Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mindenkinek joga...

Szerintetek mindenkinek joga van szeretni magát? Létezik jogos önutálat és szeretethiány?

Figyelt kérdés

2022. jan. 2. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy létezik
2022. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd a véleményed? Kíváncsi lennék rá.
2022. jan. 2. 23:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek joga van szeretni magát. Mint ahogy ahhoz is joga van mindenkinek, hogy utálja magát.
2022. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
A saját önutálatomat jogosnak érzem, míg önmagam szeretetével nem tudnék azonosulni. Másokat az ellenkezőjére bíztatnék.
2022. jan. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető pszichológiai tétel, hogy aki nem szereti önmagát, az az öngyilkosság előszobája.

Alap, hogy elfogadod és szereted önmagad, hogy önazonos légy.

2022. jan. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Az önszeretet fontossága

[link]

2022. jan. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Az nszeretet a belső béke, a belső biztonság. Aki nem szereti önmagát, az másokat is képtelen szeretni.

[link]

2022. jan. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

“Jóban lenni önmagunkkal nem önzés és nem nárcizmus, hanem a harmonikus élet alapeleme.”

2022. jan. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit "én" elképzelek magamról, hogy miért is "kell" utálnom önmagamat, azt nem feltétlen tudja megmagyarázni, jobb irányba vinni senki sem, hogy ezen változtassak.

Én önutálatban (is) szenvedek.

2022. jan. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az önutálat mindig problémás,mert alapvetően pozitívan azonosulunk önmagunkkal.Az ember szereti magát és mindig jót akar magának a jelenben és a jövőben.Az önutálat lelki betegségek tünete (depresszió stb.) és megszüntetése külső segítséget igényel.
2022. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!