Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A párom barátai miért ilyenek,...

A párom barátai miért ilyenek, lenne esélyem kialakítani barátságokat?

Figyelt kérdés

Párommal május óta vagyunk együtt de a baráti társasággal keveset találkoztam eddig. Először is szeretném leírni, hogy én nem vagyok közvetlen, szívesen elbeszélgetek bárkivel de nem tudok kezdeményezni, könnyen megnyitni, szeretnèk barátságosabb lenni de nem tudok. Irigylem akik olyan típusúak de én sajnos introvertált vagyok.

A párom barátainak a barátai inkább a fiúk miatt vannak jóban. Elbeszélgetnek ez az van aki társasagon kívül is de nagyon erőltetettnek tűnik. Mikor nincs valaki ott folyton kibeszélik, persze nem pozitívan de valakivel mindig bajuk van…

Valahogy ez nekem furcsa, valószínű engem se kedvelnek, főleg, hogy csendesebb vagyok, most a bulin is de alapból se iszok/cigizek úgymond visszahúzódó vagyok. Persze ez, hogy nem iszok nem lehet probléma de gondolom jobb lenne az esélyem. Vagy kitudja.


Van köztük egy nagyon aranyos lány de soknak nem szimpatikus, szerintem ő rá féltékenyek vagy nem tudom lehet csak szimplán nem az ő társaságuk.

A párom mindig mondja beszélgessek velük, ne aggódjak ha valami bajuk van az csak azt jelenti zavarja, hogy bennük az nincs meg stb.(ami na valjuk be nem így működik).


Engem amúgy zavar, hogy így őszintétlen az egész, lehet én majd úgy érzem huuuu de jóba vagyunk és közben meg nem is bírnak. Én nem tudom megjátszani magam és annyira zavar, hogy lehet sose tudunk majd barátságokat kialakítani.

Párom volt barátnőjét is szokták emlegetni(nem pozitívan).


Amúgy manapság mindenkiben van ilyen, hogy a háta mögött beszélnek róla, de nem mindegy kinek és hogyan… Tartok attól is, hogy én s kezdek olyan lenni…



2022. jan. 3. 12:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi sok a hiba benne
2022. jan. 3. 12:38
 2/10 anonim ***** válasza:

Nehéz mit mondani. Az egyik barátomnak volt olyan barátnője, mint te. Mi nem vagyunk rosszindulatúak, nem szoktunk másokat kibeszélni, de az a lány nagyon ellenszenves volt nekünk is. Persze, rossz ez így, mert akaratod ellenére vagy egy címeres bunkó, de ha nem erőlteted meg magad, okkal fogják azt hinni, hogy te nem bírod őket és te vagy beképzelt/tuskó.


Én is törtem magam a lány miatt, hogy jól érezze magát, nem fogadott el semmit. Nem ivott alkoholt, az oké, de mással is csak különcködött, nem vett részt egy játékban sem, egy beszélgetésben sem, elővette a telefonját nyomkodni egy idő után, mi meg próbáltunk vele kedvesek lenni, de folyamatosan lekoptatott minket egyszavas válaszokkal. Volt, hogy készítettem vacsorát a baráti iszogatás - társasozás előtt, el sem készült, már lelépett, hogy ők most akkor mennek haza, mert másnap korán kel vagy valami hasonló gagyi indok. Elmentünk velük nyaralni a barátainkkal, erre a csaj 2-3 nappal korábban pakolt, hogy ő akkor most megy haza, mert otthon vannak a barátai (bocs, hogy mi nem vagyunk azok). És persze, mi is azt hallgattuk, hogy ő szorong meg introvertált meg a többi baromság, de egyszerűen nem tudtam már megértő lenni, meg sem erőltette magát, undorító és bunkó volt és ezt nem tudta lemosni magáról.


Ha elénk áll a sokadik ilyen alkalom után és azt mondja, hogy bocsi, hogy ilyen voltam, nagyon nehezen oldódom és nem akartam bunkó lenni, becsülöm, amit értem tettetek és igyekszem, hogy megtaláljuk a közös hangot, akkor azt mondom, oké, próbáljuk meg máshogy. De semmi ilyen, csak a pasija tolmácsolt helyette, annyit nem bírt hozzánk szólni, hogy milyen üdítőt szeret...

2022. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez érthető.

Nekem mondjuk ott van a gyerekkori barátnőm aki amúgy nagyon megváltozott nem túl pozitívan de attól függetlenül sokat beszélünk. Többiekkel is szoktunk, mondjuk mi meg 2-3x voltunk így szóval remélem lesz még esély. Csak amikor tudom, hogy ezek nem őszinte dolgok akkor nem jön úgy. Ti esetetekben nem volt ilyen, hogy mindenkit pletykáltok stb. Itt nagyon ilyen van, volt olyan is, hogy 3an közülünk elvonultak beszélgetni…

2022. jan. 3. 13:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze a világ legjobb ötlete, hogy majd te rendezkedsz a társad szociális kapcsolatai felet ha azok a te érdekeddel mennek szembe.
2022. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy mi? Én biztos nem, sőt én miatta akarom, hogy jól alakuljon a barátaival a dolog, csak nem tudom mit csináljak
2022. jan. 3. 15:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy neked is a barátaid legyenek. Egyszerűen csak próbálj beilleszkedni a társaságba, többet úgysem tudsz mit csinálni.

Gondolom nagyon zavar, hogy másokat kibeszélnek a hátuk mögött, engem is nagyon zavarna. Erről nem beszéltetek a pároddal egyébként? Ő ezt nem veszi észre? Én lehet megemlíteném neki. Vagy ő is pletykál velük mások háta mögött?

2022. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, ne akarj mindenhova tartozni. Ok a baratod haverjai, kvazi egy ket jopofis talin kivul nem kotelezo veluk lenned!

Ahogy irod, mindenkivel bajuk van, szerintem ne akarj kozejuk tartozni. Ha ott vagy, beszelgess veluk de ne erolkodj rajtuk, foleg ha ketszinu banda

Sajat ertekrendjeid szerezz baratokat

2022. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Beszélgettünk és még fogunk is, ő amúgy nem ilyen. Nagyon nem ilyen. Ha ilyen lenne ő is akkor már nem lennénk együtt.

Neki egyébként az a véleménye, hogy ha a csajok valakit megszólnak akkor biztos valamit kompenzálnak/ féltékenyek. Volt egy normális lány köztük aki beszélt mindenkivel de nem vitte túlzásba. Valahogy a csajok őt se kedvelik, vagy alapból nem szimpatikus nekik vagy nincs témájuk vele meg hasonlók.

2022. jan. 4. 07:32
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem mindig idő kell beilleszkedni valahová, nem megy egyik napról a másikra…ők meg alapból olyan közvetlenek, én úgy látom ők elkönyveltek, mert nem az én társaságuk vagyok és kész, beszélgetünk ha úgy van de ennyi…
2022. jan. 4. 07:34
 10/10 anonim ***** válasza:
40%

De miert porogsz rajta ennyire? Süt a sztorirol hogy ketszinuek a lanyok! Ami se nem jofejsegrol se nem intelligenciarol nem arulkodik

Elobb utobb veled is bajuk lenne igy jobb a tavolsag

En nem akarnek ilyenek koze tartozni

2022. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!