Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meg fog bocsátani a barátnőm...

Meg fog bocsátani a barátnőm valaha? Mit tehetnék, hogy megbocsásson?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk barátnők és eddig nem voltak gondok, de most véget vetett a barátságunknak.


Elutaztunk a barátnőmmel meglátogatni pár közös ismerősünket. Az elején minden rendben volt, de aztán elkezdtem nyűgösnek érezni magam és goromba is voltam az egyik közös ismerősünkkel (mármint a a beszédstílusom lett más, ingerültebb hanggal beszéltem vele). Nem volt szép tőlem és megbántam.


Utólag kiderült, hogy ez azért volt, mert beteg lettem az út alatt. Amikor hazaértünk, a barátnőmnél aludtam és megállás nélkül a wcre jártam egész éjszaka. A barátnőm erre nagyon ideges lett és rám szólt, hogy nem tud aludni miattam. Akkor már éreztem, hogy valami nincs rendben köztünk.


Majd hazamentem másnap és lázam volt, ezért ágyban maradtam.


Aztán, amikor jobban lettem, megint elutaztunk, de egész úton távolságtartó volt velem egyrészt, másrészt akármit mondtam, belekötött, akármit csináltam, arra negatív megjegyzést tett. Mindig kérdeztem, hogy miért haragszik rám, de azt mondta, nem haragszik, felejtsem el, majd egyik nap nem tudta tovább magában tartani és az utcán elkezdett velem kiabálni, hogy az a baja, hogy egy hisztis p.csa voltam az előző úton és elege van belőlem én pedig bocsánatot kértem, mert tényleg megbántam.


Utána úgy tűnt, kiadta magából a dühét és jobban lett, nem volt annyira távolságtartó, ugyanúgy viselkedett mint régen. Én egy nappal korábban eljöttem és kikísért a buszhoz, még mondta is, hogy írjak, amikor hazaértem.


Amikor ő is hazaért, nem beszélt velem többet. Hagytam némi időt, majd 1 hónap múlva írtam egy üzenetet, de azt mondta, hogy hagyjam békén és hogy nem érdekli a barátságunk, hogy 3 évig barátunk voltunk.


Nagyon bánom, amit tettem és nagyon hiányzik nekem. Meg lehet ezt oldani valahogy?


2021. dec. 9. 07:34
1 2
 1/12 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Előbb te voltál hisztis, utóbb meg ő. Előfordul bárkivel, ez nem kellene, hogy szakító ok legyen. Itt valami régebbi/komolyabb dolog van a háttérben, ez az eset csak felszínre hozta. Ha a barátnőd nem mondja el, hogy mi az, megoldani sem lehet. Ez sajnos így maradt.
2021. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez ennyi volt, engedd el. Ne keresd.
2021. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz baratok ilyeneken nem vesznek ossze. Nem tudom mennyi idosek lehettek, de ertelmes emberek egymas kozt megbeszelik, es megertik ha nem erzi jol magat a masik fel. Szerintem minden szempontbol a baratnod volt igazsagtalan, es ilyen emberert kar is rosszul erezned magad. Neki kellett volna tamogatnia es segitenie ha rosszul voltal.
2021. dec. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én 21 vagyok ő 33
2021. dec. 9. 08:03
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem mondtam neki hogy lázas voltam, csak otthon kifeküdtem, nem akartam őt ezzel zargatni, amikor a wcre járkálás zavarta :(
2021. dec. 9. 08:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj.. miert nem mondtad el neki? Ha elmondtad volna most lehet mashogy allnatok. En megmondtam volna hogy nem éreztem jol magam azert viselkedtem olyan furan, majd otthon lazas is voltam.

Nem ertem azokat, akik mindent eltitkolnak, meg hogy nem akarom ot megbantani alapon elik az eletuket. Egy ideig en is igy eltem. De javaslom hogy ezen valtoztass.. sokkal de sokkal egyszerubb lesz minden, ha tenyleg minden erzest, haragot kiadsz magadbol es tenyleg mindig elmondod hogy mi a baj. Nem csak azert mert megkonnyebbulsz, hanem mert utana pl ilyen helyzetben jobban atlatod a dolgokat, es valoban erzed hogy ki a hibás.

Senki nem gondolatolvaso, ezert el kell azt mondani, hogy hogyan erezzuk magunkat, pont az ilyen helyzetek elkerulese vegett. En mar nem szoktam kertelni, es kimondok mindent, pont azert hogy utana ne kelljen ide feljonnom kerdest tenni hogy vajon most en vagyok e a hibas. Mert ha megtedtem minden tolem telhetot, elmondtam mindent es a masik nem erti meg, nem fogadja el akkor tudom hogy nem en vagyok a hibas,es o nem enged.

2021. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd én már 30éves vagyok. Vannak 20éves barátságaim is. Volt amikor 2évig nem is kerestük a másikat, volt akkvel végleg végelett,de egyiket sem bantam. Vannak az ember életében nehéz döntések. Talán ez is az egyike azoknak. Amikor a sok közös ellenére megis hagynikell a másikat,hiszen nemtudod mit hallott,nemtudod mit érzett. Neki ez tünt a helyesnek. Rendben, talán próbálj beszélni vele,ha nem megy akkor engedd el, irgalamatlan nehéz lesz,de egy életed van. Nemszabad elfecsérelni ilyen bolondokra.

Most tragédiának érzed,dd idővel rájössz,hogy ez a helyes út.

Talán ennyi dolgotok volt egymassal, mindketten tanultatok valami ujat a másiktól es tovabb kell lépni egy ujabb szintre.

2021. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne izgasd magad, majd lesz másik!


Persze könnyű mondani: én is hasonló helyzetben vagyok.


Most rohannom kell dolgozni. Talán később visszanézek ide.

2021. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell tenned, hogy megbocsásson!

A barátság arról szól, hogy egymást jó és rossz tulajdonságaival elfogadjuk, jó és rossz időszakaiban is barátok maradunk.

Egy barátság nem alá- és fölérendeltségi viszony, ahol a másik még egy hasmenésért is lehordhat.

Tovább ne alázd magad, engedd el, mert nem volt a barátod!

2021. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, ezt szeretem a nőkben!

Mért nem mondtad el?

EZ volt a lényege az egésznek!

Nem kicsit változtatta volna meg az egész helyzetet, ha rendesen elmondod!


Amúgy mindketten hisztis természetűek vagytok, és az ilyenek nehezen bírják egymást.

2021. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!