Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Melyik dadogási verzió a...

Melyik dadogási verzió a legkevésbé ciki?

Figyelt kérdés

Szóval van a klonos amikor egy hang vagy egy szótag ismétlődik pl kkk-utya vagy kuty-kutya.

Meg a tonosus amikor nehezen vagy egyáltalán nem indul el a beszéd csak az első hang elnyujtásával? Hogy látjátok melyiket nevetik ki inkább az emberek? Kiskorom óta dadogok nem tudok vele semmit kezdeni csak azt próbálom elérni, hogy ne legyek röhej tárgya és úgy mond "tudok váltogatni" a 2 dadogás típus között hogyha érzem, hogy a szó amit ki akarok mondani nem fog menni


2021. nov. 9. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem ciki.
2021. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is dadogok, én a másodikat sokkal jobban szeretem használni. Nálam mostanában előjött egy harmadik fajta, amikor nem jön ki semmi hang, olyan mintha valami összenyomná a tüdőmet, formálom a karaktert, de semmi nem jön ki, ez főleg olyankor szar, ha nem tudod az adott szót valami szinonimával helyettesíteni, mint pl a névnél, de szerencsére elég ritkán jön ez a fajta elő.

Gondolom még általános suliba jársz, ott még pár embernek nyilván vicces, akik meglátják, hogy valakit lehet szívatni. Középiskolában nálam már nem volt ilyen, ott már valamivel magasabb volt a nívó.

Az elsőre válaszolóra reflektálva: Én cikinek érzem, sajnos az önbizalom hiány jeleként fogják fel az emberek (valamilyen szinten az is).

2021. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!