Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nézi mindenki hülyének...

Miért nézi mindenki hülyének a szerény embereket?

Figyelt kérdés
Nem mindenki akar törtetni, anyagi dolgokat, hírnevet és hasonlókat megszerezni magának. Miért olyan nehéz elképzelni, hogy valaki spirituálisabb beállítottságú?
2021. nov. 29. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Most akkor szerény vagy spirituális?

Hogy jön az egészhez az anyagiak, hírnév és hasonlók?

2021. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Mert tényleg hülyék. Legtöbbször bugyuták, nem értenek semmihez, lemaradnak dolgokról, és van, hogy unalmasak is.
2021. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem azok az emberek akik tudatosan szerényebb életvitelt folytatnak, mert megelégszenek azzal amilyük van és ténylegesen nem is akarnak többet (viszont ennek megfelelően nem is sivalkodnak meg rinyálnak állandan), azok egyfajta görbe tüktöt állítanak az olyanok elé, akiknek mindenük az anyagiasság, a siker, a törtetés. Ez pedig irrirálja az utóbbi ember típust, ami pedig gúnyolódásban és hülyének nézésben nyilvánul meg. Ehhez azért szerintem társul még egy alacsony morális integritás és / vagy alacsony intelligencia is.

Hozzáteszem, most kifejezetten csak olyan esetről beszélek, amikor valaki tényleg önelhatározásból él szerény életet és ez így neki meg is felel, nem panaszkodik. Amikor valaki azért szerény, mert a saját lustasága miatt nem vitte többre és emiatt állandóan sír és rimánkodik az egy teljesen más eset. Az ilyen ember engem is irritál és az ilyet én is hülyenék (de legalább lustának) nézem.

2021. nov. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Az én nézetemben a szerénységet csak egyféleképpen lehet értelmezni (a szótár ezt teszi egyébként) és az pedig egy belső tulajdonság ami tulajdonképpen az ego hiányával társítható, nem hivalkodó magatartás. A lustaság, irigység, önsajnáltatás az sehol sem értelme a szónak.

2021. nov. 30. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!