Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem hisznek bennem a barátaim....

Nem hisznek bennem a barátaim. Miért jó nekik, hogy szándékosan lehúzzák az önbizalmamat?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja elvesztettem a munkámat és elég nehezen találtam másikat, ami fura, mert előtte azt hallottam mindenhol, hogy "manapság csak az nem dolgozik, aki nem akar". Végül találtam, de fele annyit fizet, mint az előző hely illetve a munkakörülmények is rosszabbak. Emiatt úgy döntöttünk a párommal, hogy elköltözünk, mert már egyébként is fontolgattuk, hogy pesten talán jobb az élet, mint Debrecenben. Ő se igazán szereti a munkahelyét és a szakmájával aránylag könnyű elhelyezkedni (hegesztő), házunk még nincs, az albérlet árak meg nagyjából egyformák, így logikusnak is tűnik. Erre a barátaink folyamatosan próbálnak lebeszélni, beszólogatnak és kb.kiröhögnek, hogy milyen világmegváltó ötleteink vannak. A héten voltam 2 interjún is, az egyik szerintem nagyon jól sikerült és helyileg is jó helyen lenne a munkahely, de még nem jeleztek vissza. Két nagyon jó barátnőm is azzal jött, hogy biztos nem sikerült meg, hogy ha itt alig találtam új munkát hogyan akarok 200km-mel arrébb elhelyezkedni. Mióta megtudták, hogy költözni szeretnénk folyton leszólnak meg kioktatnak, hogy erre "pazaroljuk" az időnket. Kicsit elszomorít és a költözésünk oka a rossz munkalehetőségek mellett az, hogy ilyen barátaink vannak itt.

Szerintem ez egy gyakori jelenség az embereknél, de nem értem mi a jó nekik ebben? Persze, ha vitatkozunk emiatt mindig azt mondják, hogy jót akarnak, de én nem így érzem.

24/L


2021. okt. 16. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenek az emberek, ebben a korban már nem támogatóak, fikáznak, irigykednek, hogy esetleg Nektek lenne kitörési lehetőségetek.


Sztem költözzetek, én is szívesen költöznék.

2021. okt. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezek nem barátok.
2021. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 he84 ***** válasza:
Az ilyenek nem barátok, legalább kiderült. Kerüld őket, ne foglalkozz velük.
2021. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fiataloknál talán azért, mert a többség életképtelen, és ők elképzelhetetlennek tartják, mert belebuknának...


Ne keseredj el, bennem soha senki sem hitt :) Pl. 3 éve Apum szabadidejében minimális pénzért (délutánonként 2-3 ezer Ft)a szomszédoknak, ismerőseinknek dolgozott, ahelyett, hogy a vállalkozásomat segített volna beindítani, mert: "Hülyeség, abból nem lesz semmi!" Sajnos Apum 2 éve meghalt, idén pedig a vállalkozásom 17 milliós tiszta nyereséget termelt, özönlenek a megrendelések... és most azt hallgatom, hogy ne építkezzek, mert bele fogok bukni, a bank elvisz mindent, holott hitelre sincs szükségem :D

2021. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!