Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mitől lehet az, hogy senkivel...

Mitől lehet az, hogy senkivel sem tudok mélyebb barátságokat kialakítani?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy teljesen biztos, hogy nem bennem van a hiba. Ugyanis én jópárszor tényleg megpróbáltam mégis elfordulnak tőlem egy idő után, ki szépen, ki csúnyábban. Egész életemben csak olyan barátságaim voltak, hogy néha váltottunk pár szót, de nem voltak elvárásaim feléjük, nem ismertem meg őket igazán soha.


Vannak akik esélyt sem adnak nekem (sokan), mert szerintük én visszahúzódó vagyok, de ettől szerintem megérdemelnék egy esélyt.

Ezek között akad sok aki elég csúnyán beszól mikor közelednék vagy mindig odébb megy mikor közeledem.

Vannak akik szívesen váltanak velem néhány szót, de távolságtartóak velem míg másokkal nyitottabbak.

Ha társaságban voltam akkor valahogy kívülállónak érzem magam, mintha a többi jól ellenne egymással én meg ott se lennék.


Mindezek ellenére sokan állítják, hogy "kedvelnek", sőt sokat hallom, hogy miket mondanak rólam a hátam mögött: ott érdekes módon jókat mondanak, de a szemembe valamiért mindenki ilyen köcsög.


Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg ötlet, hogy mi lehet a probléma?


26/N


2020. júl. 20. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Öhm... hát nézd, ha mindenki elfordul tőled, tuti nem bennük van a hiba. Én is nehezen nyílok meg, mégis vannak barátaim, akik szeretnek, akiket szeretek.

Nem lehet, hogy pióca mód ragadsz rájuk, hogy valaki végre szeressen?

Elvarások nélkül pedig nincs barátság.

2020. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ráakaszkodós típus, ha látom, hogy nem megy (mindig) akkor továbblépek.
2020. júl. 20. 15:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nagyon gorcsosen probalsz kozeledni.


Ritkak a valodi baratsagok, a legtobb emberi kapcsolat nagyon felszines. A legtobb embert (koztuk teged is) jobban erdekli sajat maga, mint masok. (azoktol a kivetelektol, akik arra teszik fel az eletuket, hogy masoknak segitenek, most tekintsunk el)


Nem ugy kell baratkozni, hogy oda mesz baratkozos szandekkal egy idegenhez, mert az fura.


Attól leszel jo baratja masoknak, ha meghallgatod oket, ha megosztjak veled az oromuket, banatukat.


Irtad, hogy visszahuzodo vagy. Nem is kell kikelned magadbol es a termeszetedre nem jellemzo modon aktivan belevetni magadat az ismeretlenbe, csak pofaraeses es nyoges lesz a vege.


En azt javasolnam, hogy olyan kozegbe probalj megnyilni es nyitni masok fele, ahol mar otthonosan mozogsz. Senki sem fogja elvarni toled, hogy extrovertalt legyel, ha introvertalt vagy. Ha valaki furcsalja, hogy csendes, visszahuzodo vagy es ezt (esetleg bunkon) szova is teszi, akkor nyugodtan megmondhatod, hogy zarkozott tipus vagy, akinek ido kell ahhoz, hogy feloldodjon, megnyiljon.


Nekem ez pl. tok jol bejott a munkahelyemen, mert az elso par honapban olyan voltam, mint egy szobanoveny, de tudtak, hogy csak ido kell hozza es azota sikerult megnyilnom.


Kicsit osszeviszzasag lett Amit irtam, de amiket fontosnak tartottam, azt mind leirtam.

2020. júl. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!