényre megy más ismerőseivel. Mi kitaláltuk, hogy akkor gyorsan lefújjuk az összejövetelt és elmegyünk erre a rendezvényre,hogy "meglepjük" Lilit, aki végül el se jött. Amikor mondtuk utólag, hogy mi is ott voltunk, ő úgy állította be az egészet, hogy direkt ki akartuk hagyni. A többiek azt mondták, hogy valószínűleg Lili azért nem akart eljönni, mert még volt valami konfliktusa velük (ugye említettem, hogy ők 4-en osztálytársak) és ez közrejátszhat. Nagyon elszomorít, hogy Lili negatívkodása teljesen elrontotta az egykori összhangot köztünk. Szerintetek mit kéne tennem?



2021. aug. 2. 14:55
A kérdező szavazást indított:
nyíltan rendezzük ezeket a vitákat társaságon belül
ne avatkozzak bele az ő konfliktusaikba
megmondani szemtől szembe, hogy fejezze be a másik kibeszélését
fokozatosan váljunk meg tőle
azonnal tegyük ki a csapatból
13 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha Lili nem akar a csapathoz tartozni, akkor nem kell teátrálisan kitenni onnan. Ha négy emberből három ráér, akkor már meg lehet szervezni a programot, szerintem teljesen érthető, ha nem ér mindig mindenki rá. Lili meg eldöntheti, hogy eljár-e ezekre vagy ürügyeket keresve "magától kikopik".
2021. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell őt mindenáron kitenni a csapatból. Attól még, hogy Lili nem szeretne veletek találkozni, programot szervezni, ti hárman lazán összeülhettek még. Esetleg annyi, hogy párszor még elhívjátok, és ha továbbra is így viselkedik, akkor többször nem vonjátok őt be.

Az ő konfliktusukba viszont inkább ne avatkozz bele, ezeknek ritkán van csak jó vége, és hiába tennéd jó szándékkal, valószínűleg csak rosszabb lesz a helyzet.

2021. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!