Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a normális barátságban?...

Mi a normális barátságban? Névnap, szülinapra köszönteni, nem köszönteni?

Figyelt kérdés

Barátnőmet én mindig megköszöntöm.ő nem mindig. Van hogy szóban sem, Neki mintha annyira nem lenne fontos, Jó. Nincs jó anyagi helyzetbe

23 l


2021. dec. 16. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a normális, hogy két barátnő, ha valóban jóban vannak, akkor meg tudják beszélni, hogy nem ajándékoznak, nem köszöntik fel egymást, ha valamelyik fél ezt nem engedheti meg anyagilag, vagy ha egyszerűen náluk ez nem szokás.

Ettől még nyilván mondhat annyit, hogy boldog szülinapot, ez nem kerül semmibe.

2021. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én el szoktam felejteni, de van, hogy a sajátomat is. Éppen ezért nem is várom el másoktól, hogy felköszöntsenek, mert akkor meg kellemetlen, hogy nekem meg kiment a fejemből.
2021. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

A barátság köteléket jelent, vele jogok és kötelességek is társulnak. Ezekből egy, hogy igenis felköszöntöd (és nem meg, ez nem helyes formula) a másikat. Ha fontos neked, akkor megteszed, ha nem fontos, akkor az nem barátság, hanem max haverság.

A fogalmak összefolytak az utóbbi években, tisztázni kellene, melyik fogalom mit jelent...

2021. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek #3-mal. Aki még csak szóban/üzenetben fel sem köszönt, az nem barát! (És abban is egyetértek, hogy illene megtanulni magyarul: nincs olyan, hogy "megköszönteni" valakit.)
2021. dec. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor köszöntsön fel nagy ajándék nélkül szóban. Amúgy egy táblacsoki is megteszi ha csak annyira telik esetleg vagy akár csinál ő ha ajándékot akar adni. Vannak lehetőségek. A pénz csak kifogás sokszor.


Jaaaj ez az anyagilag dolog... lehet tényleg rosszabb helyzetben van, de ha hülyeségekre meg költ pl, akkor nem indok az sem. Erről tudnék mesélni amikor anyagiakra hivatkoztak kivétel nélkül mindegyik "barátnőm"... Tényleg nem volt sok pénzük, mert mindkettő szeret otthon lenni és nem dolgozni. Ja de, 50 ezerért mert az kényelmes. Én ilyen hülyéket fogtam ki.

2021. dec. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!