Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kiábrándultam a legjobb...

Kiábrándultam a legjobb barátnőmből, szerintetek jogos vagy szemét vagyok? (hosszú, bocsi)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Előre szólok hosszú, de muszáj volt részleteket is írnom, így légyszi csak olyan kommenteljen aki ELOLVASTA és úgy ad választ. Aki nem olvasta el mert neki hosszú és olyanokat ír "Kinek van ezt ideje végig olvasni" vagy "TLTR" az magára vessen, itt a figyelmeztetés!


A legjobb barátnőm nem rég szakított párjával mivel eléggé bántalmazó volt a férj és konkrétan verte, ütötte kékre lilára és több esetnek voltam a szemtanúja mivel nekem sírta ki a bánatát. Hangüzeneteket is kaptam milyen dühöngő volt néha, láttam a verés utáni foltokat.

A férfi anyja is csak lapított. A barátnőm valamiért sokáig nem akart eltávolodni tőle, mert egyrészt nem tudott hova menni (albérletesek) meg valami hozzá kötötte.

Pedig többen mondtuk neki többször hogy nem éri meg miatta még a báttya is, apja is meg én is...Előtte szintén volt egy másik férfi viszont ő azért jobb volt mint ez de vele is szakítottak.

Sajnos mindkettőt ismerem és néha magamat is féltettem, mert egyszer átmentem hozzá vigasztalni erre a férfi és az anyja is ott voltak mert előtte a férfi kiköltözött de a cuccát ott hagyta és észrevettek mivel nem számítottam rá..a férfinek még volt képe utasítani engem hogy hívjam már fel a xy-t erre eljátszottam de konkrétan féltem tőle már és az anyja is csak lapított ott...Nem is értettük minek hozta őt oda.

Na lényeg ennek vége, viszont most pár napja megismerkedett egy másik pasival és rá talán 1 hétre már össze is jöttek amit furcsálok hogy ennyi idő alatt törént. Kicsit féltem mert még nem is ismeri igazán, párszor találkoztak csak.

Nem akar tovább várni. Kell neki férfi de még időt se hagyott igazán hogy az előzőből felépüljön lelkileg és ami azt illeti engem is megrázott mivel én is szemtanú voltam és nem tudtam semmit tenni sajnos, mert nem hagyta...mindkét pasijával találkoztam és valahogy ugyanazt az energiát adták és szinte ugyanúgy néztek ki a harmadik mostani is kissé.

Nem szóltam bele a mostaniba, csak meglepődtem mikor láttam facen, csak kérdeztem hogy nem korai e de ő szerinte nem. Előző kapcsolata szó szerint ha jól használom a szót toxikus kapcsolat volt ahonnan nem tudott sokáig menekülni. Viszont ő az egyetlen barátom most akivel úgy jó elleni, de mostanában kicsit sok lett de sajnálom is, folyton arról beszél hogy beakar pasizni, most is csak a férfiről küld képeket, áradozik róla, a múltkori kapcsolatban akkor meg a bántalmazásról beszélt folyton pedig adtam neki segítséget, próbáltam segíteni de hiába. Néha mikor átmentem hozzá a lakására időt tölteni akkor volt jó, de mióta elment valahogy nem vágyom a társaságára.

Sokszor megsértődik ha épp nem érek rá mint múltkor is mikor szerette volna hogy segítsek pakolni neki de előtte nap szóltam hogy lehet nem érek rá és utána hetekig ignorált de később mondta nem miattam csak hanem mindenkire mérges volt de nekem rosszul esett.

És ez a férfi miatt is volt hogy miatt a pakol hozzáteszem, előtte való napokban végig segítettem neki a költözésben és egyszer nem értem rá, lekoppintott hetekig és utána úgy ír vissza minta semmi nem történt volna.

Azóta láttam párszor de kiábrándultam a barátságából, jogosan érzem ezt vagy szemét vagyok és ha igen akkor mit tegyek hogy ne érezzem ezt?

Szeretném megatartani őt mint legjobb barátnő, de mostanában úgy érzem mintha csak egy call centeres lennék aki meghallgatja a problémákat, próbál segítséget nyújtani de ennek ellenére hajthatatlan a vevő.

Mióta visszament vidékre, azóta facebookon se ír annyira mint mikor itt volt pesten. Azóta is csak néha jön fel.

Lenne még egy másik barátnőm akivel nem igazán tartom a kapcsolatot, de valahogy úgy érzem hogy ez nem nekem való barátság.

A hasznos és lényegretörő válaszokat mind felpontozom!

Én 23L ő 21L.



2021. aug. 15. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Volt hasonló "barátságban" részem, de ez nem volt igazi barátság.

"Szeretném megatartani őt mint legjobb barátnő, de mostanában úgy érzem mintha csak egy call centeres lennék aki meghallgatja a problémákat, próbál segítséget nyújtani de ennek ellenére hajthatatlan a vevő."

Amikor ugyanezt éreztem rájöttem, hogy csupán lelki szemetesládának vagyok használva és szépen lassan lekoptattam a "barátnőmet". Nem vesztünk össze, ha nagy ritkán találkozunk beszélünk néhány mondatot, de már barátnők sem vagyunk, és bár nehéz döntés volt, de úgy gondolom sokkal jobb így.

2021. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy barátsághoz 2 ember kell. A ti esetetekben viszont csak egy ember ápolja és tesz hozzá az pedig te vagy és ez így nem mehet tovább. Persze nehéz elengedni az embereket főleg ha az a hajdani legjobb barátnőd. De hidd el nem éri meg ezt így folytatni mert nem becsül meg téged. És ha valóban ennyi segítséget kapott hogy kijöjjön a toxikus kapcsolataiból és ő ezt nem tette magára vessen. Úgy érzem ti megtettétek amit tudtatok. Enged el ezt a lányt és keres olyat aki megbecsül téged. Ha vissza akarna szerezni úgy is ír de akkor semmi képp ne törd magad mert ezt neki kell helyre hoznia már ha helyre akarja. Viszont szerintem érdemesebb őt elengedni mert csak magadat mérgezed vele.
2021. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!