Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet lekoptatni az...

Hogyan lehet lekoptatni az embert anélkül hogy megbántsam?

Figyelt kérdés
2021. szept. 26. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Anélkül sehogy, aki tapad meg zaklat, azt csak erőszakosan lehet lerázni. Nálam sosem volt be ilyen esetben az udvariasság, mert azt is bátorításnak veszi.
2021. szept. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozol vele.
2021. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem mindig ilyen egyszerű, nekem, akit szóban lekoptattam, eljött hozzám, szülő nem ismerte, beengedte, mire hazaértem, ott kávézott a szobámban.
2021. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Személy szerint nekem jobban fáj ha valakinek már nem vagyok fontos ès nem mondja meg,csak célozgat vagy rosszabb esetbe szò nèlkül kilèp az èletemből.Ha elmondja is fàj biztos,de tudomásul veszem ès nem próbàlkozom többet.
2021. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp, úgyhogy légyszi ne pontozzatok le: szektásnak vagy borderline-osnak tettetni magát? Persze írásban könnyebb. Szerintem van, aki lekopik ilyesmitől.
2021. szept. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Meton ***** válasza:
Mindig pozitívan kell hozzáállni, akkor elfogadja a döntésed. Mond neki azt, hogy majd keresni fogod telefonon. Akkor nem az jön le neki, hogy le akarod rázni. Azt hiszi, hogy tényleg keresni fogod.
2021. okt. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
told elé a válóperes papírt, hogy itt írja alá.
2021. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 creativus ***** válasza:

Ha volt szexkapcsolat (ami szinte biztos, hogy volt) akkor pár hónap után már nagyon nehéz, valójában egy lehetetlen feladat. Ugyanis a testi együttlétnek egy kb. 10 éve felismert hatása az, hogy 1-2 hónap után erősen kötődtök egymáshoz. Ez ugyan egy remek hűségmegtartó mechanizmus azoknak, akik illenek is egymáshoz, és ráadásul egymásnak is az elsők voltak, de ez okozza a szakítás fájdalmát, a "se vele, se nélküle" érzést, amely - bár idővel a múltba vész, de - egész életen át kísérti az embert.

Mindenféle bántás csak erősíti a hozzátartozás érzését, pláne, ha már több ilyen szakításon vagyunk túl, mert a begyógyíthatatlan (de begyógyultnak vélt) sérülésünk túlérzékenyít a bántásokra. S ilyenkor az elküldött "másik" ösztönösen bizonyítani akar, hogy ő való hozzád. Pszichológiailag ezt társfüggőségnek (codependencia) nevezzük. Ez, illetve a többször is előálló ilyen helyzet (amelyet komplex-PTSD-nek hívnak, gyakorta súlyosabb pszichés elváltozás tüneteit is mutatja úgy, hogy az illető nem is veszi észre, csak a közeli hozzátartozókat mérgezi spontán megnyilvánuló, bántalmazó viselkedésével (a tünetcsoport a "borderline" címszó alatt található, mert formája azonos a C-PTSD-vel).


Ezek a gyakori szakítások a társadalmat már 50 éve mérgezik, és generációról generációra hatnak a sérült szülők által, eleve sérültté téve gyermekeiket, és egy ilyen környezetben felnőtt személy egy kapcsolatban ugyanúgy átadja sérültségét az akaratlan bántások formájában.


A felszabadított szexualitás óta (1968) a nyugati civilizáció pszichés állapota tragikus. Megoldás az lenne, ha legalább 10-szer annyi pszichológus lenne, mint amennyi van, és az emberek rájönnének, hogy csak egy szakértő tud az ilyen helyzeten segíteni. Önerőből csak a legritkább esetben sikerül.

2021. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Meton ***** válasza:

Felcseréled az okot az okozattal. A szex a kötődés eredménye és nem fordítva. Sőt olyan is van, hogy valaki szándékosan olyan személlyel szexel, akihez nem kötődik.

Persze ha mástól nem jut valaki szexhez, akkor valóban mondhatjuk, hogy a szex köti hozzá. De ezt el lehet érni egy jó kocsival, házzal, hellyel, még sok minden mással. Ezt nevezik zsarolásnak.

2021. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Barátok, barátságok kategória... milyen szexről beszéltek?

Gondolom egy kihűlt, vagy toxikus ex-haverságról van szó.

2021. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!