Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi legyen a barátnõmmel,aki...

Mi legyen a barátnõmmel,aki mindennap a nyakamra jön,elvárja,hogy szórakoztassam,de viszont nem nyújt semmit?

Figyelt kérdés
A barátnõm mindennap jön,akkor is ha nem hívom.Ha mondom neki,ne jöjjön,akkor is.Elvárja,hogy szórakoztassam,amíg ráér,és neki jó,aztán egy óra múlva otthagy,és eltünik,mert jön haza az élettársa.Ha én vagyok egyedül,és hivom,akkor minden kifogást talál.Én nem tudok rá számitani.Elég komolytalan,hebrencs,õt a "hírek"érdeklik.és kíváncsi nagyon.Semmiségek,amik velem történnek,neki érdekesség.Szeret kukucskálni,de meguntam az egészet.Õ bezzeg soha nem tud semmi friss hírrel szolgálnu,mindig ugyanazt az unalmas nótát fújja.Páromat is hivogatja munkaidõben,hol van,mit dolgozik stb.Két hete nem irok,se nem fogadom,de igy se jó,most méltatlankodik.Mindig ránkaakaszkodik évek óta,más barátnõje nincs komoly.Korán délelõtt végez a munkahelyén,és unatkozik.Házimunkát õsszecsapja otthon."Holtfáradt"munka után,de nem megy haza pihenni,csak nyafog mindennap,milyen fáradt.Már nagyon meguntam,meg a haptákba állást neki és a,szórakoztatását.Sokéves barátság,de nem tudom,hogy kezeljem az egészet,hogy mindkettõnknek jó legyen.

2021. nov. 14. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Neked ez sehogy sem jó. Nem kell kezelni semmit, leírtad a dolgokat. Egyszerűen kőkeményen mondd meg neki, hogy kész, meguntad, nincs értelme a barátságotoknak.

Egyetlen ilyen eset volt az életemben, kerek-perec megmondtam neki, hogy hagyjon végleg békén

Nincs ilyen mérgező barátnőre szükséged. Ignoráld végleg, mert az ilyenek soha nem tanulnak belőle, mindig ilyenek maradnak.

Jah, és ne érezd rosszul magad tőle.

2021. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdés az, hogy te kedveled őt? Mert semmi jót nem írtál róla. Szerintem ez a fő kérdés.


Ha nem kedveled, akkor nyilván tarts nagyobb távolságot, nem kell barátságtalannak lenni, csak mindig amikor jönne mond meg neki, hogy nem jó most neked.


Ha kedveled, akkor meg azt próbáld meg valahogy kialakítani, hogy mik a keretek ahogy találkoztok. Szóval ekkor meg azt mondd neki, hogy mikor igen. Ne csak azt, hogy most nem jó.


De a lényeg az, hogy az egyértelmű legyen, hogy neked ha neked épp nem jó. Szóval ha semmi fontos nincs, akkor csak illemből ne, csak ha épp neked is kedved van. (az megint más ha épp valami fontos van amire azonnal kell reagálni)

2021. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Volt ilyen barátnőm, leépítettem,de neki állt feljebb és ő szakította meg a barátságot :D


Terhes lett és másról sem szólt a találkozó csak az anyaságról,az anyatejről,meg neki itt meg ott fáj. Az,hogy velem mi újság van letojta. Mikor próbáltam terelni a témát mindig vissza ugrottunk. Mikor a heti 2-3 találkozó csak erről szól,meg mondtam meghívom sütizni vagy vacsorázni a helyi étterembe ami 5 perc sétára sincs. Jajj nem jó,ez fáj az fáj. Sose mentünk sehová,de én menjek vele baba cuccokat nézni.


Sokáig tűrtem.


Aztán nem kerestem. Eltelt 3 hét akkor,rá írtm azért,hogy hogy van.

Majd azt mondta soha többet ne írjak neki,mert egy önző,érzéketlen ember vagyok. 5 éve voltunk akkor barátok, ismert. Tudta,hogy ez a két jelző rohadtul nem jellemző rá. Én csak annyit írtam,oké soha nem foglak keresni.

Persze ő utána puncsolt nekem,meg miért nem keresem. Megírtam neki,azt írtad ne keresselek én csak betartom. 3-4 havonta rám ír.De egy mondattal lezárom mindig.


Jobb is,hogy így alakult.



Nálatok is eléggé egyoldalúvá vált a dolog.

Bár ez durva amit művel. Szerintem mond el őszintén,hogy ez így nem barátság,meg egy oldalú. Ha megsértődik legalább leszáll rólad.

2021. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Hívd el egyszer betonozni. Majd meggondolja, hogy a nyakadra járjon-e.
2021. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szerintem is vedd hasznát, mondd, hogy takarítasz, de segíthet pl. ablakot pucolni és add a kezébe a tisztítószereket és mondd, hogy melyikkel kezdje! Máskor meg mondd neki, hogy segítsen elkészíteni egy tortát, vagy bonyolult ételt, vagy segítsen virágokat ültetni, vagy akármit.
2021. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha hivtuk segiteni,akkor millió kifogást talált,nem jött.
2021. nov. 17. 13:59
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

1-es válaszomban már leírtam. Az ilyen barátnő kuka. Végleg! Kínlódtam én is vele éveken át, nem ignoráltam egyből. Egy darabig lelkifurdalásod lesz, de még mindig jobb, mint továbbra is csicskának lenni, hallgatni a marhaságait. Hagyd a francba!

Vannak még emberek a világon rajta kívül is.

2021. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Se tartalma, se értelme az ilyen barátságnak. Nem is barátság. Ez a nő üresfejű élősködő.

Kell ez neked? Rabolja az idődet, amit értelmes dolgokra fordíthatnál. Az, hogy még a férjedet is hívogatja, nagyon durva.

2021. nov. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez a legutolsó válasz is nsgyon igaz,de a többi is.Õ élõsködõ,a barátnõm.
2021. nov. 18. 06:20
 10/12 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nem kell neki előre szólni, hogy mikor kell segíteni. Amikor ott van és nem örülsz neki, h ott van, akkor kezd el takarítani és add a kezébe a porszívót és mondd, hogy milyen jó, hogy itt van, legalább van segítséged. :)
2021. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!