Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Internetes barát 10-15,...

Internetes barát 10-15, személyes 0? 17F

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rengeteg interneten barátom van. Én meghallgatom őket, ők is engem. Tudom jól, hogy szeretnek engem, mondták már, hogy megfogja őket a személyiségem, és bírnak. Sajnos azt is tudom, hogy az ország másik felében élnek, és nem fognak fizikálisan mellettem állni sosem, vagy nem velük megyek el kirúgni a hámból.


Személyesen nincs egy barátom se. Suliba járók még, az osztályból olyan barátaim vannak, akik kihasználtak, vagy bohocá tettek. Ilyenekre nincs szükségem. Számomra elszomorít, hogy nincs személyesen barátaim.



2021. nov. 15. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Neten nevelkedtél személyesen nem tudsz ismerkedni!
2021. nov. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Jó, és mi a kérdés? Hogy hogy legyen több barátod személyesen? Keress hobbit, aztán keress valakit akinek ugyan ez a hobbija és közel is lakik, probléma megoldva.
2021. nov. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Merrefelé laksz?
2021. nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg az az oka, hogy személyesen van benned valami taszító, ami a neten nem jön át. Ne haragudj ezért, nem ismerlek, fogalmam sincs, mi lehet a gond veled. De neten csak az írott szöveg van, nem jön át a hangsúly, a testbeszéd, a kisugárzás, ezért van az, hogy sokaknak így könnyebben megy az ismerkedés.
2021. nov. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2, hát nálam ez nem ilyen egyszerű. Nagyon nehezen nyílok meg mások előtt, és sok negatív tapasztalatom van az emberekkel kapcsolatban. Itt ahol élek, amúgyis nehéz ismerkedni.

3: Veszprém

4: Erre gondoltam én is. Szoktam velük hívásozni is.

2021. nov. 15. 08:09
 6/10 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, az sajnos az ország másik fele, pedig ugyan így vagyok. :/
2021. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

"Valószínűleg az az oka, hogy személyesen van benned valami taszító, ami a neten nem jön át."

Ez hülyeség. A kérdező nehezen barátkozó, zárkózott típus, ezért nem derül ki azonnal személyes találkozáskor, hogy igenis értelmes és tele van jó tulajdonságokkal. Aki ilyen, arra több időt kell szánni - de megéri!

2021. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nem akartam megbántani a Kérdezőt, nem is ismerem. Talán tele van jó tulajdonságokkal, talán nem, fogalmam sincs. Az alapján írtam, amit írtam, hogy nem egyszer előfordult már velem, hogy neten megismerkedtem valakivel - nem szerelmi célból, szóba se került ilyesmi -, nagyon jókat beszélgettünk meg minden, aztán amikor személyesen is találkoztunk, valahogy nem működött a kémia. Szemtől szemben már nem voltunk szimpatikusak egymásnak, mert ilyenkor az összbenyomás már egészen más dolgokon alapul, nem azon, hogy az illető mit mond.

Személyes találkozáskor a kommunikációnak csak 30 százaléka verbális, 70 százaléka non-verbális, ezek azok, amiket fentebb írtam: hangsúly, testbeszéd, arcjáték, ilyenek. Ezek írásban nem jönnek át, ott csak a verbális kommunikáció alapján alkotunk véleményt a másikról. Valószínű, hogy a Kérdezőnek a non-verbális kommunikációjában lehet a hiba, amivel az a gond, hogy ez általában teljesen öntudatlan dolog, és nagyon nehéz felismerni is, nem hogy változtatni rajta.

2021. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

írj rám, 17f vagyok én is

dumázhatunk ha gondolod

2021. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha barátokat akarsz szerezni (személyesen ismerve az illetőt), akkor legyél nyitottabb ismeretlenek felé nézve. Mármint ne feltételezd róluk egyből a legrosszabbat. Az nem túl szimpatikus tulajdonság. Próbáld meg úgy felfogni az egészet, mintha ő egy legjobb barát jelölted lenne. És az sem baj ilyenkor, ha nem mondasz el magadról szinte mindent, elvégre ez idővel teljesülne, ha jól sül el a barátkozás. Vannak olyan emberek, akik csak ki akarnak használni téged, de nem csak olyanokból áll a világ, és ha ezt pozitív szempontból nézed, akkor sokkal bátrabban fogsz barátkozni!

Ha esetleg attól tartasz, hogy ha rosszul sülne el, akkor kiröhögnek téged (ami csak azt mutatja, milyen emberek is valójában), és huzamosabb ideig kell velük találkoznod még, akkor azt tudom ajánlani, hogy ha például tömegközlekedési eszközzel jársz suliba, akkor ott keresgélhetsz számodra szimpatikus emberek után. Ha vevő rá, akkor beszélgettek pl. út közben, leszállás előtt pedig el tudod kérni az instáját vagy messengerét vagy amitek van. Ha meg nem vevő rá, nagy a busz, alig látnátok egymást. Az utóbbi lenne a negatív oldala. A pozitív, meg mint már írtam, szerezhetsz egy új barátot, és akkor utazhattok együtt.

Ha belegondolsz, te magad sem szoktál kinevetni embereket azért, mert össze akartak veled barátkozni. Én inkább pozitív jelnek tartanám, hogy szimpatikus vagyok számukra. És ha visszautasítanám is, akkor is az csak azért lenne, mert pl. hirtelen volt az egész vagy nem ismerem őket annyira. Ezért is írtam, hogy ha beszélgettek már, és szimpi, akkor kérd el a közösségijét. Miután próbálkoztál a beszélgetés kezdeményezésével, már csak rajta múlik, hogyan folytatja. Remélem, tudtam segíteni! Sok sikert!

2021. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!