Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én már mindig egyedül leszek?

Én már mindig egyedül leszek?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet. Az összes barátom Pestre ment, én pedig teljesen egyedül maradtam. Volt már ismerkedős napunk egyetemen, de senkit sem találtam akivel tudnék barátkozni. Egyébként én egy nagyon zárkózott személyiségű ember vagyok, de életemben először nyitott voltam és próbálkoztam beszélgetést kezdeményezni/ ismerkedni. De úgy érzem ebben is kudarcot vallok, mint mindenben. Igazából már hónapok óta nagyon egyedül érzem magam, és már szinte senki nincs akivel megbeszélhetném a dolgaimat. Nincs senki akivel beülhetnék egy kávéra vagy esetleg elmehetnék moziba. Most meg ugye jött az egyetem, senkit nem ismerek és nem is túl nyitottak az emberek.

Ti mit tennétek a helyemben?

20/L



2021. szept. 5. 01:57
 1/7 anonim válasza:
94%
Szia. Melyik egyetemre jársz? :)
2021. szept. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De hát barátaid... oké, most nincsenek közvetlenül melletted, és nehéz összehozni egy találkozót, de nem lehetetlen. Próbálkozni kell. Nem kell elhanyagolni ezeket a kapcsolatokat csak azért, mert más városban vagytok. Ők is mehetnek hozzád, te is mehetsz hozzájuk. Én ebbe fektetnék több energiát. Könnyebb ezeket a kapcsolatokat fenntartani, mint újakat kialakítani.


Persze ez nem azt jelenti, hogy hagyni kell a francba... egyetemen rengeteg a lehetőség különböző szakkörökre, sportra, hobbikra, önkéntességre, diákmunkára, stb... el kell menni.

2021. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem? Ha SZTE, akkor én szívesen megismernélek, 23 éves srác vagyok, nagyon hasonló helyzetben, magányosan. Szóval ha gondolod írj, mindenre nyitott vagyok (online beszélgetésre is, ha nem SZTE-s vagy).
2021. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A meglévő baráti kapcsolataimat próbáljuk fenntartani, szóval egyenlőre azzal nincs is gond.

De sajnos most nincs olyan barátom akivel akár minden nap tudnék személyesen is találkozni, meg eljárkálni helyekre, esetleg együtt tanulni vagy beülni valahova.

Egyébként én PTE-re járok ( nem Pécsre, hanem egy kihelyezett karára)

2021. szept. 6. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, ilyen minden nap császkálós barátokat nagyon nehezen fogsz találni. Valószínűleg soha. Az csoda, ha eddig volt ilyen...
2021. szept. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves #5 tudom, és emiatt szomorú is vagyok. Én már azzal megelégednék ha találnék olyan valakit akivel legalább heti 1-2x össze tudnánk futni vagy valami
2021. szept. 8. 00:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam, Budapesten, nekem egyetem végégi nem sikerült találnom egy ilyen barátot. Bár tudom, most ezzel nem válaszoltam meg a kérdést :)
2021. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!