Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezt vajon direkt csinálja?

Ezt vajon direkt csinálja?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon (vagy már a franc sem tudja) barátnőm. 10-en éves barátságról beszélünk. Terhes lett 4 éve, úgy, hogy nem is akart gyereket sose egy egy éjszakás kalandból. Örültem neki, mert kellett valami ami jó irányba viszi az életét. Így is lett. Na 2 év után a férjével megromlott a kapcsolata. Gyakorlatilag el sem tudják (barátnőm elmondása szerint) viselni egymást. Na most tudni kell, mi több mint 4 éve küszködünk, hogy gyerekünk legyen a férjemmel. Barátnőm most kb 4-5 hónapja mást sem hajlandó velem beszélni, csak az a téma, hogy Jajj ő nagyon szeretne még egy gyereket, a másik mondata, inkább elvetetné ha terhes lenne. Most tudta, hogy esküvőn voltunk, és egész este írogatta, hogy Jajj ő tuti terhes, mert fáj a csípője. Tehát úgy értem, hogy meg sem kérdezi tőlem, hogy Mizu, vagy hogy vagyok, esetleg mit főztem, hanem csak azt kell hallgassam, hogy ő tuti terhes, egy olyan házasságban ami állítólag egy nagy kalap kaka. Azt tudom, hogy nagyon nagy anyagi gonddal küszködnek. Hónap végén már csak kölcsönkérésből tud maguknak is és a meglévő gyereknek is enni adni. De tudom, hogy sajnos sok ilyen család van. Nem is ezzel van a bajom, hanem azzal, hogy tudja, hogy mi mennyit szenvedünk egy gyerekért, és folyamatosan azt kell hallgassam, hogy terhes. Es most megsertodott, mert nem is vagyok hajlando válaszolni neki. Mit tudok neki mondani? Tudja, hogy min megyünk keresztül, és tudja, hogy engem bánt ez a téma. Tényleg én vagyok az önző és a szemét, mert rosszul esik a kérkedése?
2021. aug. 30. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző és szemét, az viszont nem jó reakció, ha nem válaszolsz neki. Nem biztos, hogy a barátnőd ezt kérkedésként fogja fel, az ignorálásnál jobb kereken megmondani-megírni, hogy te nem szeretnél erről beszélni, mert számodra ez neuralgikus pont.
2021. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már elmondtam neki, leírtam neki, hogy nekem ez fájó téma. Megkértem, hogy mellőzze. De mintha a falnak mondanám. Egyszerűen nem érdekli. Ha tudnék csatolnék képernyőfotót is róla. De semmi. Szerinte én olyan nő lettem, mint a többi meddő, hogy nem tudok annak örülni aki terhes. Pedig ez nem így van. Hiszen mindenkinek örülök. Nem más tehet arról, hogy nekünk nem jön össze. De más nem is mondja folyamatosan nekem, hogy terhes….
2021. aug. 30. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!