Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Veletek volt ilyen? Ha igen,...

Veletek volt ilyen? Ha igen, hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Egyik barátom beszélgetés közben csak magáról beszél. Végig arról van szó hogy ő hogy érez, ő mit szeretne, ő mit csinál, és nekem folyamatosan ki kell találnom a gondolatait. Néha nekem is jó lenne megbeszélni az érzéseim valakivel őszintén, vagy csak egy kis érdeklődés felőlem de úgy igen nehéz hogy végig saját magáról van szó. Mit tegyek hogy leszálljon a földre?

2021. szept. 13. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Uhh sajnos volt ilyenben részem,viszont nem tudok használható tanácsot adni.

Igazából egyre rosszabb lett és a végén inkább teljesen töröltem az életemből a személyt.Egyáltalán nem bántam meg hogy így tettem,de remélem neked pozitívabban fog alakulni!

2021. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy gondolom, hogy ha mindig csak magával van elfoglalva és te nem érdekled, akkor nem is kell vele barátkozni. Ez így nem igazi barátság.
2021. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt. A távolság miatt már csak telefonon tartottuk a kapcsolatot, de előtte nagyon jó barátságban voltunk, személyesen. Egy idő után egyre többet beszélt magáról, egyre kevesebbet kérdezett rólam. Ha belekezdtem valamibe, csak "bólogatott", majd rögtön folytatta a saját mondandóját. Egy idő után beleuntam és nem hívtam. Ha ő hívott, meghallgattam, udvariasságból reagáltam a dolgaira, de beszélgetést nem próbáltam alakítani. Mondjuk fel sem tűnt neki, hogy csak egy-egy szóval reagálok vissza, annyira el volt foglalva magával :)

Viszont nálunk sajnos egy betegség, amit nem tudott legyőzni vetett véget a barátságunknak :(

2021. szept. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, volt. Igaz, nem voltunk barátok, csak egy közös élethelyzet miatt találkoztunk egy fórumon. Telefonszámot cseréltünk és elkezdtünk beszélgetni. Először örültem, hogy valakivel át tudom beszélni a helyzetemet, mert ő is ugyanazt élte meg, mint én, de aztán egy idő után én is azt tapasztaltam, hogy csak saját magáról beszél, később pedig már nem is arról a konkrét dologról, ami összehozott minket, hanem mindenféle csip-csup ügyek miatt hívogatott. Pl. fél óráig ecsetelte, milyen zabpelyhet vett, mit álmodott. Mivel szóhoz nem tudtam jutni, rátenni meg nem akartam a telefont, megvártam, hogy befejezze, majd letiltottam a számát.
2021. szept. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt, nálunk ez a kapcsolat tartott kb. 10 évig, amíg meghoztam a döntést, és leépítettem a kapcsolatot.

Nálunk úgy volt, hogy munkatársnők voltunk a múltban, elég jól összebarátkoztunk, aztán elkerültünk egymástól 100 kilométerre. Én emailben írni szeretek jobban, ő telefonálni szeret jobban, tehát ő hívogatott. Általában egy órán keresztül kellett hallgatnom, hogy vele mi történt, ő mit érez, mit gondol, két felnőtt lányát, lányaik anyósának a problémáit, mindent meg kellett hallgatnom. Szóhoz nem jutottam, nem is kérdés. A végén annyit mondott (de így, kijelentő módban), hogy "Nálatok minden rendben, kicsik-nagyok jól vannak." És ennyi. Még csak nem is kérdezte,hanem kijelentette, aztán elköszönt.

Ez ment évekig, átlag havonta egy ilyen egyórás hívás és ideömlesztés.

Elkezdtem úgy, hogy nem vettem fel, és vissza sem hívtam. Kb. egy éve semmi kapcsolat, de nem is hiányzik, ez már nem barátság volt, ez már belőlem csak kivett. Azt sajnálom, hogy nem előbb léptem meg.

2021. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet, ha leépíted. Tapasztalat.
2021. szept. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!