Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Adjak neki még egy esélyt,...

Adjak neki még egy esélyt, vagy fordítsak hátat neki?

Figyelt kérdés

Kiderült rólam, hogy rákos vagyok, mikor ezt közöltem a legjobb barátommal letiltott face-n, instán, messengeren, mindenhonnan.


Majd több mint egy hónap múlva kérdezte meg, hogy vagyok, bár ezt is inkább csak azért, mert panaszkodni akart saját problémáiról.


Pár hónapig nem beszéltünk, most meg úgy tesz, mintha mi sem történt volna, és jópofizik. Nem tudom hogy reagáljak rá, megbántott, nagyon.


Én közben meggyógyultam, műtét volt, carcinoma in situ volt a daganatom, nincs áttét, kemo sem volt, bár hivatalosan ezt pár év multával lehet kijelenteni.



2021. okt. 13. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Úristen, ez egy nagyon undorító ember, már ne haragudj. Én a helyedben szóba se állnék vele.

"Legjobb barát" Aha.

2021. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Reaper777 ***** válasza:
84%
Az ilyen embereket kerülni kell, Ha valami baja van nálad panaszkodik amúgy meg leszar, Soha ne várj tőle valós segítséget. Az ilyen emberek csak használnak és eldobnak .és vannak akik újabb esélyt adnak nekik mert be mesélik maguknak hogy most megváltozott. Hagyd és kerüld el ne írj neki ne keresd .
2021. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Ezzel az emberrel buszmegallobam sem beszelnek az idojarasrol. Mentsegere legyen, hogy defektje vam, de en akkor is kiirnam az eletembol.
2021. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..

Nem akarok kombinálni, de kicsit gyanús az egybecsengés.

2021. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Hiába. Tőlem soha sem kért kölcsön a barátom, és nem volt kérdés soha az anyagiak.

Ráadásul én sajnos nem hazudtam a rákot, plusz konkrétan ez volt az indukció a tiltásra, vagy én legalábbis így gondolom, hogy ez volt. Talán mert ő ezzel nem tud mit kezdeni, és így is tele van problémával, nem tudta volna elviselni az enyémet is pluszba.

Előtte nem tiltott, és csak másnap annyit írt, biztos találkozunk még, szia. Előtte vitáztunk, mint gyakran, de semmi extra.

És értettem is azt, hogy magánéleti problémái vannak, és már sok az enyém még a terhére, ezért kellett a távolság. Vagyis nem értem. Akkor hagyott ott, amikor a legjobban szükségem lett volna rá. Ennek fél éve, kicsit több mint egy hónap után oldotta a tiltást, utána megint nem írt. Aggresszív lett velem, majd utána gondoskodó. Ez váltakozott. Hol kikér magának dolgokat, hol elaraszt a problémáival, hol pletykálni akar, aztán vitatkozik egy adagot, aztán megint érdeklődő, és aggodalmaskodva gondoskodóan kérdezi hogy vagyok. És most pár hete, egy vita után én vagyok csendben, mert nem tudok neki mit mondani. Mindig ez a magasrendőség ahogy beszél...

És pont ez a kettősség az ami miatt nem tudom mit tegyek vele.

Úgy érzem a kiírásom is elég egyoldalú volt, hiszen nem említettem, hogy neki is voltak akkor problémái. Én meg ugye kigyógyultam. Volt műtét, nincs áttét, tényleg kemo sem volt. Igaz ennél a típusnál nem bizonyított a kemo sikeressége, így csak ha van metasztázis akkor alkalmazzák.


Akkor rettenetesen megviselt, hogy az addig 0/24-es kommunikációt egyszerűen megszakított. Így, hogy meggyógyultam sokkal jobban megértőbb vagyok. Ő pedig tényleg úgy csinál mintha mi sem történt volna.

De akár hányszor eszembe jut, hogy messengeren beképzelten, lenézően elköszön, majd letiltott mindenhonnan, olyan cinikus, gonosz dolognak érzem. És nem tudom meg tudom-e bocsájtani neki. Vagy mikor leszek újra letiltva, ha épp "napja van".


Természetesen közös ismerőseimnek is elmondtam, nekik letagadta, hogy mondtam volna a betegséget. Konkrétan azt mondta, hogy ő nem tudott róla, és máson vitatkoztunk, és ezért tiltott le. De ez nem igaz. Mindig mindent mondtam neki. Azt is, hogy megyek az orvoshoz, mert fura dolgot tapasztaltam magamon előtte pár nappal. Szóval mindent tudott.


Vagy lehet tényleg nem? Nem tudom. Lehet nem figyelt oda amikor írtam. Olyan sokszor volt olyan, hogy mondtam valamit, és nem emlékezett rá. Én meg ha valami rossz dolog történik velem, szeretem bagatelizálni, hogy másokat ne sokkoljak vele. Áh nemtom.


Bizonytalan vagyok. Nagyon. Most én hallgatok, és ez sem jó, de talán mert ősz van, jönnek a frontok, néha gyengébb vagyok, és ilyenkor beugrik a betegségem gondolata.

Mindegy. Nehéz helyzetben érzem magam.

2021. okt. 14. 23:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy nehéz helyzetben, egyszerűen el kell felejteni az ilyet és kész.
2021. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!