Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi az oka annak, ha valakinek...

Mi az oka annak, ha valakinek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés
Nekem vannak, igaz igazi barátom kb 4 van, de ők évtizedek óta, jóban-rosszban. Viszont annak, ha vlakinek nincsenek barátai, mi lehet az oka?
2021. aug. 20. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem sincsenek..egyszerűen nem bízom meg az emberekben,ugy vagyok vele hogy ha barátkoznak velem biztos van valami hátsó szándékuk és magamtól nem is nagyon nyitok az emberek felé
2021. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Haverjaim vannak, de nagyon közeli barátom nincs. Volt 2 "igaz barátom", ők 10+ év után hátbaszúrtak, most volt 1, akivel amióta messzebb költöztünk egymástól, azóta csak én kerestem, de legalább kiderült, hogy kinek volt fontosabb a másik. Na meg nem vagyok az a könnyen megnyílós fajta se, ez se könnyíti meg a dolgokat.
2021. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ha jól értettem, a kulcs a bizalomhiány. Ez miért alakult ki? Gyerek korotok óta bizalmatlanok vagytok?
2021. aug. 20. 10:40
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
1.vagyok nálam igen..egész kiskorom óta ilyen vagyok,kicsinek sem mentem oda magamtól senkihez és csak nagyon nehezen nyiltam meg..nagyon kevés barátom volt, csak azért mert mások próbálkoztak barátkozni velem, ha valakivel alakitottam is ki mélyebb baráti kapcsolatot az egy idő után ugy megszakadt mindíg.. nem tudom mitől alakult ki ez nálam,dehát már mindegy is gondolkodni ezen
2021. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon különböző a személyiségük, érdeklődési körük. Mit gondolsz Istennek kik a barátai? Érdemes lenne a barátjává válni?
2021. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Társaság hiánya. Nem tudok már hol barátkozni. Dolgozok. Egy évig most nyelvtanfolyamra jártam, de rajtam kívül mindenki 40 éves volt. Tavaly egy takarítónő jött kitakaraítani az új irodát a munkahelyemen. Velem egyidős fiatal lány volt. Elkezdtünk beszélgetni, de kb 1 óra után elmondta ezerszer, hogy szerinte én milyen rendes meg közvetlen vagyok, ritka az ilyen. Szervezzünk közös programokat. Viszont ez már sok volt nekem. Nem is ismertük egymást.

Hiányoznak a régi, csajos programok. A közös mozizások, kajálások, kirándulások. Egyetem után eltűnt mindenki. Maradt a magány. Főleg ilyenkor rossz ünnepnapokon. Jó lenne valamerre menni, de egyedül nem az igazi.

2021. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem alapvetően ott kezdődik a probléma, hogy sokan a "semmire" akarnak barátságot. Soha nem szerveznek egy programot, nem mennek sehova, csak elvárják, hogy a másik átmenjen és beszélgessen velük egész nap, meg szórakoztassa őket.


Illetve a barátásgot valami szigorú kapcsolatként kezelik ami örök érvényű kötelezően sírig tartó dolog. Aztán meg ha nem így alakul akkor jön az átvertek, eldobtak duma. Holott az életben sokszor változunk mi is, a barátaink is, van úgy, hogy más társaság lesz optimális számunkra vagy az addigi barátaink számára.


Másik az, hogy meg kell találni az összhangot. Ápolni is kell a barátságot, de nem is kell teljesen rátelepedni a másikra.


ÉS sokaknak egyszerűen nem fejlettek a szociális készségei, nem lakult ki náluk ilyen-olyan okból. Így nehezen/furán ismerkednek, és sikertelenség esetén csak még inkább rossz irányba fejlődnek a negatív tapasztalatok miatt.

2021. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elmarom az embereket magam mellől.
2021. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Messze laknak, többsege émígrált szóval mostmar senki sincs akivel összejárhatnánk.

Keresek új baratokat, nem erőszakosan, vagy programszerűen, éppcsak nyitottan. Na es az utóbbi időben ket ilyen eset is volt hogy amikor szemelyesen talalkoztunk, kiderült hogx más volt az illető, mint aminek beállította magát. Pl. a magát rendesnek beallító személy lakásara inkább a nébihnek kellett volna kimenni es felszámolni, nem pedig minket meghívni. Vagy a párkapcsolatokról papoló személy kínosan ocsmányul bánt a társával. Szó sem lehet folytatásról, ha eleve megtévesztéssel indított. Minek megtéveszteni az embereket, főleg barátkozásnál, en ezt sosem fogom megérteni. Hát remenykedünk továbbra is nyitottak vagyunk, de mar sokkal óvatosabbak es sajnos bizalmatlanok. Ami megint csak nem egy jó indítás.:(

2021. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!