Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék, hogy ne távolodj...

Mit tehetnék, hogy ne távolodjak el a barátnőimtől?

Figyelt kérdés
Én 25 éves vagyok és boldog házasságban élek a férjemmel egy éve. Novemberben születik a kisbabánk és most vettünk Pest mellett egy házat… szóval az életünk minden szempontból kerek és boldog, de nagyon szeretném fenn tartani a szegedi barátnőimmel a barátságot, a távolság ellenére is. Ők idősebbek nálam, 30 évesek és egyikőjüknek sem alakult így a parkapcsolati élete mint nekem. Ez nyilván valahol szerencse kérdése is volt de én soha nem éreztetem velük, azt hogy nekem most ideálisabbak a körülményeim mint nekik, de így hogy kisbabát várok azt érzem eltávolodunk egymástól. Nem ugyanaz az élethelyzet, de engem ez nagyon bánt mert imádom őket. Szerintetek hogy lehet ezt jól kezelni mikor ennyire különböző az adott életetek? Ha hazajövök keresem őket és érdeklődöm felölük de élőben már nem úgy jönnek a témák… Én nyilván most sokat gondolok a kisbabámra, de azt sem akarom hogy azt érezzük csak erről lehet velem beszélni.

2021. aug. 13. 23:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy idő múlva szinte mindenki családot alapít, vagy élettársi kapcsolatban él, és/vagy messzebb költözik.

A találkozások ritkulnak. Újabb barátok lépnek be mindkét oldalról, családosok, akikkel össze is jár az ember.

A régi barátokkal is fenn lehet tartani a kapcsolatot, akár életed végéig is.

Időnként meg kell szervezni egy közös találkozót, közös programmal, akár, nemcsak traccspartit, hanem valamilyen programmal összekötve.

Még most is, hogy babát vársz. Egy kiállítás, aztán beülni egy vacsorára,

uzsonnára, pl.

Vagy, ha kertes házban laktok, akkor egy évben egyszer meghívni őket

egy flekken partira, stb...

Ami fontos, hogy ne mindig magadról beszélj nekik, hanem maradj nyitott,

irántuk érdeklődj, hogy ők most hogy élnek.

A barátnőimmel mindig megrendeztük az "évi, rendes konferenciánkat", ahogy mi neveztük. Ha sikerült, akkor nyáron és ősszel is.

Volt, mikor egy hetes külföldi útra mentünk, amit közösen terveztünk, közösen foglaltunk szállást, előre megbeszéltük, melyik múzeumot nézzük meg, stb. Addig a férjemmel voltak otthon a gyerekek. Ennyi az asszonynak is jár, hogy feltöltődjön . Férjem mindig örült, hogy kipihenten és

feltöltődve jöttem haza.

2021. aug. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!