Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kell viselkednie ha...

Hogyan kell viselkednie ha más elmondja a problémáját?

Figyelt kérdés
Lelkizés vagy nemtudom mi erre jó szó például ha haverom el mondja, hogy szar neki otthon sokat dolgozik fáj valamilye vagy akármi nyügje van esetleg elmond egy számára nehéz dolgott pl miért nincs élet kedve.( Ezek mind megtörtént esetek) olyankor mit kel tenni? Azt odáig vágom, hogy nagy részt kussba maradok és meghallgatom mi a baja csak ilyenkor sosem tudom mit kéne mondani megnyugtatni? Tanácsot adni?(bár kéretlen tanács nem feltétlen jó) vagy kérdezgetni a témáról? Tehát, hogy ne csak egy szobor legyek a beszélgetés során.
2021. dec. 9. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Amivel jót teszel: együttérzés, segítség felajánlása - amennyiben tényleg tudsz segíteni, jó hallgatóságnak lenni. Kb ennyi. Illetve lényeges, hogy ne érvénytelenítsd! Azaz sose mondd azt, hogy nem reális, amit érez. Mert az reális, csak a nárcisztikus érvénytelenít. Légy együttérző.
2021. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor tényleg elég csak hallgatni, nem kell feltétlenül tanácsokat osztogatni, vagy kérdezgetni. Ha akarja, úgyis mondani fogja. Én sem tudom sokszor, hogy mit mondjak, de ahogy észrevettem, nem is kell semmit, mert csak könnyít a lelkén a másik fél.
2021. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer haver meselte szomoruan h szakitott a csajaval.. en meg akaratlanul elkezdtwm hangosan rohogni a pofajaba, de tenyleg nem birtam abbahagyni.. kozben ecseteltem h nem direkt csinalom bocs, kinos volt.. sajnos van ilyen mikor szomoru dolog van es rohog az ember siras helyett
2021. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!