Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok barátkozni, nem...

Nem tudok barátkozni, nem érzem jól magam az emberek között. Viszont egyedül meg unatkozok. Miért nem csak introvertált emberek léteznek?:D

Figyelt kérdés

Tehát nem jövök ki jól az emberekkel. Vagyis az extrovertáltakkal. De ők mindenhol ott vannak...hangoskodnak, általában egy baráti társaságot is ők határoznak meg és mindenki úgy ugrik ahogy ők fütyülnek.

Van 2 intro barátnőm, de messze laknak mindketten.

Mikor ilyen hangoskodó, csoportba verődő embereket látok, velük vagyok mindig elkezdek félni, remegni, hogy kinevetnek, hogy gáznak tartanak amiért visszahúzódó vagyok. Valamint az élet területén is mindhol ők sikeresek. Persze van pár normális extro is...De! Annó volt egy srác akivel elbeszélgettem kettesben tök jól, de nagyobb társaságokban ő is inkább extro volt és a barátai rábeszélték, hogy gáz vagyok, ne törődjön velem.

Sosem fogok boldogulni, vagy jól érezni magam így emberek között? Engem leterhelnek az ilyen emberek és mindnehol ott vannak.

Ráadásul sokan hülyének néznek amiért nem szeretek társaságban lenni. Nem vagyok magányos farkas, csak én azt szeretem ha egy barátommal/barátnőmmel csak kettesben vagyunk. Az ilyen összejövetelektől, sulis csoportoktól a hideg kiráz.


2021. aug. 15. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, hogy manapság már imádják az introvertáltak hangsúlyozni, hogy ők introk :D

Én extro vagyok, tök mindegy, hogy ki milyen, igyekszem mindenkihez normálisan fordulni, amíg valaki velem normális, felőlem lehet akármilyen személyiségtípusa, addig én is normálisan fogok hozzá viszonyulni. Nekem a legjobb barátnőm introvertált, ha nagyobb társaságban voltunk, mindig igyekeztem vele is legalább annyit beszélgetni, mint a többiekkel, hogy kicsit lazuljon fel.

2021. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sosem hangsúlyozom, itt emeltem ki. Szerintem élőbe még ki sem mondtam ezt a szót....viszont brutálisan az vagyok, egy extro-val sem jöttem még ki jól. Max amíg kettesben voltunk.
2021. aug. 15. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs olyan, hogy valaki csak introvertált vagy csak extrovertált. Maximum az lehetséges, hogy nem találtad meg a megfelelő baráti kört (álljon az kettő személyből vagy hatból), akikkel igazán elengedheted magadat, és társasági lény lehetsz. Én is ismerem magam, ismerem az MBTI-t és INFJ a személyiségtípusom, de van egy háromtagú baráti társaságom, és mikor velük töltöm az időmet, felszabadulttá, közvetlenné válok. Nekem az a problémám ezzel az intro-extro MBTI dologgal, hogy akik egy kicsit is utánanéztek ennek, azok hajlamosak beskatulyázni magukat, és büszkék lenni az introvertált/extrovertált énjükre. Pedig senki nem lesz ettől különlegesebb, sőt.
2021. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem is érzem magam annak. LOL
2021. aug. 21. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Látom sikerült a lényeget megragadni :) Ezesetben viszont kár volt a kérdésedre pazarolni az időmet.
2021. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A többi része hasznos volt, de erre válaszoltam.
2021. aug. 21. 23:48
 7/7 anonim válasza:
Én extrovertalt vagyok és tudom úgy tűnhet hogy "lenézzük" az intorvertáltabb embereket vagy nem tekintjük őket potenciális beszelgetopartnernek,de hidd el nem így van :DD. Próbáld úgy kezelni az extro embereket is mint az introkat mivel tényleg a legtöbbünk szívesen barátkozik introvertáltakkal is :) az hogy valaki kinevet valakit vagy lenéz valaki nem ezen múlik hanem az intelligencián
2021. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!