Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jól teszem-e, ha valakinek,...

Jól teszem-e, ha valakinek, aki a múltban az ígéretét előre megfontolt szándékkal megszegve hatalmasat hibázott és ennek ellenére adok neki lehetőséget a jövőben az egykori hiba helyrehozatalára, ígéretének betartására?

Figyelt kérdés

2021. dec. 31. 14:03
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenkinek jár egy második esély
Nem, aki egyszer már lejáratta magát, leszerepelt előttem arról le kell mondanom
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tőled nemes gesztus. Van, aki tényleg megbánja a hibáját és igyekszik kijavítani. És van, aki új esélyért kuncsorog, majd az újabb átverésre újabb szánalmas kifogásokat talál ki.
2021. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
attol fugg mi volt konkretan. van amit nem kell megbocsatani
2021. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm felvette velem a kapcsolatot, megkérdeztem, van-e kedve találkozni velem. Volt neki, sőt olyan nagyon jól érezte magát, hogy folytatást ígért. Ezután a legátlátszóbb kifogásokra (egyetem mellett alkalmi munka, időzavar) hivatkozva zárkózott el az időpont egyeztetéstől. Közben burkolt elutasító jeleket küldött nekem, amik elkerülték a figyelmem. Amikor rájöttem az igazságra, szembesítettem a hazugságáradatával, ezután még ő sértődött meg. 13 évvel később ismét kapcsolatba lépett velem, ekkor eldöntöttem, hogy méltányosságból és udvariasságból adok neki még egy utolsó lehetőséget a találkozásra. Tudom, hogy a jellemtelensége miatt nem érdemli meg, de akarom, hogy lássa, milyen jó emberrel van dolga.
2022. jan. 4. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!