Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lesznek az embernek...

Hogyan lesznek az embernek barátai?

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 03:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen kell hozzá fizikai jelenlét. Akit csak onilne ismersz, az nem lehet barát, csak haver vagy kedves ismerős. Sajnos a szó vesztett értékéből.

Először is kell, hogy ott és akkor közös érdeklődésetek vagy célotok legyen, amit megosztotok egymással. Utána ezen túl kell lépni, és a lehetőségekhez mérten felfedezni a másikat, hogy egyébként milyen, az ő értékrendje hogy illeszkedik a tiedhez. Meg kell nyílni hozzá, hogy tudd megbízhatsz-e benne, és ezt ő is megteszi-e? Aztán ezt a kapcsolatot már ezen a szinten kellene folytatni, de muszáj minden alkalommal. Igazából az lenne a fontos, hogy nem fúrjuk hátba a másikat. Sajnos ez akár évtizedek után is előfordul. A kérdés, hogy akkor a barátod-e? Szerintem úgy kell felfogni, hogy addig az volt. Igazából az a barátság, ha nem csak tudod a másik gyengéjét, de egyrészt nem használod ki, de emellett te is nyitott vagy felé, és ez viszonos. A barátság lényege szerintem a folyamatos nyitottság, és a folyamatosságot egy hiányérzet biztosítja, ez kell ahhoz, hogy ne távolodjatok el végleg egymástól, a kötődés, ha gyenge is nagyon fontos.

2022. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Neked van barátod?
2022. jan. 10. 16:49
 13/14 anonim ***** válasza:
3
2022. jan. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
El kell menni a keltetőbe s megrendelni.
2022. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!