Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet barátokat szerezni?

Hogyan lehet barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Én nagyon introvertált vagyok ezért nehezen szerzek barátokat.

(lehet lényege lesz: lány vagyok, 6.-os, általános suli)


Ti hogy szereztek barátokat, hogyan ismerkedtetek meg, mikor/hol?


Valamiért mindig úgy érzem, hogy nincsenek barátaim, suliban a szünetben, amikor beszélgetünk 6-an csak csajok, akkor csak állok mert nem

tudok én is mondani valamit, próbálkozom de ha mondok is valamit akkor nem figyelnek rám. Mondom én próbálkozom de mintha ignorálnának, vagy csak túl halk vagyok? Mindig csak 6-7-en vagyunk együtt, szinte sosem vagyunk 2-3-an amikor én is tudnék mit mondani, de amikor csak 1 lány marad mert van valami a napköziben akkor nyílván hozzám jön oda mintha szünetben nem lennék ott és ez olyan rosszul esik.

Régen oviban mindig egyedül voltam általános suli 4-5-ig vagyis sosem tudtam azt érezni, hogy megbízhatok valakiben, hogy van valaki akinek elmondhatok mindent..

Rengetegszer volt az is hogy odajött hozzám napköziben másik osztályból egy lány akit eddig még nem is ismertem beszélgettünk, utána gondolom az osztálytársa, a barátnője odajött hozzánk és mondta, hogy menjek el mert beszélnének kettesben. (Utálom, ha elküldenek mert nagyon rosszul esik és összegörcsöl a hasam ilyen esetben, a szívem környékén olyan érzés jön mintha összeszorúlna vagyis érzem a fájdalmat)


Bocsánat ha össze-vissza fogalmaztam nem olvastam vissza, de azért pár dolgot elakartam mondani, csak hogy mennyire nemtudom hogyan kell barátkozni..

vagy velem van valami baj?



2021. aug. 13. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sok haverom volt életem során, gimnáziumban azt hittem, hogy barátaim is vannak, de azóta nincs senki mert mindenki dolgozik, a családjával van elfoglalva, és ha nincs valakiből haszna akkor lesz.rja. Sajnos ha bajban voltam, senki nem hívott hogy mi van velem. Ilyenek az emberek. Egy kiábrándult 40 éves ember vagyok.
2021. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj.

Nálam is rengetegszer fordult elő ilyen. Nem kell vele foglalkozni.

Interneten nekem több barátnőm van. Szerintem te is próbálkozz a neten és ne csak suliba.

2021. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Azért szerintem a netes ismerős az még nem a barát kategória. Nekem olyan FB ismerőseim is vannak, akik külföldiek, és életemben nem találkoztam velük.
2021. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha nem is általános iskolába de lesznek barátaid csak próbálj meg ne annyira visszahúzódó lenni, ha elküld hogy kettesben beszéljenek utána térj vissza a beszélgetésbe még ha csak egy pár szóra is az is jó tudom mondani könnyű nem is azt mondom hogy olyan könnyű hirtelen a semmiből egy barátságot felépíteni főleg nem úgy hogy mint ahogy mondtad nincs túl sok tapasztalatod benne. De jó lessz az kitartás :)
2021. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az unokaöcsém hatodikos, szóval hozzá mérten szeretnélek megdicsérni, mert nagyon szépen írsz, választékosan, ahhoz képest, hogy ilyen korú vagy! ;)

Nincsen baj veled. Ez teljesen normális, sokan nem találják a helyüket kamaszkorban, én is így éreztem, aztán körülbelül pont hatodikban egyszer csak az lett a legjobb barátom, akiről nem is gondoltam volna! (Előtte pont ő ellopott tőlem valamit és tönkretette, viszont azóta nagyon megbánta.) Úgy barátkoztunk össze, hogy egymás mellé ültettek minket, és kölcsönkérte a könyvemet. Rájöttünk, hogy mindketten szeretünk olvasni, és onnantól már ment, mint a karikacsapás, mert egy csomó közös dolgot fedeztünk még fel. Igazából ehhez kell egy kis szerencse is, hogy megtaláld az ilyet. Csak maradj nyitott mindenki felé, kedves, és ne csak az osztályban keress barátot, lehet, hogy eggyel alattad pont van egy magányos diák, akivel van közös hobbitok, vagy a szomszédban, vagy a fagyizóban. :) Vagy, ha jársz valami szakkörre, körülnézhetnél ott is.

Azt tudom, hogyha öt lánnyal állsz együtt a szünetben, akkor biztos nem fog odajönni hozzád senki, akkor sem, ha amúgy kívülállónak érzed magad, mert már bent vagy egy "bandában". És a lányok közül rajtad kívül mindenki beszél, vagy van még ilyen halkabb szavú? Mert ha van, lehet hogy ő is úgy érez, mint te, és kezdeményezhetnél nála valamelyik szabad pillanatában.


A netes ismerősökkel legyél nagyon óvatos, én is milyen kedvesnek tűnök, pedig lehetek egy pedofil hatvanas, aki smileyeket tesz a mondatai végére, hogy szimpatikus legyen és behálózzon. :)

Én a neten csak úgy beszélgetek, hogyha le akarnának nyomozni, ne tudjanak, ezt ajánlom neked is.


Szokták mondani, hogy minden fejben dől el.

Nekem volt olyan osztálytársam, aki nagyon nyílt volt és mosolygós, konkrétan mindenki a barátja volt, mert ő úgy gondolta, hogy mindenki a barátja lesz. Tehát inkább tedd félre ezt a nem bízom senkiben dolgot, mert-bár nem úgy tűnik elsőre-de az osztálytársaid is ugyanolyan sebezhető, érzelmes, gyerekek, mint te, és barátok után vágyakoznak.

2021. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös nekem is feltűnt hogy milyen értelmes, választékosan ír. Én is megdícsérem.
2021. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is barátokat szeretnék..
2021. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Szerintem nincs semmi baj veled.


Egy jó tanács :Ne görcsölj rá a nagy barát keresésre.

Felesleges.


Mert vagy lesz, vagy nem. De senkiben sem bízz meg teljes mértékben.


Nem szabad kiadni minden titkodat egy embernek.


Majd lesz családod, s azoknak élhetsz.


Ilyen a világ, tényleg csak a csaladjának él az ember, s akikből nem remélnek hasznot az emberek azt figyelembe sem veszik.


Ha nem keresed gircsosen a nagy életre szóló baratsagot, akkor meg fogod találni, vagy csak kisebb haverságokat.


Tudom, ilyen korban nehéz, mert tartozni akarsz valakihez.

De szerintem most még foglalkozz inkább a saját magad fejlesztésével, önmegvalósításával.

Ne másoktól várd hogy jól erezzed magad, hogy ha van barát akkor heppy, ha nincs meg elveszett leszel....


Legyél egy önálló egész, s ne egy fél valaki aki egy másik fél tényezőtől lesz egész.

2021. aug. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! <3
2021. aug. 16. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!