Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veletek már volt hasonló?...

Veletek már volt hasonló? Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy van a húgom aki 10 éves és vagyok én aki 18. Jól kijövünk egymással, tudunk beszélgetni dolgokról, és szoktam mutogatni dolgokat, mondjuk zenéket, hasonlókat. Az animék világába is én vezettem be, együtt néztük pl a fairy Tailt, meg nemrég ajánlottam is párat. Ma anya bejött a szobámba, és lényegében azt mondta hogy egy szót se tud váltani vele és miért mutatok neki ilyen hülyeséget, meg hogy nem mutathatok neki többé semmit és hogy eltiltja az animéktől. És ezt így mind rajtam verte le. Hozzá kell tenni hogy kitűnő tanuló, meg általában ő dorgál meg mindig, mellette meg még mindig egy jóravaló segítőkész kislány.

2017. júl. 9. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
18 évesen agyilag tarthatnál kicsit előrébb. Pl. elvihetnéd kirándulni, strandra, sprtolni, nem bekockítani a gép elé a kicsit.
2017. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Jézusom 1. te nagyon agyhalott vagy. Az anime egyáltalán nem gyerekes, 8 évesen kezdtem el én is nézni. Ráadásul amúgy meg felnőttek találják ki, alkotják meg...
2017. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Biztos hogy nem te vagy 10 és a testvéred 18? Lehet, hogy korban 18 vagy, de agyilag 11-12 körül...
2017. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
#2 Lehet, hogy azért tartasz még mindig itt agyilag, ha nem tudtad értelmezni, amit írtam. Mozdulj ki talán többet te is.
2017. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Látható hogy ő nem bi írja ezt az egész animés világot. Nekem se jött be rémálmaim voltak tőle hiába nem volt ilyesztő, attól még hogy neked tetszik nem feltétlenül lesz rá jó hatàssal. Ne nézz vele többet ilyeneket, inkább rakd be a kedvenc meséjét/filmjét.
2017. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg ezt egy kicsit nyugodtabban venni. Az animéket elsősorban felnőtteknek csinálják és igaz ,hogy eléggé meseszerű el de egy 10 éves nem biztos hogy úgy értelmezi őket mint te.

Lehet a tesód látott valami félelmeteset vagy olyat amiről nem tudta hogy mi az és elmondta anyukádnak. Én is néztem animéket kiskoromban és a szüleim csak a "lágyabbakat " engedték. Valószínűleg anyukád is megijedt hogy ilyet néz a lánya ,ugyanis az anime nem a legjobb példamutató műfaj.( Mert eleve felnőtteknek van kitalálva )

2017. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Inkabb vidd uszni es kirandulni.

Nyar van

2017. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szokott kijárni nem arról van szó, és azért megválogatom mit mit mutatok neki, pont azért mert tudom hogy az animék szólhatnak gyereknek is meg felnőttnek is. Nyilván nem horrort nézetek vele vagy valami olyasmit amit nem ért mert még kicsi hozzá.
2017. júl. 9. 22:14
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Hogy mennyire együgyű besavanyodott emberek vannak itt az komolyan ijesztő. Azt se tudjátok mi az az anime és szidjátok mert a nőklapjában rosszat írtak róla vagy mittudomén. Én se pártolnám mondjuk, mert nem igazán jön be a világa, de ezt így leverni meg kijelenteni, hogy nem nézheti marhaság. Ha az előzőknek van gyerekük, akkor sajnálom azokat a gyerekeket. Persze jó, hogy ha kiviszed strandra meg ilyenek, de az élet nem ennyiből áll, meg nem csak ez a 'jó'. Azt persze értsd meg kérdező, hogy a világodba teljesen nem vezetheted be, de hogy az anime az melyik létezési síkon rossz, vagy egyenesen káros azt feltehetőleg sosem tudom meg.

Csak hogy ne a levegőbe beszéljek: Nekem tíz évesen a múmia első meg második része volt a kedvenc filmem + a jurassic park három része (a másodikban kettétépnek egy embert). Semmi bajom nem lett tőle, nem is értem mi bajom lehetne tőle. Egy tízévesnek már el lehet magyarázni, hogy ez csak film/animáció, hogy ami benne történik az nem valós, meg ezt nem szabad a valóságban csinálni; tehát hogy szórakoztatásra van csak.

Aki ott leragad, hogy a TV vagy a számítógép nem jó a gyereknek, mert agresszív dolgok vannak benne - meg a gyerek ne lásson erőszakot -, azt a gyerekével együtt megint csak sajnálni tudom. Mert nem mondod meg neki miért nem nézheti; mert kap tőled egy "mert csak"-ot.

Próbálj meg beszélni anyukáddal erről, de lehet tőle is ez lesz a válasz.

Persze, hogy egy tízévesnek kint kell játszania, meg strandra menni stb., de ha otthon valaki mutat neki egy animét még nem fog összedőlni a világ, ne legyetek már ennyire begyöpösültek.

2017. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
70%
Én nagyábol 8évesen kezdtem el animét nézni az animaxon és olyanokat mint a bleach amiben harc meg vér van de még is normális életem van és le tudtam éretségizni négyes meg ötösre(szóval nem feltétlenül rontja le a kitűnő átlagát) nem letem tőle se kocka sem egy antiszoc személy mit sokan hiszik és sajnálni tudom azokat akik igy vélekednek hogy ők nem fogják át élni azt az érzést amit pl egy fairy tail tud nyújtani
2017. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!