Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik olyan nő, akinek a...

Létezik olyan nő, akinek a barátság ugyanannyira fontos volna, mint a párkapcsolat?

Figyelt kérdés
Középkorú férfi vagyok, aszexualis. Az elmúlt években szerettem volna nőkkel barátkozni,a neten is keresgéltem ez ügyben, ugyanis a tartalmas emberi kapcsolatok nagyon fontosak számomra. Azt vettem sajnos eszre, hogy a párkapcsolat, a szex az ötvenes nőknél is első helyen áll és hanyagoljak emiatt a barátságot, barmennyi energiat is fektetek én a barátság epitesebe. Más is tapasztalt hasonlót? Mi erre a magyarázat?

2021. okt. 30. 12:30
1 2
 11/20 anonim válasza:
0%

Tényleg aszexuális kapcsolatot akarsz, vagy csak a szerszámoddal van gond. (Elég ha csak magadnak válaszolsz.)

Ha csak utóbbival, akkor még lehet intenzív testiséged bőven olyan 50-es nőkkel, akiknek hüvely szárazság miatt pont a behatolásos szex nem olyan fontos, de igénylik azt, hogy férfi minden más módon testüket kényeztesse.

2021. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Igen, nekem például ugyanolyan fontos. De a barátnak is tudnia kell ehhez azt, hogy miben más ő a páromhoz képest. Nem, nem csak abban, hogy nem szexelünk. A párkapcsolat egy sokkal szorosabb kapcsolat, sokkal másabb a jellege is. Ha egy barátom kapcsolatban van, nekem a párja és a kapcsolatuk is fontossá válik. Nekem érdekem, hogy jó legyen a kapcsolatuk és hogy én is jóban legyek a párjával, mert a barátomnak tekintem őt is. És ha szingli lennék, ezt szem előtt tartva viselkednék a barátommal, miközben tudom, hogy ha bármi történne velem, fel tudnám hívni az éjszaka közepén is, annak ellenére, hogy kapcsolata van, hogy jöjjön értem. És ezt tartom fontosnak fordítva is.


Sok barátom nem tudott különbséget tenni párkapcsolat és barátság között, gyakorlatilag elkezdett a párom kárára viselkedni. Ezt én nem tartom barátságnak. Az igazi barátnak fontosak azok az emberek, akik neked fontosak. Vagy szerinted az például igaz barát, aki követelőzik, hogy lófráljatok meg dumáljatok minden nap éjszakába nyúlóan, miközben tudja, hogy van egy párod, aki ott alszik melletted és konkrétan azt kellene ott hagynod ezért? Az igaz barát, aki hiányolja a közös csajozást/pasizást, mióta nem vagy szingli és ezt vágja a fejedhez? Az igaz barát, aki úgy akar rád számítani, hogy szarik a kapcsolatodra? Számomra nem.



Nincs gyerekem, de ha lenne, akkor sem tartanám azt barátnak, aki nem bírja megérteni, hogy szülőnek lenni más viselkedéssel és időbeosztással jár, mint gyermektelennek. És ez nem ellene irányul, hanem én lettem ilyen és ő továbbra is a barátom, de úgy, hogy elfogadja, hogy én mostantól felelősséggel tartozom a gyerekem iránt, vagyis le kell fektetnem időben, időt kell töltenem vele és felelnem kell érte. És ő ebben segíthet, mint barát, de a gyerekem ellen nem fordulhat azért, mert osztoznia kell a figyelmemen.


És igen, nekem fontosak a barátaim, mint barát. De a barát szerep nem egyenlő a párom szerepével. Sem az anyám szerepével. Sem a gyerekem szerepével. A barát fontos, mint barát, a párom fontos, mint a párom, az anyám fontos, mint az anyám... És ha én is fontos vagyok nekik, elfogadják, hogy hol a helyük az életemben és nem akarnak kitúrni egy olyan embert, akiért a szívem szakadna meg. Ha a párom tenné ezt a barátommal, akkor is, ha a barátom tenné ezt a párommal, akkor is.

2021. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
11-esnek nem kívánok semmilyen módon örömet szerezni ötvenes noknek, aszexualis vagyok. De ha nem volnék az, akkor is max 40-42 éves korig tetszenek a nők, idősebbek nem vonzananak.
2021. okt. 30. 17:38
 14/20 A kérdező kommentje:
12-esnek hát naponta talalkozni egy baráttal nem kell, barátságban ilyen igényt nem szoktak támasztani, szerintem tuloztal. Meg ha nem tartja tiszteletben hogy hu vagy a társadhoz akkor sem barat. Viszont azt a szörnyű nagy különbséget párkapcsolat és barátság között nem tudom elfogadni, hiszen az is megeshet,hogy a baráttal lelkileg közelebb álltok egymashoz mint a tarsaddal minden hátsó gondolat nélkül, megmaradva a barátság keretei között...
2021. okt. 30. 17:46
 15/20 anonim ***** válasza:
Végiggondolva: nincsenek barátaid egyáltalán? Ha vannak, akkor miért fontos, hogy nőkkel (is) barátkozz? Aszexualitásnál nem mindegy a nem?
2021. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok aszexuális, de nem igénylek testi kapcsolatot. Ha kell, akkor elvégzem saját magamnak. Engem jobban érdekelnek a báráti kapcsolatok.

Bár az is lehet, hogy aromantikus vagyok. Nem voltam még szerelmes senkibe.

N

2021. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
15-os van két férfi baratom, de mivel humán dolgok érdekelnek,jó volna egy nő is...
2021. okt. 31. 06:52
 18/20 anonim ***** válasza:
Humán dolgok? Mire gondolsz?
2021. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Pl. pszichológia, irodalom, zene, ilyesmik...
2021. okt. 31. 12:45
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen létezik csak nehéz ilyet találni és vigyázni kell nehogy átverjen.
2022. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!